Skocz do zawartości

wymiana silnika na mocniejszy, prosze o opinie


jacowawa

Rekomendowane odpowiedzi

witam

chcialbym zmienic moj moterek 1,6 na cos mocniejszego np 2,5l

prosze o informacje , jaki bylby koszt takiej imprezy, czy silnik na forum moglbym dostać? czy ktoś z was pomoglby mi znalesc dobry motor i polecic miejsce wymiany. najlepiej to nawiazalbym kontakt z ludzmi z warszawy co są w temacie. moj gg 4382248

pozdrawiam

eloo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

To kompletne nie ma sensu sprzedaj 316 kup 328.

 

Silnik to tylko poczatek a gdzie zawieszenie, hamulce, elektronika...

Za pieniądze które byś wydał na takiego swap'a + pieniadze ze sprzedazy obecnej bryki kupisz sobie kilka lat nowszą 328.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze inna opcja, i to bardzo interesująca sam obecnie nad nia myslę ale zwinęli mi fure sprzed nosa, mianowicie chodzi o to, że faktycznie mając 316 e36 zbyt wiele sie za nie nie dostanie i trzebaby bylo naprawde sporo kasy dolozyc zeby kupic cos mocniejszego i w miare niestarego. Jednak rozwiązaniem jest inna opcja, ostatnio jak juz wspomniałem zwineli mi sprzed nosa fajna furke e36 94 rocznik autko z anglii ale bez prawa rejestracji całe nie bite full opcja bez skory!!! poszlo za 4tyś :shock: kupujesz takie autko powiedzmy 320 lub 325 przekladasz wszystko co ci potrzebne zwlaszcza jak masz bude w dobrym stanie .... i kiedy przelozysz juz wszystko co ci potrzeba reszte opychasz na części i sądze ze w tym konkretnym przypadku jak autko kosztowalo 4tys to jeszcze jestes w stanie na tym zarobic
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Apropos kierownicy, chyba nie, ponieważ tak tanie autko to jedynie jesli kupisz bez prawa rejestracji, a wtedy nic nie mozesz przekladac bo i tak ci nikt tego nie zarejestruje. A odnosnie silnika myślę o tym, z tego co sie orientuje to za swoja 316 tke nie dostane tyle ile bym chciał ceny aut spadły i musiałbym dołożyć sporo kasy żeby np kupić 320i czy też325i z 95 roku chociaż. Zresztą blacha mojego obecnego autka jest po remoncie progów itd w stanie idealnym obecnie i wiem że starczy na długo, więc myślę o tej opcji zakupu powiedzmy góra za 5 tyś autkaz anglii bez prawa rejestracji i przełożeniu wszystkiego co potrzebne a reszta na części. Przykład sam silnik z osprzętem pełnym skrzynia itd to jużcoś około 3tyś jakbyś chciał kupić a gdzie reszta, wał, cały układ hamulcowy itd, wiec taka opcja jest całkiem niezłym pomysłem, kupujesz autko za powiedzmy 4-5 tyś przekladasz co trzeba a reszta idzie na części, wnętrze blache i inne rzeczy sprzedajac nawet po cenie jesteś jeszcze w stanie zarobic na tym jak sie zakrecisz a nawet jak cośto masz na przyszłość częśći ktore mogąsie przydac za jakis czas.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
jeszcze odświeże bo mam pytanie :twisted:

 

mam 3 tys zł, czy za taka kwote moge wymienic na mocniejszy silnik???

1,8is? 2? 2,5?

 

czy nie mam jeszcze co marzyć??

 

pozdro

 

Powinneś sie wyrobić w tej cenie :) jak masz jakiegoś dobrego mechaniora ktory ma znajomości i załątwi czesci to napeno sie wyrobisz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak sie dobrze zakrecisz to kobyłke kupisz do klocka,reszte za podobna sume,a klocek dla majstra tez powinien starczyc.takze smiało do dzieła,ze sprzedaża swojego silnika 1.6 jesli jest dobry tez nie powinienes miec wielkiego kłopotu bo to najpopularniejszy obecnie motor w e36 w Polsce.osobiscie bym nie robił sobie takiej przekładki a poszedł najprostsza droga sprzedał to ca masz i kupił to co chcesz .pozdro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.