Skocz do zawartości

F10 520d - ładowanie akumulatora


kamiloo98

Rekomendowane odpowiedzi

Dzieki za podpowiedzi wyzej, mocno sie rozwinela dyskusja.

Przemyslalem sprawe i zobacze jak bedzie sie zachowywal moj akumulator ( jest z 2014r) bo moze lepszym ruchem bedzie zakup nowego aku jesli bedzie taka potrzeba niz pudrowanie starego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 113
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Koledzy, w temacie ładowania. Ostatnio próbowałem odpalić znajomej autko i zamiast puścić prąd z aku bezpośrednio zrobiłem to z pod maski. Po tym zabiegu prąd dochodzi do silnika ale już od silnika do punktu plus pod maską nie. Widzę że jest tam moduł także blisko bieguna plus, czy możliwe że się spalił?
Paweł.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Koledzy, w temacie ładowania. Ostatnio próbowałem odpalić znajomej autko i zamiast puścić prąd z aku bezpośrednio zrobiłem to z pod maski. Po tym zabiegu prąd dochodzi do silnika ale już od silnika do punktu plus pod maską nie. Widzę że jest tam moduł także blisko bieguna plus, czy możliwe że się spalił?

 


Jeśli chodzi o odpalanie innego auta z kabli rozruchowych to zrobiłeś dobrze. Należy je podłączać do awaryjnych punktów rozruchu auta.


Nie do końca rozumiem twój opis .....


Ten moduł , to bezpiecznik F400.

- do - 03/2012 , wartość bezpiecznika wynosi 125A.

- od + 04/2012 , wartość bezpiecznika wynosi 150A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Każdy nowszy Bentley ma gniazdo do ładowania na zewnątrz auta (obok oświetlenia tablicy rejestracyjnej), własnie w takim celu. Tymi autami wielu ludzi nie jeździ na co dzień, więc ciągle by mieli padniętą baterie. W zestawie jest taka mała, prosta ładowarka niskoprądowa i dzięki niej unika się kłopotów. Gniazdo chwyta wtyczkę magnetycznie, więc podłączanie jest dziecinnie proste.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w garażu leży po poprzednich samochodach ładowarka Sena prosta wersja 4A jednak w instrukcji pisze że nadaje się również do AGM.

Podpinał ktoś do samochodu takie proste ustrojstwo? Niema obaw o elektronikę? W sumie to zawsze coś może by to doładowało skoro jakichś długich tras nie jeżdżę i bilans aku nie koniecznie musi być na plus...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jakim sensie prąd dochodzi do silnika? Co to znaczy? Masz napięcie na klemie plusowej pod maską?

Od aku do punktu rozruchu silnika leci przewód bezpośredni. Od niego jest wypuszczony kolejny przewód idący do miejsca gdzie mamy punkt + w okolicy nadkola. Prąd u mnie dochodzi tylko do pierwszego punktu, dalej już nie. Na punkcie plus już lipa. Piszę łopatologicznie trochę ponieważ nie potrafię fachowo opisać elementu.

Paweł.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Według schematu ......


- Akumulator ( G1 )

- przejście przewodu z bagażnika do podwozia ( X1 )

- punk zacisku startu awaryjnego ( X2 )

- Alternator ( G6524 )

- od Alternatora przewody rozchodzą się do Rozrusznika ( M6520 ) i przekaźnika świec żarowych ( A2402 ) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno pytanie w temacie. Orientujecie się czy aku który na teście w btool ma następujące wartości :

-stopień naładowania 66%

-stan zdrowia 100%

-akumulator 14,0v

-prąd akumulatora 3,4v

-prąd alternatora 86,0 A

Kwalifikuje się do wymiany? Szybko gubi prąd, prawda że robię krótkie trasy codziennie, praca-dom głównie.

Kilka razy w miesiącu dłuższych wypad i wtedy doładowuje do 80%.

Lecz gdy zostawię go na 2-3 dni to odpala z lekkim kręceniem, czyli nie za przysłowiowym „dotknięciem”

Nie doładowywałem go nigdy zewnętrznie.

Paweł.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Auto trzymasz w garażu czy pod chmurką?

Parametry masz dobre.

Jedynie nie pasuje mi napięcie , 14,0V.

Te pomiary robiłeś po nocnym postoju auta?


Proponuję ci przynajmniej dwa razy w roku - lub więce , j jeśli jeździsz na krótkich odcinkach i trzymasz auto na dworze - doładowywać akumulator.



Za słaby start nie musi odpowiadać akumulator....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Ja w ogóle nie wiem co to jest btool, także pojęcia nie mam. :) Musisz się wpiąć szeregowo miernikiem w obwód i dać samochodowi kilkanaście minut aby zasnął snem spokojnym i wtedy zobaczysz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Odłącz klemę aku. i podłącz tą klemę poprzez amperomierz ( multimetr) z odłączonym biegunem aku. tak żebyś miał możliwość odczytu po zamknięciu auta. Zamknij samochód przyjdź za pół godziny i odczytaj wartość prądu w uśpieniu. W sprawnym samochodzie prąd powinien spaść do kilku miliamper.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...
  • Zasłużeni forumowicze
Jak chcesz bardzo dobry i niedrogi, bo amatorski, to masz CTEK CT5 TIME TO GO lub MXS 5.0. To już jest topowy producent i taka ładowarka będzie Ci służyła wiele, wiele lat. Kupisz te ładowarki w granicach 300-350 zł.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Narazie moj aku nadal daje rade i niekupilem prostownika jeszcze.

Aktualnie temat:

Ctek 10A lub Noco 10A ( na testach Youtube wypada praktycznie jak Ctek a cenowo jest sporo tanszy bo koszt o 600zł (ctek ok 900zl )

Link allegro https://allegro.pl/oferta/noco-inteligentna-ladowarka-genius10-eu-10a-6v-12v-13076061994?bi_s=ads&bi_m=listing:desktop:query&bi_c=NGViZDZlODUtYTlhNi00NjVlLWI2ZjgtNDkzNWRlZTFjMGJlAA&bi_t=ape&referrer=proxy&emission_unit_id=e4ded990-50df-4dc7-9b21-b93cc524d473


Moze ktos zna, testowal ? Jakie opinie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.