Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

  • Zasłużeni forumowicze

Numer podwozia WBAEV31030KL35715

Kod typu EV31

Typ 325I (EUR)

Typoszereg E E46 (4FL)

Seria 3

Rodzaj konstrukcji LIM

Układ kierowniczy LL

Drzwi 4

Silnik M54

Pojemność skokowa 2.50

Moc 141

Napęd HECK

Skrzynia biegów MECH

Kolor BLACK SAPPHIRE METALLIC (475)

Tapicerka STOFF JACQUARD/ANTHRAZIT (H9AT)

Data prod. 2001-11-26

 

 

 

Wyposażenie

 

Kod Nazwa (interfejs) Nazwa (ETK)

S210A DYNAMISCHE STAB. CONTROL (DSC) Dynamiczny ukł. przeciwpoślizgowy

S226A SPORTLICHE FAHRWERKSABSTIMMUNG Sportowe dostosowanie podwozia

S240A LEDERLENKRAD Kierownica skórzana z pod.pow.

S249A MULTIFUNKTION FUER LENKRAD Wielofunkcyjność dla kierownicy

S320A MODELLSCHRIFTZUG ENTFALL Brak napisu modelu

S411A FENSTERHEBER,ELEKTRISCH VORN/HINTEN Siłownik szyby elektryczny przedn/tylny

S423A FUSSMATTEN IN VELOURS Dywaniki podłogowe Velours

S428A WARNDREIECK Trójkąt ostrzegawczy i apteczka

S431A INNENSPIEGEL,AUTOMATISCH ABBLENDEND Lusterko wewn. ściemniane automatycznie

S441A RAUCHERPAKET Pakiet dla palących

S473A ARMAUFLAGE VORN Podłokietnik przedni

S508A PARK DISTANCE CONTROL (PDC) Park Distance Control (PDC)

S534A KLIMAAUTOMATIK Klimatyzacja automatyczna

S661A RADIO BMW BUSINESS Radio BMW Business (C43)

S785A WEISSE BLINKLEUCHTEN Lampy kierunkowskazów białe

Kod Nazwa (interfejs) Nazwa (ETK)

L801A DEUTSCHLAND-AUSFUEHRUNG Wersja krajowa Niemcy

S863A SERVICE KONTAKT-FLYER EUROPA Spis dealerów, Europa

S879A DEUTSCH / BORDLITERATUR Literatura pokładowa, niemiecki

S915A AUSSENHAUTSCHUTZ ENTFALL Brak konserwacji pokrycia zewn.

P972A COMFORT PAKET Pakiet komfort

 

 

 

Wyposażenie seryjne

 

Kod Nazwa (interfejs) Nazwa (ETK)

S520A NEBELSCHEINWERFER Lampa przeciwmgłowa

S548A KILOMETERTACHO Licznik kilometrów

S550A BORDCOMPUTER Komputer pokładowy

S832A BATTERIE IM KOFFERRAUM akumulator w bagażniku

S851A SPRACHVERSION DEUTSCH Wersja językowa, niemiecki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc tak. Wczoraj z moją drugą połówką i kolegą z forum szymon-o zrobiliśmy sobie wycieczkę przeszło 400 kilometrową po polsce, żeby obejrzeć te cudne autko. Jak się okazało nie było takie cudne.

Minusy auta:

Przednie zawieszenie do wymiany.

Podpory wachacza.

Przepływomierz.

Tuleje dyfra.

Pasek wieloklinowy.

Coś ze sprzęgłem było ale juz nie pamiętam co.

Lekko o sobie dawały znać poduszki silnika.

Lewa cała strona malowana.

Opony letnie max do końca sezonu (brak zimówek)

5 lub 6 elementów skorodowanych i to dość sporo.

Auto było specjanie nam przedstawione bródne, żeby zakamuflować rysy i odpryski- a było tego trochę.

 

Plusy:

Zdrowy silnik.

Układ chłodzenia.

Hamulce.

Jak kto woli - niedawno założona instalacja lpg sekwencja.

 

Trochę się wku.wiłem bo koleś gadał przez tel, że tylko jeden element ma rdzę, a tu psikus bo prawie pół auta.

Chciałbym podziękować koledze Szymonowi za poświęcony czas oraz fachową poradę. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego, za tą cenę ciesz się, że nieposkładany z dwóch. Spodziewałeś się idealnego samochodu, w który nie trzeba zainwestować ani złotówki? Kiedy przestaniecie marzyć? :duh:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie spodziewałem się idealnego, ale chociaż zgodnego z tym co gadał koleś przez telefon. Wiadome jest to, że zawiecha czy coś innego będzie do zrobienia z tym się liczyłem i nie łudziłem się,że to będzie salon-przecież to auto ma 13lat. Gdyby powiedział, że ma tyle korozji to bym zlał temat od razu. (ogołnie powinien w pysk dostać za taką trase).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uczciwi ludzie to rzadkość, ewenement na rynku aut używanych w PL. Nie dziw się, że nie powiedział Ci wszystkiego. I nie dziw się, że zastałeś takie autko - za taką cenę niczego innego być nie mogło. Ma wymienioną tapicerkę, jak zauważył 320SI. Nie wzbudziło to żadnych podejrzeń? Poliftowa 325i za 21k - to też nie wydało Ci się dziwnym? Pojechałeś - zobaczyłeś, teraz będziesz wiedział, na co możesz liczyć za taką kwotę. Nie łudź się, że jak znajdziesz taki sam samochód w podobnej cenie, to będzie inaczej.

 

I na pamiątkę:

http://easycaptures.com/fs/uploaded/751/8884868222.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja za bardzo się nie znam na autach dlatego poprosiłem o pomoc kolegę Szymona, wyszło co wyszło. Liczyłem lekko bo lekko się z tym, że tak może wyjść. Wnioski z lekcji wyciągnięte, trzeba dołożyć kapusty i pewniej było by z mniejszym piecem coś znaleźć. Będziemy szukać dalej, ale już na pewno nie tak daleko. :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jedziemy ............. :) .

 

Edziu z całym szacunkiem dla Twojej osoby, ale ...... po aucie z 2001r, wystawionym za 22 tyś, sedanem oraz mimo wszystko ze skromnym wyposażeniem można mieć pewne oczekiwania.

 

 

Zmieniona tapicerka ............, punkt widzenia zależy od punktu siedzenia bo :

- nie mamy do czynienia ze zmienioną tapicerką i deską rozdzielcza bo "mogły" wystrzelić poduszki przednie jak to bywa w "młodszym" rodzeństwie

- ceny kompletnych zestawów ze zwykłymi fotelami nie są wygórowane jeśli się troszeczkę poszuka i cierpliwie poczeka ................... inaczej sprawa wygląda z fotelami sportowymi i dostępnością niektórych tapicerek :(

- zmieniona tapicerka to faktycznie zawsze niezgodność z vinem, jednej osobie to nie przeszkadza dla drugiej jest niedopuszczalne.

 

 

Dużo osób nie zdaje sobie chyba sprawy, że znalezienie mniejszych/większych niedociągnięć mechanicznych w używanych samochodach nie jest sprawą dziwną, a jak właściciele zatrzymali się tylko na zmianie oleju silnikowego z filtrem bo "koła nie odpadają" to sry .............. .

Wkładu zawsze wymagają dla wybranego rodzaju nadwozia i wersji silnikowej:

- najtańsze oferty .................

- średnia półka cenowa .............

- górna półka cenowa ............ nie możliwe hehe a jednak :mrgreen: , ale nie na takim samym poziomie jak pozycje wyższej hehe .

 

Nie podejmuje tematu bezwypadkowości oraz autentyczności przebiegu ........... bo to można książkę napisać :) .

 

 

Wracając do omawianego samochodu ........ niezgodnego z "fachowym opisem sprzedającego".

Poprawiając Piotrka:

Przednie zawieszenie do wymiany + Podpory wachacza = wahacze przednie + ich kompletne podpory ........... dodatkowo jak ja nie lubię słuchać bajek sprzedającego ..... "no faktycznie coś wali pewnie łączniczek stabilizatora przód http://czescidobmw.pl/laczniki-stabilizatora/Przedni-lacznik-stabilizatora-Meyle-HD,1833.html

albo

końcóweczka drążka http://czescidobmw.pl/Drazki-kierownicze/Drazki-kierownicze-Lemforder,950.html ,

a faktycznie

http://czescidobmw.pl/Wahacz/Tuleje-bez-M-Pakiet-sportowy-II/Tuleje-wahaczy-Meyle-HD,852.html

http://czescidobmw.pl/Wahacz/Tuleje-bez-M-Pakiet-sportowy-II/Wahacz-Meyle-HD,1784.html

http://czescidobmw.pl/Wahacz/Tuleje-bez-M-Pakiet-sportowy-II/Wahacz-Meyle-HD,1785.html

Dodawać każdy umie hehe :), w ogóle jazda z wywalonymi sworzniami w wahaczach do bezpiecznych niestety nie należy.

Jeśli nadworny mechanik sugeruje zmieniać gumy stabilizatora przód (mogły też być słabe ... tego nie wiemy :) szt. 3x,00zl) a po zmianie nadal wali to szuka się innego bo obecny niestety sobie nie radzi.

 

Coś ze sprzęgłem było ale juz nie pamiętam co = biegi można było zmieniać :), ale kompletne sprzęgło najlepsze czasy ma już dawno za sobą, wysprzęglik również ...... zmiana płynu hamulcowego w całym układzie nowego sprzęgła nie zrobi.

Przybliżając koszta samych części:

http://czescidobmw.pl/Zestaw-sprzegla/Zestaw-sprzegla-LUK,2846.html

http://czescidobmw.pl/Plyny-hamulcowe/Plyn-hamulcowy-ATE-SL6,1077.html

Wysprzęglik Luka 1xx,00zl

 

Wszystkich pozycji opisywać nie widzę sensu, jak ktoś by był zainteresowany to na pewno sobie znajdzie co i jak :).

 

 

Podsumowując z grubsza Bumkę:

- mechanika standardowa do roboty;

- najsłabszą stroną auta jest blacharka ............ jej stan, bo domniemam że samochód mimo wszystko został sprowadzony jako uszkodzony (cały lewy bok), zrobiony u lakiernika po sąsiedzku, który podobno się ceni 200zl od elementu i po roku użytkowania korozja wychodzi i już założona instalacja gazowa tak nie cieszy.

 

Czy warto niech sobie każdy sam odpowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szymon, konkret opis :cool2:

 

Co do ceny, to nie będę się z Tobą kłócił, Ty uważasz tak, ja uważam inaczej. Lift, mocny r6 i nienajwiększy przebieg w idealnym stanie nie będą kosztować w DE 3k euro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie spodziewałem się idealnego, ale chociaż zgodnego z tym co gadał koleś przez telefon. Wiadome jest to, że zawiecha czy coś innego będzie do zrobienia z tym się liczyłem i nie łudziłem się,że to będzie salon-przecież to auto ma 13lat. Gdyby powiedział, że ma tyle korozji to bym zlał temat od razu. (ogołnie powinien w pysk dostać za taką trase).

 

 

Jaja cena takie auto :cool2: jak kupisz ładne po lifcie za5 tys euro tam i dolozysz 1,5 tys euro poza AKCU i transport to mozesz sie czegoś spodziewać a tak robicie tylko kilometry i ludzicie sie na okazje .

Ciesz sie ze zrobiłeś 400?km ja znam ludzi co zrobili 2200 km do Niemiec i prywaciak sie wogole nie pojawił pod adresem .

Nie ma dobrych tanich BMW jezeli chcesz kupic dobre tanie BMW kup dwa jedno dobre drugie tanie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zenek Pestka przed wycieczką nie wiedziałem co można za ile kupić. Patrze na aledrogo i 90% w takich cenach za takie roczniki, no to jedziemy Zagadałem z Szymonem i pojechaliśmy. Okazało się co się okazało, co musiało się okazać. Po przestudiowaniu jakiegoś procenta tego forum i wnioskach wyciągnietych z tej wycieczki już wiem, że te 90% na aledrogo to hłam. W niemcowni stoją więcej niż tutaj a gdzie zarobek np handlarza itp.

 

Surk Pewnie masz rację. :D

 

To powiedźcie koledzy taka E46 z 2002 roku(po lifcie- Mpakiet nie musi być) bena powyżej 2litra silnik w jakiej plus minus cenie, żeby coś w miare było?? I lepiej szukać w PL, czy od razu w niemcowni?? (Moja druga połówka ma rodzinke w germani)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wszystkie,wiadomo w De są droższe to radzę poszukać tam to przekonasz na miejscu.Sam szukałem w Mpakiecie 330i to bardzo ciężko było znaleźć to zakupiłem 320i

Był BMW E30 316i 09/90 inslandgruen

Był BMW E36 323i 10/95 arktissilber

Był BMW E36 320i 03/98 ascotgruen

Był BMW E39 525i 11/00 cosmoschwarz

Był BMW E46 320i 08/02 sapphireblack

Był BMW E61 530D 05/04 alpinweiss III

Był BMW E61 530D 02/08 spacegrau

Jest BMW F11 520D 06/13 havanna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
przed wycieczką nie wiedziałem co można za ile kupić. Patrze na aledrogo i 90% w takich cenach za takie roczniki, no to jedziemy Zagadałem z Szymonem i pojechaliśmy. Okazało się co się okazało, co musiało się okazać.

co do kwestii wycieczki trzeba było poprosić kogoś z forum co ma blisko żeby zrobił inspekcję.

z połowę kasy byś zaoszczędził jakbyś nie był wyrywny :)

1.VIII.1944 - 3.X.1944 Pamiętamy 63 Dni Chwały

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.