Skocz do zawartości

La Bunia 325xi: ublock forever !


Rivasi

Rekomendowane odpowiedzi

Ok czyli rozumiem ze to bardziej wstrzemiezliwosc przed ujawnianiem swoich cen zakupu/wydatkow itd. samych klientow.

 

To jest tak skala ofert :

 

Ceny podaje dla klienta indywidualnego, jezeli faktura to + 23% zazwyczaj oprocz kilku rzadkich zakladow bardziej wedlug mnie uczciwych wobec klienta ktore precyzuja ze cena jest netto lub brutto na samym poczatku.

 

Za deske

za obszycie deski gora/dol czarna skora naturalna samochodowa + : od 1600 zl do 6500 zl

Ja zaplacilem 2500 zl, cena ponizej rynkowej, cena rynkowa czyli wywazona powinna sie obracac miedzy 3000 a 3500 zl mniej wiecej

 

Za most skora naturalna przeszyta : skala miedzy 600 à 2200 zl

Ja zaplacilem 900 zl, cena rynkowa to przedzial 900 do 1200 zl za most.

 

Zdjecie i zamontowanie deski + mostu : cena sie wacha od 700 do 1400.

 

To fakt, w tapicerstwie samochodowym są straszne rozbieżności cenowe, jednocześnie warto sobie uświadomić, że lwią część ceny stanowi materiał.

 

To jest kolejny mit zawodu tapicera. Skora jest wzglednie drogim materialem ale nie idzie jej duze ilosci. Za metr kwadratowy sredniej skory smochodowej BMW cena to 130 zl. Eksluzywne skory polanilowe BMW/Porsche to 230 zl/M2 (bez negocjacji) a do trojek nie sa uzywane chyba ze ja zamowisz specjalnie, skory uzywane do takich robot sa np skory Hans Reinke , koszt jakies 130 zl/M2. Ale tego nie idzie nie wiadomo jakie ilosci, na most nie idzie nawet caly metr kwadratowy ale liczmy metr... to daje 130 zl, nic, klej... pomijalne a wiec lwia czesc stanowi reczna robota a nie material. to normalne, kazdy musi zarobic.

Moja La Bunia



DO E9x :

oslona konsoli centralnej Performance OEM Carbon przed liftem - 725 zl



Wszystkie przedmioty aktualnie w galeri. Wysylka od 26/01/17. 15 dni na zwrot bez podowania przyczyn w nienaruszonym stanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,6 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Naprawdę, wnętrze zrobione ze smakiem i moim skromnym zdaniem najładniejsze wnętrze na forum jak i nie w Polsce, bardzo mi się podoba :cool2: :cool2: :cool2: :cool2:

Most carbonowy jest ori na 1000% i to jest pewne jak słońce, natomiast obszycie mostu też mi chodzi po głowie ale myślę bardziej o alkantarze.

Rivasi idziesz widać cały czas do przodu, trzymaj tak dalej :cool2: :cool2:

Sprzedam, uchwyt ręcznego ze skóry, tylna klapa Pre-Lci Igiełka.

Człowiek nie potrzebuje gwiazdy, błyskawicy a nawet czterech pierścieni, człowiek potrzebuje dwóch nerek.

Moja ślicznota: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=158&t=211412 oceń:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Ale tu zapominasz o paru rzeczach. Cena to nie tylko koszta materialu i wygrana.

Podatek, pracownicy, warsztat, maszyny, doradca podatkowy itd. itd. a w jeden dzien tez tego nie zrobisz.

Spot Monachium Facebuk: BMW München PL

Screenshot_20190504_162413.md.jpg


- Kto ty jesteś?

- Cyprian mały.

- Jaki znak twój?

- BMW!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet biorąc pod uwagę cene 130zl to na obszycie serii 3 (fotele,boczki, podłokietnik) potrzeba około 25m2 skory co daje 3200zl, czyli powiedzmy 50% średniej ceny za obszycie.

 

 

nie wiem kto ci takie informacje podal (25M2... to nie lodz jest do obszycia tylko samochod segmentu C) ale nawet liczac BARDZO BARDZO grubo i na logike nie znajac sie na tym :

- fotele : 1 metr2 na fotel (zrobie go min dwa razy ale nie szkodzi) x 2 = 2 m2

- Kanapa : tak samo ale policze dwa metry = 2M2

- boczki : Wejda razem wszystkie w metr kwadratowy ale policze dwa metry = 2M2

- podlokietnik i zabawki (kierownica, hamulec zmiana biegow): dodam metr... dla funu

 

to razem daje tylko : 7 M2 x 130 = 900 zyla a de facto blizej 700 zl. czyli jezeli placisz 6400 za srodek jakies 10% uslugi. Tak jak juz wspominamy o srodku to ceny wnetrza do trojki ida od 2000 do 10000 zl przy tych samych zalozeniach a cena rynkowa to mniej wiecej 3500/ 4400 zl i to z klamkami wewnatrz w skorze, obszytymi oczywiscie kierownica/galka/hamulcem i co dusza zapragnie. I wykonawca zadawolony z kasy. Teraz mozna rownierz zaplacic 10000 zl, chce zobaczyc roznice jakosciowa miedzy 4000 à 10000.

Edytowane przez Rivasi

Moja La Bunia



DO E9x :

oslona konsoli centralnej Performance OEM Carbon przed liftem - 725 zl



Wszystkie przedmioty aktualnie w galeri. Wysylka od 26/01/17. 15 dni na zwrot bez podowania przyczyn w nienaruszonym stanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale tu zapominasz o paru rzeczach. Cena to nie tylko koszta materialu i wygrana.

Podatek, pracownicy, warsztat, maszyny, doradca podatkowy itd. itd. a w jeden dzien tez tego nie zrobisz.

 

Kolega mowil o materialach a wiec odnosilem sie do matrialow, nie zapominam i oczywiscie koszty to skladowa wszystkich tych elementow o ktorych wspomniales, (dodam jeszcze marketing i wystroj wnetrza), nie twierdze ze koszty to tylko sam material. Mszyny to singerki, pracownicy wykwalifikowani, ksiegowy z ernest and young przynajmniej, swiatlo, ochronna, ubezpieczenie, wynajem hali centrum warszawy, sekretarka 20 lat blond wlosy miseczka E za 10000 zl/ miesiac , porsche jako samochod sluzbowy itd itd tak jak kazdy biznes, mozna go uprawiac na rozne sposoby. Ale prawda ze cena u dobrego rzemieslnika ktory wie co i jak bedzie nizsza niz w firmie zatrudniajacej 20 osob, z czego 8 osob do obslugi biura (wspomniana sekretarka, handlowcy, inni) i strony intrnetowej ale czasem jak chcesz np jakis zajebisty projekt, odchodzacy od codzienosci to uderzasz do takich firm gdzie juz potrzebujesz osoby z podejsciem artystycznym, designem ze galy leca tak jak np piekne projekty Carlex Design, najpiekniejsze realizacje ktore widzialem w polsce i tutaj tak trzeba placic tak na prawde za pomysl a wtedy cena ma drugorzedne znaczenie i nie o tym rozmawiamy.

 

post scriptum : podatek nie jest kosztem, jest nastepstwem zysku, koszt mozna nie poniesc przy nalezytych optymalizacjach, tchnice itd, jezeli nie ponosisz nalezytego podatku, popelniasz przestepstwo.

Moja La Bunia



DO E9x :

oslona konsoli centralnej Performance OEM Carbon przed liftem - 725 zl



Wszystkie przedmioty aktualnie w galeri. Wysylka od 26/01/17. 15 dni na zwrot bez podowania przyczyn w nienaruszonym stanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zalezy od stanu zony, jezeli bedzie ok to bede, jak bedzie rodzic to nie ale generalnie to byl zwrot ogolny, na tej samej robocie czyli obszycie skora w wybranych kolorach i wzorcu przez klienta to nie bedzie roznicy wystarczajacej (jeszcze raz moze i dla warunkow konkursowych bedzie) aby chocby podejsc do takiej roznicy ceny bo nie ma takiej mozliwosci fizycznej aby byla, nie ma wystarczajacej rozpietosci jakosci wykonania aby byla. To nie jest skomplikowane rzemioso, to nie bizuteria albo zegarmistrz, to tylko tapicer. Nawet sprzedany w ladnym opakowaniu, z ladna strona internetowa to dalej tylko tapicer samochodowy jak chodzi o same wykonanie, to nie czarna magia. Jedyna rzecz ktora robi roznice to piekny projekt i jak ktos chce aby mu zrobiono za niego piekna fure to za to warto zaplacic drogo jezeli jest na poziomie ale nie za same fizyczne wykonanie.

 

Czy chcesz porownac twoje fotele performance obszyte alcantara z malowanym tylem (ktore sa piekne) do zwyczajnych foteli obszyta skora dwu kolorowa, nie do porownania. Mozna porownywac elementy wykonania fizycznego (regiularnosc szwu, dopasowanie, itd) i nie sadze ze dales 10K za obszycie dwoch foteli + lakierowanie ich tylu na czarny polysk bo nawet w IND ktora jest uznawana za zajebiscie droga i ultra luksusowa firme amerykanska to robia to za 7000 zl ale placisz za marke made by ind, nawet sami sie do tego przyznaja. Jezeli naprawde chcemy cos porownac to juz kupie taki fotel, zrobie go tak jak twoj i tutaj mozemy porownywac tylko troche droga impra sam fotel bedzie a wiec moze inny element ? Twoje fotele sa ladne bo pomysl jest fajny, wykonanie pozadne ale trudno jak chodzi o same wkonanie miec zauwazalnie gorzej albo zauwazalnie lepiej z tymi samymi materialami, teraz liczy sie tez pomysl ktory rownierz kosztuje.

 

Czasem cena jest tez zalezna od relacji za swoim dostawca... hein :wink: , bo sie go lubi, bo jest twoim kumplem, bo zaprasza cie na obiad, bo nie wiem co... JA jezdze do mojego mechanika nie dlatego ze uwarzam ze jest najlepszym mechanikiem i na pewno nie jest najtanszy tylko cenie sobie jego uczciwosc i ze nikt nie rzuca Kur... co sekunde jak tam przebywam. Mam klienta ktory co roku przeplaca u mnie jedno zamowienie pieciokrotnie tylko dlatego ze go stac i nie ma ochoty robic wysilku i zadzwonic do konkurencji chociaz to tak jak troche jak uzywanie ferrari aby przewiesc 2 tony towaru, da sie ale jest drogo czy ten przewoz jest lepszy ? nie.

Edytowane przez Rivasi

Moja La Bunia



DO E9x :

oslona konsoli centralnej Performance OEM Carbon przed liftem - 725 zl



Wszystkie przedmioty aktualnie w galeri. Wysylka od 26/01/17. 15 dni na zwrot bez podowania przyczyn w nienaruszonym stanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ahh ok, no ale chyba jedno nie ma sie do drugiego. Rozpietosc cen na rynku to : 60 zl/metr niskiej jakosci skora wloska (raczej nie stosowana do samochodow) albo jakis marny sky, 150 zl to co jest w samochodach BMW oprocz wersji specjalnych, 250 zl skora polanilowa czyli maks co oferuja zaklady tapicerskie w samochodach. Alcantara nie patrzylem. Na obszycie auta miedzy skora sredniavo ladujesz do normalnego BMW a poanilowa to w materiale na CALE wnetrze bedzie powiedzmy 1000 zl roznicy a i tak naginam mocno, to dalej nie jest roznica 6000 zl na calosci. a ty masz alcantare a ja skore gladka bo nie lubie alcantary. proponowano mi obszycie czarna alcantara calej podsufitki, cena 1300 zl mniej wiecej wraz z dachem otwieranem ale nie jestem fanem alcantary (osobisty gust).

 

Za to przyznam DAMP ze czarna podsufitka to byl strzal w dziesiatke, dzieki za pomysl. Powiem ze wiecej daje niz obszycie deski wedlug mnie.

 

tutaj link ktory znalazlem do polskiego hurtownika w skorach : http://www.lederpol.com/oferta.htm moje cenhy nie odbiegaly za bardzo od realiow.

i no nie bierzemy pod uwage bajek ze trzeba 25 M2 aby obszyc E91 oczywiscie.

Edytowane przez Rivasi

Moja La Bunia



DO E9x :

oslona konsoli centralnej Performance OEM Carbon przed liftem - 725 zl



Wszystkie przedmioty aktualnie w galeri. Wysylka od 26/01/17. 15 dni na zwrot bez podowania przyczyn w nienaruszonym stanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Za to przyznam DAMP ze czarna podsufitka to byl strzal w dziesiatke, dzieki za pomysl. Powiem ze wiecej daje niz obszycie deski wedlug mnie.

 

Podsufitka w Twoim przypadku obowiązkowo musiała być BLACK jak tylko zobaczyłem zdjęcia wnętrza :wink:

A to że daje więcej niż obszycie deski to tylko dlatego że deska była czarna i jest czarna tylko trochę bardziej gładka, a sufit zupełnie zmienił barwę i odmienił klimat we wnętrzu :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...a sufit zupełnie zmienił barwę i odmienił klimat we wnętrzu :cool2:

 

i To radykalnie ! generalnie ludzie wsiadaja, mowia wczesniej bylo ladnie i fajnie, teraz jest klimat, mam wrazenie ze jestem w samochodzie o klase wyzej, tak z paluszkiem.

 

Mam nawet wrazenie ze tunel rowierz wiecej dal niz deska, nie zaluje deski ale jezeli mialbym zrobic nastepnym razem to faktycznie zeby sie wybijala, moze to za dyskretnie zrobilem, balem sie przesadzic.

Moja La Bunia



DO E9x :

oslona konsoli centralnej Performance OEM Carbon przed liftem - 725 zl



Wszystkie przedmioty aktualnie w galeri. Wysylka od 26/01/17. 15 dni na zwrot bez podowania przyczyn w nienaruszonym stanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 300pln podsufitka z alkantary ? :shock: Common! :mrgreen: :lol: za takie pieniądze to na twoim miejscu bym robił.

 

Fajne mody :cool2: inna niż wszystkie, i taka która podoba się Tobie a to jest najważniejsze! :D

 

Co do tapicerek, pozwolę sobie też coś napisac :wink:

Produkt produktowi nie równy, a na cenę składa się wiele czynników - jakość, materiał, marka itd. Dla jednego pewne uchybienia będą wogóle nie widoczne, a drugi nie będzie przez to spał. Każdy z nas jest inny, dlatego dla każdego co innego :wink:

Cena za obszycie całej deski góra + dół - 2 500pln jest bardzo niska a nie średnia rynkowo jednocześnie okazyjna :cool2: jeśli jest to zrobione na poziomie ( mówimy oczywiście o zleceniach indywidualnych, a nie produkcji seryjnej/masowej gdzie można obniżyć koszt końcowy produktu często o conajmniej połowę). Chyba że właściciel jest tapicerem, robi sam - albo nie ma pracy i każde zlecenie go podtrzymuje ( nie chcę nikogo obrazić, takie przypadki się zdarzają. Czasami w branży transportowej niektóre firmy świadczą usługi za "leasing" bo nie mają na kolejną ratę :cry: smutne, ale prawdziwe - sobie pomagają, a branży szkodą ).

Nie ma możliwości aby firma zatrudniająca kilka/kilkanaście osób, pracująca na wysokiej jakości materiałach, ciesząca się renomą i co za tym idzie oferująca wysoką jakość zrobiła to w takiej cenie. Nie wspominając o podatkach, przypomnę - 23% podatku VAT i 19% podatku dochodowego + koszta stałe, eksploatacja narzędzi/maszyn, szkolenia, marketing itd. to wszystko składa się na produkt końcowy.

 

Drugą stroną medalu jest to że w każdym innym kraju - Niemcy, Austria, Szwajcaria, Rosja czy Serbia ( tak, nie tylko na zachodzie ) za taką kwotę nie ma możliwości zrobić tej usługi. Na cenę wpływa też "odpowiedzialność" za przerabiany element.

Po 1 - jeśli się uszkodzi, to trzeba kupić nowy - trzeba brać taką możliwośc pod uwagę aby potem nie strzelać "karpia" i wmawiać klientowi "że nic się nie stało"

Po 2 - firmy, które chcą utrzymać jakość możliwie najwyższą, często jak pracownikowi coś nie wyjdzie ( to robią ludzie, zdarza się ) podchodzą do zadania drugi raz jednocześnie część bądź całość materiału z pierwszej próby ląduje w koszu.

To się tyczy oczywiście nie tylko obszywania, ale generalnie tego co oferują tunerzy w całej europie.

 

Mam pytanie, masz wytłoczone logo airbag na desce rozdzielczej? :wink:

 

Co do foteli z IND, znowu pojawiają się podatki - tam wychodzi to 7 000 przy ich systemie podatkowym, więc u nas dolicz podatki - conajmniej tyle by kasowali u nas, jak nie więcej. Bo jak wiemy w US wszystko mają taniej, bo tam nie lubią przepłacać, a większość materiałów jest tańsza.

Pozdrawiam :)

http://www.mslab.com.pl


Do sprzedania:

Komplet felg z oponami zimowymi RSC - 17" Wzór Styling V Spoke 236

Nowy zestaw felg do F30 LCI 17" oponami zima i lato

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wykazujesz niezrozumienie podatków w Polsce. VAT płaci sie od różnicy pomiędzy cena kupna a sprzedaży pomniejsza sie tez go dodatkowo o VAT z faktur na inne koszty.

 

Upraszczając kupujesz towar za 90 zł sprzedajesz za 100 to VAT jako firma płacisz tylko od 10 zł czyli ok 2 zł. Zwykle jeszcze mniej bo masz inne koszty. Zysku masz wiec po odjęciu VAT 8 zł i od tego płacisz 19 procent podatku dochodowego wiec 1,5 Zł wszystko zaokroglajac i upraszczając. tak wiec to nie do końca tak wyglada. Nawet jesli głownie wykonuje sie usługi to odlicza VAT od prawie wszystkich kosztów. Narzędzi prądu, Marketingu a nawet koperty w której wyślę list.

Podawanie jakiejś ceny a potem mówienie gdy ktoś rząda faktury jest nieuczciwe i powinno być tępione.

SPRZEDAM swoje E87 123d - szczegóły na PW


Jak dbać o BMW: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=70&t=262051 . Awaryjność silników: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=70&t=221978

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem podatki doskonale :wink: nie musisz mnie uczyć :cool2:

Świadcząc usługę w której tylko część towaru jest kosztem, podatki mają duży wpływ na cenę końcowa.

Pozdrawiam :)

http://www.mslab.com.pl


Do sprzedania:

Komplet felg z oponami zimowymi RSC - 17" Wzór Styling V Spoke 236

Nowy zestaw felg do F30 LCI 17" oponami zima i lato

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kokos :

Zgadzam sie jak zreszta napisalem ze 2500 zl za gora/dol deski to malo. uwarzam ze 3500 zl to jednak cena rynkowa co by bylo rowne dla mnie 4300 zl u ciebie (VAT) bo jak jeden z rzadkich podales ceny precyzujac brutto/netto . i mimo sporo wyzszej ceny dlugo sie wachalem bo.... uwielbiam to co robicie ale roznica nawet z cena ktora sobie dalem jako limit byla za duza (4300 zl brutto za obszycie deski gora dol).

 

Tak oczywiscie ze cena jest inna pomiedzy zakladem zatrudniajacym pracownikow a kims kto pracuje sam, naturalne. Podatek 19% placisz od zysku jeszcze raz, nie jest to koszt uzyskania przychodu i kazdy go placi kto wydaje faktury chyba ze jest oszutem ale to juz nie ta rozmowa.

 

Drugą stroną medalu jest to że w każdym innym kraju - Niemcy, Austria, Szwajcaria, Rosja czy Serbia
. Trzy pierwsze kraje maja koszt robocizny kilka krotnie wyzszy niz w polsce, nie rozmawiajmy o Rosji, placilem 2 krotny wyzszy czynsz w moskwie niz paryzu to kraj chaotyczny milliarderow i nedzarzy, poza kategoria, a nie znam serbi za to znam chorwacje obok i jestem w stanie bez problemu uzyskac tam podobna cene o ktorej mowie i nie sadze aby serbia byla tak diametralnie rozna.

 

Jak chodzi o stany to tylko ludzie ktorzy nie pracowali legalnie w stanach i nie placili tam podatkow uwarzaja ze to kraj niskich podatkow. Podatki sa na poziomie polskim (czyli niskim fakt) tylko ludzie zarabiajaci BARDZO dobrze moga wykorzystac ulgi ktore im pozwalaja znaczaco obnizyc podatki a jak chodzi o firmy to w przypadku takiej dzialolnosci jak ta to ind placi wyzszy podatek od firmy polskiej bo okolo 35% federalnego (podatek jest progresywny) i 4,8% stanowego... w porownaniu do 19% polskiegio... fakt odpowiednik VATu jest nizszy i to sporo akurat mnie VAT jako firme nie interesuje.

 

@K8v8M :

Sadze ze kokos doskonale rozumie jak dziala VAT w polsce :). Rozumie idee ktora chciales przekazac ale troche komplikujesz i podajesz w koncu nieprawde bo system jest tak naprawde fundementalnie prosty. Jako firma, VAT jest dla ciebie absolutnie neutrlanym bo albo nadwyzszke ktora pobrales oddasz panstwu albo panstwo ci odda nadwyszke ktora zaplaciles (np firma produkujaca towary na eksport), zawsze na koncu twoj bilans VATu = 0 oprocz bardzo specyficznych przypadkow (jak w polsce nie moznosc odzyskania pelnego VATU od benzyny w firmie do niedawna) ale sa to przypadki wyjatkowe. Jezeli zainkasowales wiecej vatu niz go wydales i nie oddasz go panstwu to znaczy ze nie zadeklarowales wszystkich swoich dochodow i jestes... uszustem podatkowym. VAT placi konsument koncowy, pelny, wszyscy uczestnicy obrotu gospodarczego przed konsumentem koncowym przekazuja tylko VAT panstwu w tej albo innej formie. Nie ma znaczenie ile za kto placi VAT dla firmy, dlatego wszystkie rozliczenia ksiegowe jak chodzi o dochod sa robione netto a nie brutto. To co ma znaczenie to koszty uzyskania przychodu netto ktore zanizaja twoj zysk czyli w koncu podatek ktory placisz w podstawowej formie rozliczeniowej (nie na tak zwany staly podatek nie zalezny od dochodow sory zapomnialem slowa po polsku)

Moja La Bunia



DO E9x :

oslona konsoli centralnej Performance OEM Carbon przed liftem - 725 zl



Wszystkie przedmioty aktualnie w galeri. Wysylka od 26/01/17. 15 dni na zwrot bez podowania przyczyn w nienaruszonym stanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za słowa uznania :wink:

Rzeczywiście, zapomniałem o podatku federalnym :duh:

 

Tak czy tak, podatki to jedno, a chodziło mi o zwrócenie tez uwagi na inne aspekty.

I nie po to zeby bronić moich cen, nie mam absolutnie żadnych pretensji ani żalów ze nie zrobiłeś deski u mnie tylko jak juz sie wywiązała rozmowa to trzeba zawsze popatrzeć szerzej :wink: i to sie tyczy wszystkiego, od usług obszywania a kończąc na gotowych produktach przy których często zastanawiamy sie dlaczego tak drogo. Chociaż czasami zdarza sie ze cena nie idzie w parze z jakością, i wtedy rzeczywiście jest problem.

 

Dobrze ująłeś temat Rosji a może bardziej Moskwy :cool2:

Pozdrawiam :)

http://www.mslab.com.pl


Do sprzedania:

Komplet felg z oponami zimowymi RSC - 17" Wzór Styling V Spoke 236

Nowy zestaw felg do F30 LCI 17" oponami zima i lato

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podatki :wink: , w RP 99% osób, które ma aktualne BMW "rozumie" co to podatki...

 

dla mnie efekt końcowy REWELACJA, super, że dwu barwna tapicerka i szwy kontrastowe, nie zgodzę się jednak:

 

... To nie jest skomplikowane rzemioso, to nie bizuteria albo zegarmistrz, to tylko tapicer. Nawet sprzedany w ladnym opakowaniu, z ladna strona internetowa to dalej tylko tapicer samochodowy jak chodzi o same wykonanie, to nie czarna magia. ..

 

będziesz mógł tak powiedzieć po ~2,3 latach użytkowania, miałem "kilka" aut z zmienianą tapicerka, od kilku lat robię tam gdzie jest b. drogo (JAVA) ale nie dlatego, że lubię przepłacać czy znam właściciela tylko dlatego, że po użytkowaniu po kilku sezonach tapicerka wygląda równie dobrze, chodzi mi głównie o "górę deski", jak auto jest zrobione "niedokładnie/tanio" to po czasie na wszelkich łukach/nawiewach na skutek b.dużych temperatur (latem na kokpicie miałem temp. ponad 70'C) skóra odkleja się, szwy się rozłażą, oczka po szach stają się dziurami...

 

nie, że to przewiduję u Ciebie, nie mam pojęcia jak będzie, szczerze życzę aby było po kilku sezonach równie efektownie :cool2:

 

natomiast jak mogłeś zrobić sufit w alcantarze za 1300zł to nie rozumiem (napisałeś, że nie lubisz ale środek znowu wszedłby o 1 klasę wyżej), dlaczego nie zrobiłeś :mad2: cena nie jest niska była b. ale to b. niska...

 

ogólnie wielki szacun za gust :cool2: :cool2: i poszanowanie pieniądza :cool2:

było:

E87, 120d, 2004, chip: 191KM/437Nm - 2004-2007, 30 miesięcy funu z jazdy :)

E91, 320d, 2007, chip: 193KM/406Nm - 2007-2010, 30 miesięcy czołgania się z "A" do "B" :(

E90 LCI, 330d, 2010, chip: 286KM/600Nm - 2010-2013, 42 miesiące przyjemności z skromności :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

Rivasi, ten watek ma juz 8 stron. Fajne info tutaj podajesz i fajny projekt.

Mysle ze dobrym pomyslem byloby cala esencje tego tematu jakbys takrze podsumowal w pierwszym poscie. Ulatwiloby to w pozniejszym czasie innym osoba ktore poszykiwalyby konkretnych informacji gdzie i jak cos zrobic. Istotne sa linki ktore zamieszkales jak i przedzialy cenowe.

 

Pozdro

Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok faktycznie pierwszy raz robie deske zobaczymy jak bedzie sie zachowywac latem przy upalach, jak klej bedzie trzymal itd.

 

Alcantary nie zrobilem bo nie lubie alcantary :mrgreen: (do tego stopnia ze hamulec reczny perormance ktory dostalem jako gift jak tylko moglem obszylem normalna skora normalna zamiast alcantary). Meble u mojego dziadka byly kiedys w szarej alcantarze, po prostu horror...

zaczelo sie od otwieranego dachu tylko bo nie moglem znalesc czarnego i dostalem propozycje za 600 zl wlasnie z alcantara potem jak balem sie ze nie bedzie pasowalo dach do do reszty to inny dfostawca zaproponowal 1300 zl za calosc a w koncu skonczylo sie na pomalowaniu tapicerki otwieranego dachu

 

Hej,

 

Rivasi, ten watek ma juz 8 stron. Fajne info tutaj podajesz i fajny projekt.

Mysle ze dobrym pomyslem byloby cala esencje tego tematu jakbys takrze podsumowal w pierwszym poscie. Ulatwiloby to w pozniejszym czasie innym osoba ktore poszykiwalyby konkretnych informacji gdzie i jak cos zrobic. Istotne sa linki ktore zamieszkales jak i przedzialy cenowe.

 

Pozdro

Tomek

 

mysle tak zrobic musze troche uporzadkowac informacje i moze bardziej doglebnie zbadac roznice miedzy cenami jakie sa roznice i dokladnie je wytlumaczyc bo moze cos co nie jest dla mnie istotne jak np skrocanie zawijania skory w miejsce listew aby te ostatnie latwo weszly moze byc istotne dla kogos.

Moja La Bunia



DO E9x :

oslona konsoli centralnej Performance OEM Carbon przed liftem - 725 zl



Wszystkie przedmioty aktualnie w galeri. Wysylka od 26/01/17. 15 dni na zwrot bez podowania przyczyn w nienaruszonym stanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak w fervorze walki nie pomyslalem szczegolnie ze mam jeszcze stary mieszek. Stupido salvatore, stupido.

Moja La Bunia



DO E9x :

oslona konsoli centralnej Performance OEM Carbon przed liftem - 725 zl



Wszystkie przedmioty aktualnie w galeri. Wysylka od 26/01/17. 15 dni na zwrot bez podowania przyczyn w nienaruszonym stanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Korzystajac ze zaczolem u lakiernika przeobrazac zewnatrz Buni, poprosilem go o dodatkowy drobny element i skopiowalem pomysl na klamki wewnetrzne od Nightsabes w piano black wyszlo ultra fajnie na czerwonym. Maly Szczegol a cieszy !

 

http://i.imgur.com/bz72A3M.jpg

Edytowane przez Rivasi

Moja La Bunia



DO E9x :

oslona konsoli centralnej Performance OEM Carbon przed liftem - 725 zl



Wszystkie przedmioty aktualnie w galeri. Wysylka od 26/01/17. 15 dni na zwrot bez podowania przyczyn w nienaruszonym stanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.