Skocz do zawartości

BMW 3 E46 320, Płock, VIN WBAEN11080PB00107


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!

Przede wszystkim chciałbym się przedstawić, bo właśnie się zarejestrowałem na forum. Bartek jestem i liczę na Waszą pomoc. Podobno pomogliście już nie jednej osobie, co widać po tematach i wypowiedziach.

Szukam auta. Nie miałem wybranej marki ani modelu, miał być pakowny (przewożenie rowerów), wygodny, bezpieczny, nie sprawiający problemów i nie generujący siwizny na głowie. Znajomy namawiał mnie jednak na - wg niego - jedynie słuszną markę BMW i model 5, którym sam jeździ. Do dyspozycji mam 15,000 zł i chciałbym się zamknąć w tej kwocie (auto + opłaty + ewentualne koszta o których wiadomo od razu). Do gustu bardzo przypadł mi model 3 w kombi - jeżdżę głównie sam lub z dziewczyną i często zabieram na pokład rower, czasem dwa (+kilka toreb z ekwipunkiem na wyścigi). 3-ka jest dla mnie po prostu ładna, zgrabna i jest klasę niżej niż 5-tka, czyli teoretycznie powinna być łatwiejsza w utrzymaniu na dobrym poziomie, czyli tak, jak lubię. Klasycznie zacząłem przeglądać oferty w internecie i... I chciałbym się zwrócić z prośbą o pomoc do Was. Bardzo spodobał mi się egzemplarz, do którego link podaję poniżej:

http://allegro.pl/bmw-e46-320-r-6-na-bezowych-skorach-z-oplatami-i4218446641.html

Odbyłem małą rozmowę mailową z "właścicielem" i oto czego się dowiedziałem:

"Auto jest bezwypadkowe 100% co nie znaczy ze jest nie malowane (13lat), technicznie ok., klimatyzacja sprawna, Cd sprawne, opony zima (kiepskie).

Autem przyjechałem na kołach 1300km z Belgii."

"Nie wiem co jest dokładnie malowane, tylne nadkola wyglądają na malowane.

VIN: WBAEN11080PB00107

Nie mam jak sprawdzić BMW, ponieważ nie mamy serwisu w Płocku, proszę wiec o info co się Pan dowiedział z historii."

 

Przy okazji chciałbym spytać czy ta wersja 3-ki jest godna polecenia? Nie ukrywam, że oszczędność też ma dla mnie znaczenie, ale... Dla przyjemności z jazdy i posiadania auta, które "pasuje jak dobry garnitur" (cytując chyba kogoś z forum) mogę wydać te kilkaset zł na paliwo więcej (rocznie jeżdżę ok 10 k km).

I proszę jeszcze o szczerość - nie, nie poczuję się urażony - czy mając max 15 k na zakup auta warto myśleć o BMW? Czy lepiej wstrzymać się i wrócić do tematu mając np. 18 albo 20 k zł?

 

Z góry bardzo dziękuję.

 

Bartek

 

PS: po nr VIN patrząc, wyposażenie, kolor, wnętrze itd zgadzają się.

 

Modellbezeichnung: 320I

Ausführung: Europa

Typschlüssel: EN11

E-Code: E46 (3FL)

Karosserie: touring

Lenkung: links

Türen: 5

Motor: M54 - 2,20l (125kW)

Antrieb: Heckantrieb

Getriebe: manuell

Außenfarbe: Stahlgrau Metallic (400)

Innenraum: Standardleder/hellbeige 2 (arbeitsn (N6HC)

Produktionsdatum: 17.09.2001

Werk: Regensburg

 

S520A Nebelscheinwerfer Fog lights

S548A Kilometertacho Kilometer-calibrated speedometer

S550A Bordcomputer On-board computer

S832A Batterie im Kofferraum Battery in luggage compartment

S851A Sprachversion deutsch Language version German

 

S167A Abgasnorm EU4 EU4 exhaust emissions standard

S210A Dynamische-Stabilitäts-Control Dynamic stability control

S240A Lenkrad Leder Airbag Leather steering wheel

S249A Multifunktion für Lenkrad Multifunction f steering wheel

S302A Alarmanlage Alarm system

S386A Dachreling Roof railing

S441A Raucherpaket Smoker package

S473A Armlehne vorne Armrest front

S534A Klimaautomatik Automatic air conditioning

S650A CD-Laufwerk CD player

S661A Radio BMW Business (C43) Radio BMW Business (C43)

S672A CD-Wechsler 6-fach CD changer for 6 CDs

S843A Leistungsreduzierung Power reduction

S863A Händlerverzeichnis Europa Retailer Directory Europe

S877A Entfall Überkreuzbedienung Delete cross-pattern operation

S881A Bordliteratur französisch On-board vehicle literature French

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polift z R6, mniej niż 200k km na budziku i za 15k po opłatach i z zarobkiem handlarza - :cool2: Takie rzeczy tylko w Polsce!

 

Jak na moje oko, maska krzywo leży.

 

Numer podwozia WBAEN11080PB00107

Kod typu EN11

Typ 320I (EUR)

Typoszereg E E46 (3FL)

Seria 3

Rodzaj konstrukcji TOUR

Układ kierowniczy LL

Drzwi 5

Silnik M54

Pojemność skokowa 2.20

Moc 125

Napęd HECK

Skrzynia biegów MECH

Kolor STAHLGRAU METALLIC (400)

Tapicerka STANDARDLEDER/HELLBEIGE 2 (ARBEITSN (N6HC)

Data prod. 2001-09-17

 

Składanie Wyposażenie

 

S167A ABGASNORM EU4 Norma spalinowa EU 4

S210A DYNAMISCHE STAB. CONTROL (DSC) Dynamiczny ukł. przeciwpoślizgowy

S240A LEDERLENKRAD Kierownica skórzana z pod.pow.

S249A MULTIFUNKTION FUER LENKRAD Wielofunkcyjność dla kierownicy

S302A ALARMANLAGE Instalacja alarmowa

S386A DACHRELING Reling dachowy

S441A RAUCHERPAKET Pakiet dla palących

S473A ARMAUFLAGE VORN Podłokietnik przedni

S534A KLIMAAUTOMATIK Klimatyzacja automatyczna

S650A CD-LAUFWERK Odtwarzacz CD

S661A RADIO BMW BUSINESS Radio BMW Business (C43)

S672A CD WECHSLER 6-FACH Zmieniarka CD na 6 płyt CD

S843A MOTORAUSLEGUNG Redukcja mocy

S863A SERVICE KONTAKT-FLYER EUROPA Spis dealerów, Europa

S877A UEBERKREUZBEDIENUNG ENTFALL Brak obsługi krzyżowej

 

S881A FRANZOESISCH / BORDLITERATUR Literatura pokładowa, francuski

 

Składanie Wyposażenie seryjne

S520A NEBELSCHEINWERFER Lampa przeciwmgłowa

S548A KILOMETERTACHO Licznik kilometrów

S550A BORDCOMPUTER Komputer pokładowy

S832A BATTERIE IM KOFFERRAUM akumulator w bagażniku

S851A SPRACHVERSION DEUTSCH Wersja językowa, niemiecki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To najpierw poszukaj jakie są ceny po lifcie r6 w De na mobile?to sam przekonasz jakie są ceny.

Był BMW E30 316i 09/90 inslandgruen

Był BMW E36 323i 10/95 arktissilber

Był BMW E36 320i 03/98 ascotgruen

Był BMW E39 525i 11/00 cosmoschwarz

Był BMW E46 320i 08/02 sapphireblack

Był BMW E61 530D 05/04 alpinweiss III

Był BMW E61 530D 02/08 spacegrau

Jest BMW F11 520D 06/13 havanna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zwykle chłopaki z Płocka osiągają najwyższy poziom fotoszopa, nie mówiąc o nie wiem jakich chodach, że udało im się załatwić dosłownie perełkę w cenie rozbitka... Normalnie tylko kupić i eksportować do Niemiec... :mrgreen:

 

A tak już z innej beczki - do założyciela tematu - e46 ma mikroskopijny bagażnik, jeśli porównać do innych aut z tego segmentu. Na tyle mały, że 4 osoby upchnęły swoje rzeczy na wyjazd wakacyjny z trudem i pod sam sufit - gdyby nie siatka zabezpieczająca przestrzeń ładunkową, to torby wylewałyby się do kabiny. Jeśli to miałoby być kryterium, i dysponujesz taką a nie inną kwotą, to kup sobie passata B5 - i nie mówię tego złośliwie, za 15000 spokojnie znajdziesz jakieś niezbyt zajechane TDI albo jeszcze lepiej 1.8T benzynę, a tam w bagażniku można się ganiać w 4 osoby.

None of you seem to understand...

I'm not locked in here with you.

You're locked in here with me!


//Potrzebujesz podpiąć się pod kompa? Daj znać. Pomogę za free.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup za 15 koła forda mondeo a będziesz zadowolony :cool2:

 

Za 15 to nic dobrego nie.kupisz no chyba ze igle,od doktora,doinwestowana ,jezeli to pisze w ogłoszeniu to innego :cool2:

Nie ma dobrych tanich BMW jezeli chcesz kupic dobre tanie BMW kup dwa jedno dobre drugie tanie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż, liczyłem na egzemplarz po emerytowanym dentyście, przebieg max. 170 - 180.000 km, po lifcie, bez malowanego elementu i full opcja w skórze, ale widzę, że będzie ciężko ;)

A tak serio - z początkowego rozeznania uznałem, że za 15 k można coś ładnego trafić z 3-ki, ale chyba faktycznie nie ma sensu. Kupić byle kupić... Jak ktoś w innym temacie napisał, kupić złom i zrazić się do marki, nie o to chodzi.

Jeszcze jedno zatem - jeśli chcieć kupić 3-kę w benzynie, która wersja jest godna polecenia ze względu na bezawaryjność, trwałość i oszczędność, lecz bez konieczności żałowania, że poskąpiło się 1 litra na 100 km więcej i nie ma czym wyprzedzać na drodze? Jaka suma to minimum na faktycznie dobre bmw 3? A może, tak jak radził mi mój kolega, właściciel 5-tki z '99, rozejrzeć się za 5-tką w kombi? Tu jednak obawiam się w większości potwornie zmęczonych egzemplarzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Oba tylne błotniki lakierowane do odcięcia, dół jest jaśniejszy, przedni lewy ciemniejszy od drzwi, zderzak przód do lakierowania, połamany zatrzask listwy pod reflektorem, odstajace nakładki progów w tylnej części, lewa porysowana. Zamknięcie popielniczki, biegałka, lewy przedni słupek podsufitki dramat, pomyśl jak to auto musiało wyglądać przed praniem, zaprawkami, polerkami i lakierowaniem skoro nadal płoccy fachmani nie wyciągnęli z niego ładnego auta, dla mnie cena za ten francuski śmietnik jest OK.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A sprzedający Car Pass do tego auta posiada ? Czy żona podczas robienia porządków w domu, wyrzuciła go do śmieci :mrgreen:

Niema starych BMW, są tylko zaniedbane :(

Archiwum moich poprzednich BMW http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=26&t=107364

Obecne e60 http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=155&t=298589

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.