Skocz do zawartości

Kilka problemow - jakies poraday ?


Kamilossss

Rekomendowane odpowiedzi

Witam !

To moj pierwszy post tutaj i moja pierwsza Bunia wiec jak cos palne to zgory przepraszam;)

Kupilem okazyjnie E39 530i z 2000r, i musze kilka rzeczy przy niej porobic a z tego wzgledu ze nigdy nie mialem BMW wole poradzic sie fachowcow z forum.

Wlasnie zabieram sie za wymiane zbiorniczka wyrownawczego, co za tym idzie plynu w chodnicy. Moje pytania:

- w zbiorniczku mam malutka dziurke z ktorej plyn tryska na kolektor co za tym idzie robi sie dymek - gdy przekrecam kluczyk ze srodkowych nadmuchow wpada dym do kabiny i smierdzi jakby spalonym olejem ?! To normalne zeby byl taki przelot miedzy komora silnika a kabina ?

- drugie pytanko to gdzie mniej wiecej znajduje sie sruba zeby spuscic wode z silnika

- ostatnie - swieci mi ABS i ASC naczytalem sie troszke nie bede juz tego tematu tu rozwijal ale padlo na pompe i mam juz nowa - przy wymianie spuszczac caly plyn czy tylko zalac pompe i odpowietrzyc ?

 

Rozpislem sie troszeczke ale musialem wylac moje bole :)

 

 

viewtopic.php?f=72&t=117890

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popraw nazwe tematu.

Sprawdz 'tuby' dolotowe czy są dobrze założone oraz czy wszędzie są uszczelki.Płyn możesz spuścić przez obojętnie który przewód do którego masz dostęp+na chłodnicy powienien być korek spustowy,gdzie ci będzie wygodniej.A abs to sama pompa może zostać bo to raczej sterownik padł a nie pompa.Jeżeli płyn jest brudny to warto cały wymienić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.