Skocz do zawartości

System Audio w e46 - problem z głośnikami


Zuzinho7

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Kupiłem jakiś czas temu E46 320i 98r. i dzisiaj sprawdzałem czy gra cały system audi, zadziwił mnie jeden fakt po lewej i prawej stronie przednich drzwi są małe głośniki na wysokości lusterek, chyba Hifi.

 

I teraz takie pytanie uprzednio było zamontowane radio:

http://radioodtwarzacz.com.pl/p/2013/08/bmw-e46-lift-i-przed-radio-kaseta-igla-wroclaw-3443141232.jpg

 

A teraz jest:

 

http://www.clubanuncios.com/files/204619.jpg

 

I takie pytanie czy to wina radia że te 2 małe głośniki nie grają, czy ich tam seryjnie nie ma i trzeba dokupić?

 

I jeszcze mam jakiś głośnik (?) pod kierownicą ale nie wiem też co to jest i do czego on służy, dokładnie jest tam pod spodem nad pedałami sprzegłą, hamulca, gazu, co to jest?

 

Dziękuje za odpowiedź.

 

--

Pozdrawiam

Kamil

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mały głośnik jest od PDC, jeśli masz ten system to w czasie cofania będzie Ci on dawał znać jak daleko jesteś od przeszkody. Co do głośników w drzwiach przy lusterkach to są to głośniki wysokotonowe, które łatwo możesz sprawdzić czy są i grają. Ustaw sobie balans na przód, podkręć jak najmocniej wysokie tony i przyłóż ucho do głośniczka. Ewentualnie jak ściągniesz tapicerkę przednich drzwi to zobaczysz wtyczki od głośników. Kable idące w górę drzwi to kable od tych głośników. Teraz odłączasz duże głośniki w drzwiach i nasłuchujesz czy malutkie koło lusterek grają. Nie jestem pewien, ale chyba każdy ma seryjnie montowane te małe głośniczki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc fakt jak ustawiłem tak jak pisaliście słychać takie syki :):)

 

PDC u mnie nie ma więc jedynie pewnie jest zamontowane miejsce fabrycznie na ewentualny montaż :)

 

 

Dzięki za pomoc

 

--

Pozdrawiam

Kamil

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fabryczne audio szału nie robi więc myśl nad jakimś modem :D U mnie zawitał jakieś 2 tygodnie temu chyba najmniejszy subwoofer dostępny na rynku: Blaupunkt GTB 8200A i jestem pod wrażeniem jego działania. Mam touringa więc nic mi go nie blokuje. Zrobiłem całość na wtyczkach z PC więc zawsze na wypadek większego transportu subik mogę szybko wypiąć i cały bagażnik dla mnie. Polecam!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za to audio w E46 Hans z Jurgenem powinni dostać porządnego przytulasa. Za szyję. Struną od fortepianu. I tak jak patrum mówi - nawet jak się dołoży suba, to dalej jest bryndza, tylko jeszcze na dodatek basowa bryndza. Z drugiej strony poprawianie fabryki typu dystanse, przeróbki drzwi itp. cuda wianki to też sport dla masochistów... Przeżyłem to w E36 touring. Nigdy więcej.

None of you seem to understand...

I'm not locked in here with you.

You're locked in here with me!


//Potrzebujesz podpiąć się pod kompa? Daj znać. Pomogę za free.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukając jak sobie radzą niemcy ze swoją rodzimą produkcją przekopałem kiedyś trochę niemieckich stron o nagłośnieniu w e46. Niestety nie radzą sobie, a spora część z nich montuje właśnie jakieś subwoofery. Pewnie, że efekt nie jest wyśmienity i czasem mam wrażenie że w moim 23 letnim e30 miałem lepsze nagłośnienie, ale nie mam zamiaru rzeźbić w drzwiach bo choć auto sprawia mi wiele radochy nie będę nim jeździł do końca życia i już myślę o przejściu na 5er. Suba ustawiłem prawie na minimum i swoje robi dzielnie, najlepiej przy słuchaniu płyt lub podpięciu tel/mp3.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Odgrzeje kotleta... Dziś przyjechało do mnie autko. Miałem okazję włączyć radyjko, nieoryginalny kenwood. Pewnie zmienię na oryginalnego alpine bo w bagazniku siedzi zmieniarka i szkoda by było z tego nie skorzystać. Problem cyfrowego dzwięku rozwiąże aux i Ipod. Ale do czego zmierzam, słyszałem że na oryginalnym radiu dzwięk nie powala. Na nieoryginalnym jest o niebo lepiej. Nie wiem jak to musi w takim razie buczeć na oryginalnym bo teraz jest tragedia. Cicho, płasko i bez wyrazu. CJedynym rozwiązaniem jest wymiana głośników? Drugie pytanie, nie mam syczków w osłonie lusterek, tylko w drzwiach, oznacza to najsłabsze audio?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.