Skocz do zawartości

118d - Wsteczny nie wchodzi


mindek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Moj pierwszy post wiec prosze o wyrozumialosc . BMW 118d 110 tys km 2008 rok , 143 cv

 

W moim cudzie jest kilka problemow , szarpiace sprzeglo i nie wchodzacy wsteczny .Znalazlem cos na temat sprzegla ( aktualizacja softu , wysprzegik ,sprzeglo i dwumas) co pomogloby aby sprzeglo ustalo drzec. Na temat nie wchodzacego wstecznego mam wiele watpliwosci , a nie chce aby jedynym rozwiazaniem byla wymiana skrzyni.Chce dodac ze jak kupilem to swiecila sie kontrolka plynu hamulcowego.

 

Auto zimne , wsteczny wchodzi bez problemu .Po przejechaniu kilkunastu kilometrow i chcac zaparkowac mam problem ze wlozeniem wstecznego. Porobilem kilka prob ,wrzucajac na inny bieg ( 1 lub 2 ) ,pomagalo ale nie zawsze , ostatnio tez naciskalem kilka razy sprzeglo i tez pomagalo ale nie zawsze .

Moglby mi ktos wytlumaczyc w jaki sposob wspoldziala sprzeglo, wyspzeglik ze skrzynia.

Prosilbym o kilka rad co to moze byc ? Czy wina moge obarczyc sprzeglo wysprzeglik i dwumas ?

 

Jesli juz taki watek istnieje , to prosze mnie nakierowac , moze cos przeoczylem.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat znany prawie w każdym dziale , ale nie ma stanowczo powiedziane co jest powodem niewchodzących biegów.Widocznie trzeba po kolei sprawdzać wszystkie czynniki działające na zmianę biegów .Poczynając na zmianie oleju aż po wymianę skrzyni .

 

Jeśli ktoś ma taki problem i wie co jest przyczyna niech odświeży temat.

 

 

viewtopic.php?f=70&t=124108&hilit=wsteczny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Wreszcie znalazlem czas aby zajac sie autem.

Wymienilem olej w silniku (dokladnie wchodzi 5l) i filterki.

Co do wstecznego , mechanik powiedzial mi ze jak sie ciegno nagrzewa to dlatego ciezko jest go wbic . Na poczatku myslalem ze tam jest synchronizator (szyba regeneracja i bedzie git) a jednak nie.Po rozmowie z mechanikien oczywiscie nie oplaca sie rozbierac skrzyni ani wymieniac , tylko jezdzic i jezdzic. Posluchalem rady na forum zeby wymienic olej w skrzyni w chodzi 1,3 l i teraz o wiele luzniej wchodza biegi i nawet wsteczny wchodzi dobrze (chociaz mechanik mowil ze nie bedzie roznicy).

 

Podsumowanie mojego problemu : wymiana oleju pomogla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.