Skocz do zawartości

[E46] 320i 98' problem z odpaleniem


Zuzinho7

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Dzisiaj miałem dziwny przypadek, wsiadam do auta przekręcam kluczyk wszystkie się kontrolki normalnie zapalają jakby nigdy nic, przekręcam kluczyk aby zapalić auto i cisza nic się nie dzieje ani cyknięcia ani nic. Wracam i znów próbuję i znów to samo. W końcu próbuję 3 raz i zapalił bez problemowo. Potem jak już kilkukrotnie gasiłem na mieście i zapalałem nie było już problemu.

 

W czym może tkwić problem? Czujnik położenia wału wymieniamy około miesiąc temu więc to na pewno nie to.

 

Pojechałbym do mechanika ale co on mi rozpozna jak się okaże że auto pali bezproblemowo.

 

Dzięki za pomoc

 

--

Pozdrawiam

Kamil

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam,

 

Z racji iż nikt nie zdołał odpowiedź spróbuję nakreślić problem po chwili przerwy, nie raz zdarzy się że nie mogę go odpalić przekręcę raz lub 2 razy i zero reakcji jedynie kontrolki świecą, i za 3 lub 2 złapie i odpali już normalnie. Nie ma to znaczenia czy ciepły czy zimny silnik.

 

Znajomy podpowiedział mi że może być za to odpowiedzialna kostka stacyjki a mniej podejrzewał by szczotki. Co o tym myślicie? Miał ktoś taki problem?

 

Z tego co sprawdzałem taka kostka to dość kosztowna impreza ~ 200 zł

 

Dzięki za odpowiedzi

 

--

Pozdrawiam

Kamil

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobnie. Przez jakiś czas palił dopiero po którymś przekręceniu kluczyka. Kontrolki normalnie świeciły, nie było żadnego "cyknięcia" ani przygasania kontrolek.

Winny okazał się rozrusznik. Sprawdź czy rozrusznik zaskoczy w momencie gdy na przekręconym kluczyku w pozycji zapłonu, druga osoba walnie czymś w niego. Jeżeli wtedy zaskoczy to masz odpowiedź na 100%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie i tutaj pytanie gdzie jest dokładnie rozrusznik w R6? Bo kurcze gość mi naopowiadał że pod kolektorami i żeby go zobaczyć to jedynie rozebranie mase rzeczy od góry i dopiero, więc stuknięcie młotkiem jest nie możliwe :/

 

--

Pozdrawiam

Kamil

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.