Skocz do zawartości

320D Zaparowane szyby


Kaliszak

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Po raz drugi spotkałem się z dziwną sytuacją, otóż auto w pracy stojąc na parkingu obok innych aut jako jedyne miało zaparowane szyby od środka po deszczu. Drzwi i okna były pozamykane. Nie widziałbym w tym problemu, gdyby nie fakt że jako jedyny miałem zaparowane szyby. Trochę nie fajnie. Podejrzewam filtr kabinowy bo jako jedynego po kupnie auta nie wymieniałem. Może znacie możliwą przyczynę? Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś rozbierałem tylne drzwi i widziałem, że te maty są ładnie zachowane. Co do wody na wycieraczce to nigdy nie zauważyłem takiego defektu. Dziwne jest też to, że na ogół po deszczu nie było takich problemów. Może to zależy od nagrzanego samochodu... będę musiał obserwować. Będę miał chwile to podejrzę ten filtr kabinowy dla własnego spokoju.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedziesz na ogrzewaniu lub klimie to nie ma co się dziwić. Cieplejsze autko w środku pod wpływem zmian wilgotności i temperatury na niższą paruje i osadza się na szybach. A, że samochód szczelny to woda może się osadzać(wietrz auto przed postawieniem na parkingu, minutę przed klima na minimum szyby otwierasz i wietrzysz. A jak dodatkowo wyłączysz klime i puścisz ciepłe nawiewy to możesz pozbyć się wilgoci w klimie) to raz. Drugi raz, zamoczony środek auta np w mokrych butach wchodzisz do auta i woda paruje. Może być również filtr. Ufajdolone szyby też mogą być problemem. Dobrze je umyj płynem i ściereczką z mikrofibry. Na końcu nałóż na boczne szyby niewidzialną wycieraczkę.

 

Też miałem taki problem, stosując się do powyższych zasad pozbyłem się go. Czasem jeszcze jak zapomnę przewietrzyć auto przed postojem to parują. Ogólnie polecam też minimalnie otwierać szyby na postoju. Deszczówka nie wleci a para wyparuje. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.