Skocz do zawartości

Mokro pod pokrywą silnika wokół wtryskiwaczy


gregoryk85

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Serdecznie Kolegów i Koleżanki,

Jestem nowym członkiem forum i z góry przepraszam za złe tworzenie wątków .

Od kilku dni posiadam Swoją Nową Perełkę, BMW 3 E90 320D z 2008 roku, wszystko jest super, natomiast zaniepokoił mnie jeden widok, gdy zdejmie się pokrywę silnika, wokół wtrysków ogólnie w całym tym takim korytku z tworzywa jest mokro, jest to taka dziwna maź, nie czuć ani olejem silnikowym, ani ropą, wobec tego chciałem zapytać czy mozliwe że to tylko zmieszał się tłusty brud z silnika z wodą, czy może jakaś uszczelka w tym konkretnym modelu daje takie objawy?, może ktoś spotkał się z podobną przypadłością, póki co wyczyściłem to i będę obserwował czy się pojawi, ale pomyślałem że podpytam też was.

Z góry Serdecznie dziękuję za podpowiedzi i Pozdrawiam Grzegorz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej sprawdż korekcje wtrysków czy czasem któryś nie leje .

Jak tak to szybko wymień lub daj do regeneracji inaczej silniczek padnie i dopiero będzie problem .

Domek nad najczystszym jeziorem na Mazurach - Wakacje - Święta - Ferie - Weekendy - Sylwester -http://domkinarty.spanie.pl/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Z Twojego opisu ciężko jednoznacznie ustalić przyczynę, jeżeli zależy Ci na rozwiązaniu problemy to wklej to zdjęcie, kolega wyżej Ci pisał.

Jeżeli to ropa, nie był to pierwszy taki przypadek, to może być groźne jeżeli w porę nie zareagujesz.

Na skutek nieszczelności pomiędzy wtryskiwaczem a gniazdem głowicy, po długim okresie eksploatacji w takim stanie może się zrobić wżer w gnieździe głowicy w miejscu styku z mosiężnym pierścieniem uszczelniającym, co w następstwie spowoduje problem z uszczelnieniem. Niestety piszę to z własnego doświadczenia.

Nie należy zwlekać, dokręć z odpowiednią siłą wtryskiwacz-e, jeżeli to nie pomoże należy wymienić mosiężne pierścienie uszczelniające najlepiej miękkie Boscha . Po przejechaniu ok.1000km. sprawdzić, ewentualnie dociągnąć wtryski z odpowiednią siłą (żeby ich nie uszkodzić) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.