Skocz do zawartości

OBC w E34 i nie tylko


basan

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 312
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

to mamy komplet. Ja bym jeszcze poprosil kogos o odczyt testem w OBC i zawartosc pamieci z zegarow, chcialem sprawdzic gdzie to siedzi. w 2.0 juz wiemy jak przystosowac OBC z innego auta, a w innych dane siedza w zegarach i po wymianie ich OBC moze cyganic. Moze sie to komus przydac.

 

P.S. czy ktos wie dlaczego komputerek po wykasowaniu sredniego spalania 1 i 2 po przejechaniu kilkunastu km pokazuje rozne wartosci? np 11,2 i 12,4

czy to moze max srednie spalanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie pokazuje to samo, jezeli sie wykasuje w tym samym momencie 1 i 2 (oczywiscie gdy samochód stoi.)

Natomiast dziwnym zjawiskiem jest u mnie test 10(nie działajaca korekcja szybkościomierza)po wcisnieciu S/R wyświetlacz pokazuje to co test 12 czyli pobór pradu w amperach(jjezeli sie myle to prosze o poprawke)

 

ps.Moze ktoś wie jak sie wymienia pasek klinowy od klimatyzacji?

Ściągnac sie udało bo odkreciłem cały kompresor(t.j poluzowałem sruby)a i tak ledwo zszedł.Pojecia nie mam jak go załozyc?Czy tam jest jakaś regulacja??A może tak jak w "maluchu"odkreca sie koło pasowe (w tym przypadku od klimy oczywiscie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczesniej pisałem o moim problemie z naciagaczem paska wieloklinowego.(pekło jedno ramie dochodzące do amortyzatorka.

Udało mi sie to zreanimowac.Fachowcy od spawania metali kolorowych za 20zł ładnie sobie z tym poradzili.Po złozeniu działe na razie bez zarzutu.

Chetnie sie podziele obserwacjami z tej i innych napraw które zrobiłem samodzielnie w moim TDSie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich,

podczepiam się do tematu - ale tylko trochę, bo auto jest trochę nowsze. Otóż sprawa dotyczy e46 318d anno domini 2002. W niedziele po raz pierwszy, a dziś drugi pojawił sie - słynny jak widzę - komunikat PPPPP na wyświetlaczu przebiegu. Dodatkowo wszystkie wskazówki (paliwo, prędkość, obroty, temp.) wychyliły sie do max skali. Poza tym świeciła się kontrolka np. czujnika ciśnienia powietrza w oponie, a tego systemu RDC auto nie ma. Zarówno wtedy jak i dziś odłączyłem akku na jakąś minutkę i prawie wszystko wróciło do normy. Prawie, bo świeciły się jeszcze kontrolki okładzin hamplowych i DSC - po ostrzejszym dodaniu gazu zgasły natychmiast. No i teraz jest pytanie - czy diagnoza za pomocą ori BMW Tester pomoże i czy wystarczy np. przeprogramować pamięć lub coś zrobić innego za pomocą tego urządzonka.

Jeśli przegapiłem info na powyższy temat - poprawcie :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyglada na to, ze uruchomil sie test wskaznikow i m.in. dlatego zaswiecila sie kontrolka cisnienia w oponach. Taki test najczesciej uruchomic mozna wciskajac i przytrzymujac przycisk kasowania dziennego przebiegu i wlaczajac wtedy zaplon. Sprobuj zrobic w ten sposob a jesli rezultat bedzie taki sam, to prawdopodobnie problem dotyczy przycisku kasowania przebiegu. Takie usterki wystepowaly juz nawet w E34, wyposazonych we wskazniki z check control.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...
  • Członkowie klubu

Po pewnym czasie użytkowania samochodu z OBC stwierdzam, że jego wskazania pomimo korekcji mają sie nijak do rzeczywistego spalania :(

Pozatym test chyba nr 7 ma pokazywać ile jeszcze % zostało w zbiorniku a wygląda do jakoś dziwnie bo wskazówka jest na środku a OBC pokazuje, że 35%. :jawdrop: chyba coś nie tak.

 

Czy ktoś też zauważył jakieś niedokładności i błędy czy tylko ja mam takie błędne wskazania ?

Pozdrawiam, Mariusz

"Mario"

F11 Sophisto Grau


http://i59.tinypic.com/242j57c.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odnosnie programatora = poszukaj w googlach slow: lancos, ponyprog, ewentualnie willem - to najtansze rozwiazania, sprawdzone, polecam

 

 

mi po korekcji z 100000, na 120000 pokazuje dokladnie tyle ile mi auto spala gazu. ciekawe ze po przeliczeniu kalkulatorem zgadza sie co do 1 miejsca po przecinku. (przestawialem skale bo jezdze na gazie i chcialem zeby mi pokazywal ile pali gazu)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pewnym czasie użytkowania samochodu z OBC stwierdzam, że jego wskazania pomimo korekcji mają sie nijak do rzeczywistego spalania :(

Pozatym test chyba nr 7 ma pokazywać ile jeszcze % zostało w zbiorniku a wygląda do jakoś dziwnie bo wskazówka jest na środku a OBC pokazuje, że 35%. :jawdrop: chyba coś nie tak.

 

Czy ktoś też zauważył jakieś niedokładności i błędy czy tylko ja mam takie błędne wskazania ?

 

ja chyba sprzedam beatke :lol:

 

załozyłem OBC i pokazuje jak w 535 - 17- 18litrów spalania :jawdrop: a może to ja mam tak cieżką noge :twisted2:

 

jak to jest z tą korekcją paliwa = fabrycznie 1000 - tzn czy zwiększając wartość zwiekszamy spalanie, a zmiejszając zmniejszamy?

Poki co ustawiłem na 950 i 14,2 jest juz bliższe prawdziwego spalania.

ZObaczymy, pojeżdze jeszcze troche, wezme wahe i porównam.

 

Druga sprawa to czy da sie skorygować prędkość ?

Włączam ten test 10 i nic nie moge zmienić, coś tam sie swieci, ale nie reaguje na żadne klawisze :( a mocno zaniża prędkosc - caly czas o ok 15km/h przy 50 licznikowych pokazuje 35km/h, przy 100 - 85km/h , przy 200 - 185, da sie to jakoś zmienić ????

Pozdrawiam!

Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trafiłem :cool2:

 

ustawiłem na 934 - co w moim przypadku daje 13,9l/100km po warszawie w korkach, cały czas na klimie.

 

Korygowanie tej wartości zmienia odrazu pokazywane srednie zuzycie.

Zalałem auto do pełna, obliczyłem spalanie, a następnie tak bawiłem sie wartością w tescie 20-stym aby idealnie trafić.

 

Teraz pozostaje prędkosć ktorą OBC zaniża o dobre 15km.h :duh:

Pozdrawiam!

Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestes pewien ze zaniza?? sprawdz w poprzednich postach jest opis jak odczytac zawartosc eeproma z obc, porownaj to z tabelka (tez jest link)moze masz eeproma (lub zegary) z innego modelu?? jesli wszystko sie zgadza sprawdz sie z innym autem ktore ma obc, jedz 60 i niech ten drugi jedzie obok ciebie i tez odczyta., to ze wskazanie licznika mija sie z obc to normalne. mi licznik pokazuje wiecej o jakies 10km niz obc, to po to zebym nieswiadomie nieprzekraczal predkosci dozowlonej, taki wymog UE.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samochód to 520i z roku 1995 - OBC założyłem - zmotywowany tym wątkiem :D

Kość zaprogramował mi jeden z klubowiczy, któremu jeszcze raz dziekuje :cool2: ale nie ujawniam jego nicka - aby nie zasypały go kilogramy maili z prośbą o to samo :mrgreen: :nienie:

 

Zawartość epromu to ta z 520i bez vanosa. Dlatego przypuszczam zawyżało mocno spalanie.

Teraz po korekcji pokazuje dobrze, szkoda tylko ze tej prędkosci nie moge poprawić.

Ciekawe jest to o czym piszesz - ze obc zawsze pokazuje mniej. Jutro sprawdze jak to jest w e39 z pełnym kompem i navi.

Zawsze mi sie wydawało ze pokazuje tyle samo na budziku i kompie, ale moze sie myle :worried:

Pozdrawiam!

Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

obc pokazuje poprawnie. to zegary pokazuja inaczej. w zegarach tez jest pamiec, jesli masz licznik elektroniczny. i tu mozesz miec iunacze. np zegary od automata a miec manual.

p.s. w kazdym aucie pokazywana predkosc w zegarach jest mniejsza od rzeczywistej. jak masz znajomego gliniarza niech ci zmierzy radarem, zobaczysz ze na budziku masz 50 a faktycznie jedziesz np 46

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to może tłumaczyć dlaczego 520 poszła ponad 230km/h (licznikowe) afkors na wąskich zimówkach 195/65/15 :norty:

 

ps a zegary mam oryginalne, z tego auta. Wogóle ta 520 to dziewicze auto, 99% elementów wnętrza nigdy nie była zdejmowana :cool2: co jest bardzo zadkie w 11-sto letnim aucie :wink:

Pozdrawiam!

Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spokojnie, tą 520i mam już dwa lata, zanim ją kupiłem obejrzałem dokładnie 30 innych e34.....i załamany że nie da sie kupić bezwypadkowego i w 100% oryginalnego BMW prawie kupiłem nowe lacetti w salonie :norty:

to autko trafiło mi sie przez przypadek, nie chciałem 520 - szukałem 525 - ale znalezienie używanego 192 konnego auta które nie miałoby kontaktu z drzewem, rowem, latarnią, tirem, jest praktycznie niemożliwe.

Jedyną jej wadą jest to .... ze to tylko 520 i jest słaba, ale chociaż jest ekonomiczna, czego nie moge powiedzieć o 535 :duh: :lol:

Pozdrawiam!

Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu

Ja panowie ponawiam swoje pytanie do Was, czy po zatankowaniu na full OBC pokazuje, że jest 100% bo umnie nie za bardzo :(

 

Z tym przekłamaniem prędkości to może masz za duże felgi i dlatego innaczej pokazuje ale wydawało mi się, że jest też możliwość skorygowania tego

 

The speedometer in the instrument panel can be calibrated from the OBC. Function 10 is used for this.
Get a stopwatch and search for a flat, deserted highway with km or miles marks. Keep a constant speed of about 60 miles or 100 Km on the speedometer. Measure the time it requires to drive either 2 miles or 2 Km. The actual speed will be:

Actual Speed = Actual Distance (in miles or Km) / Time (in sec) / 0.36

New Correction Value = Old Correction Value * Actual Speed / Speedometer
or
New Correction Value = Old Correction Value * Speedometer / Actual Speed
Please let me know which one, I didn't check.

 

źródło - http://home.iae.nl/users/bts/obc.htm

 

 

Co do zegarów to one zawsze będą pokazywać o ok 6km/h mniej - spradzałem wielekrotnie w różnych autach gps'em.

Pozdrawiam, Mariusz

"Mario"

F11 Sophisto Grau


http://i59.tinypic.com/242j57c.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu
trafiłem :cool2:

 

ustawiłem na 934 - co w moim przypadku daje 13,9l/100km po warszawie w korkach, cały czas na klimie.

 

Korygowanie tej wartości zmienia odrazu pokazywane srednie zuzycie.

Zalałem auto do pełna, obliczyłem spalanie, a następnie tak bawiłem sie wartością w tescie 20-stym aby idealnie trafić.

 

Teraz pozostaje prędkosć ktorą OBC zaniża o dobre 15km.h :duh:

 

I tak OBC oszukuje - zobaczysz, też tak miałem. Kiedy już myślałem, że będzie oki a przy kolejnych tankowaniach wychodzą bzdury :(

W miarę dobrze jeszcze wychodzą wyniku z tras a cykl miesznany albo miasto to jakieś bajki w porównaniu do rzeczywistości - albo być może coś źle robię ale to swyjdzie wcześniej czy później :)

Pozdrawiam, Mariusz

"Mario"

F11 Sophisto Grau


http://i59.tinypic.com/242j57c.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

drugie tankowanie - i pokazuje idealnie :dance: :cool2:

 

przejechałem ok 450 km, wlałem 68 litrów benzynki, czyli spalanie 15,1 l/100km .....a OBC pokazuje 15,1 :modlitwa: :dance: :modlitwa: :dance:

 

Może nie kasujesz wskazania przy następnym tankowaniu?

Ja zalewam auto pod korek, kasuje licznik przebiegu, oraz drugie wskazanie w OBC (pierwsze jest średnie od chwili załozenia - 14,5l/100km)

Pozdrawiam!

Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Członkowie klubu

Wiem panowie skąd u mnie takie przekłamania w spalaniu.

Zwróciłem uwagę że na postoju cały czas spalanie rośnie no i to własnie to jest przyczyną. Ustawiłem corr na 1000 i wyszło idealnie tak samo na obc jak i z wyliczeń. Także jak czekacie na kogoś to z wyłączonym silnikiem nawet przy 30oC :) bo innaczej oszukuje OBC z tym spalaniem.

Pozdrawiam, Mariusz

"Mario"

F11 Sophisto Grau


http://i59.tinypic.com/242j57c.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:duh: :mrgreen: Mariusz!!! Czy wiesz co mówisz?! Czekać po południu pół godziny na Małżowinkę w samochodzie bez klimki! :duh: A niech sobie przekłamuje... :norty:
$M$
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.