Skocz do zawartości

Aplikacja Deezer w bmw F10 przed liftem


Mac29i

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Czy moze ma ktos z Was doswiadczenie z serwisem Deezer w BMW? Zastanawiam sie czy wykupic abonament by sluchac muzyki w samochodzie. Tylko zastanawiam sie czy bedzie to dzialac w aucie z Connected Drive ale przed liftowym (marzec 2013).

Aplikacja potrzebuje dostepu do internetu. Ten moglbym zapewnic przsez 3G z iphone'a. Tylko nie wiem czy podlaczony kabelkiem USB telefon "przekaze" muzyke dosystemu audio samochodu...

Jesli ktos uzywa to prosze o info.

 

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po podłączeniu androida przez usb jest widziany jako dysk natomiast ios nie sprawdzałem, ale chyba powinno być tak samo. Ale ty chyba i tak potrzebujesz adaptera snap-in music lub multimedia (kupisz w aso). Można też, najprościej chyba, podłączyć telefon do AUX. W androidzie jest jeszcze taka funkcja Throw która przesyła muzykę przez BT na zestaw głośnomówiący, ale jakość muzyki przez BT w F10 jest fatalna, nikt z tego nie korzysta.

Więc albo AUX, albo adapter (~500zł).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki monogramus...

Zastanawiam sie czy rzeczywiscie potrzebuje tego adaptera snap-in. Nawet bez niego moge sluchac muzyki zapisanej w bibliotece iphone przez BT lub po kabelku USB. Tylko zastanawiam sie jak to bedzie z aplikacja ktora potrzebuje dostepu do netu.

 

Bo tak naprawde to co daje ten adapter wiecej niz to co mam teraz przez kabelek:

-iphone sie laduje

-z playlist moge korzystac wraz z okladkami plyt na ekranie navi

-telefon laczy sie przez BT i chyba poprzez antene samochodu do rozmow GSM.

 

Popraw mnie jesli sie myle...

 

Poza tym sa dwa rodzaje tego adaptera - basic i connect. I tutaj to juz zupelnie nie rozumiem roznicy... a roznica w cenie to chyba ok 100%

 

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz muzykę w bibliotece czyli na dysku urządzenia to nie potrzebujesz nic, przesyłasz przez usb lub aux i masz idealnie. Jeśli korzystasz ze streamingu online w telefonie to potrzebujesz funkcji Throw na system słuchawkowy (czyli audio w bmw) przez BT, ale wtedy masz kiepską jakość.

Adapter przesyła dane przez kabel nie przez BT więc daje ci: mocniejszą antenę, lepszą jakość połączeń (audio i rozmowy) no i ładowanie.

Do mnie były 3 adaptery (rok 2011): basic, music i media, teraz pewnie są 2: basic to tylko dzwonienie, connect to pewnie tel+reszta funkcji. Ja olałem temat adapterów bo za często zmieniam tel by za każdym razem jeszcze kupować adapter. Używam tel po prostu jak dysku usb, też się ładuje i przesyła dane jednocześnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za wyjasnienia. Sprawdzilem wlasnie jak zachowuje sie deezer po podlaczeniu telefonu przez gniazdo USB... Moge sluchac muzyki streaming'owanej przez net telefonu na audio auta. Jednak nie jestem pewny czy transmisja dzwieku jest przez BT czy czasem nie przez USB... W tym serwisie jest tez opcja offline. Mozna zapisywac ulubione albumy na dysku urzadzenia (komp/telefon/tablet) co mocno rozszerza mozliwosci.

 

Na razie odtwarzalem muze 128 kbps bo nie wykupilem jeszcze konta premium (wowczas slucha sie muzyki nawet 320kbps).

 

Bardzo sie ciesze ze mimo braku Connectad Drive mam taka mozliwosc bo jakies pierdoly typu zdalne zamykanie i otwieranie auta mnie nie interesuja. Poza tym placenie za usluge Concierge ok 1000 zl rocznie z czego skorzysta sie z tego moze dwa czy trzy razy to umowmy sie.... Majac tablet z netem w aucie czy nawet telefon hotel mozna znalezc w kilkanascie sekund. Ale niemal nieograniczony zbior wykonawcow i utworow muzycznych - bezcenny :)

 

Z adapterem tez sobie dam spokoj. Rzeczywiscie telefony teraz zmienia sie czesto i nie warto wydawac 800 zl na taki gadzet...

 

Teraz pozostaje wykupienie konta na deezer.com za 10 zyla/miesiac i mozna jechac chocby 1000 km :)

 

Pozdrawiam,

 

P.S.

Bede sie dzielil w tym watku swoimi spostrzezeniami. Moze komus sie przyda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam spotyfi, słucham przez BT, nie ma najmniejszych problemów z słuchaniem czy to on line, czy utworów zapisanych na urządzeniu. Jeżeli zakończę odsłuch na danym kawałku ( wyłączę pojazd ), to wchodząc ponownie do wozu startuje mi od momentu zakończenia.

Deezera nie znam, ale repertuar spotyfi mi odpowiada, za 20 zł miesięcznie mogę słuchać muzykę on line, oraz zapisywać ja na urządzenia ( całe płyty) można tez tworzyć play listy itp....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

 

Obiecalem ze podziele sie swoimi spostrzezeniami z uzywaniem muzyki odgrywanej przez aplikacje Deezer na iphone.

Tak tez czynie.

 

Wlasciwie nie wiem do czego moglby mi byc przydatny adapter Snap in… po podlaczeniu iphone'a kabelkiem do gniazdka USB w podlokietniku mam wszystko czego chcialem:

 

1. iphone sie laduje

2. Mam dostep do muzyki zapisanej w telefonie

3. Mam dostep do aplikacji Deezer z jej playlistami, albumami, radiem internetowym, informacjami a takze zapisywanymi utworami na dysk urzadzenia (do odtwarzania w trybie offline)

4. Dostep do telefonu przez bluetooth zestawu glosnomowiacego

 

Jedynie nie wiem czy po podlaczeniu telefon korzysta z anteny samochodu. Na wyswietlaczu centralnym mam "kreski" zasiegu ale nie wiem czy oznacza to ze telefon korzysta z anteny auta.

Dzwiek zarowno z aplikacji Deezer jak i biblioteki telefonu przesylany jest przez USB a nie jak sadzilem BT… Przeprowadzilem test wylaczajac BT w telefonie i muzyka byla odtwarzana.

 

Jedyny problem mam jak na razie z internetem… mimo tego ze iphone pokazuje polaczenie przez jego hotspot osobisty nie moge uzyskac dostepu przez przegladarke na wyswietlaczu samochodu…

To jednak malo mnie martwi bo majac do wyboru przegladarke smartfona czy tabletu zawsze poreczniej szukac czegos na tych urzadzeniach (pomijam sytuacje gdy prowadze chociaz wowczas nawet idrive jest mocno absorbujacy jesli chodzi o jego przegladarke)

 

NIe znam aplikacji Spotify o ktorej mowil user Fugaz ale jesli chodzi o koszty to Deezer jest dwukrotnie tanszy 9,99zl/m-c. To nie kryptoreklama a jedynie podpowiedz dla szukajacych serwisu do domowego audio podlaczonego do neta oraz aplikacji mobilnych w tym tez automobilnych :)

 

Poprawcie mnie jesli sie myle z tym adapterem snap in…

 

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam u siebie łącze USB i snap-in. iphone 5. Korzystam przede wszystkim ze Spotify.

W zasadzie oba źródła działają tak samo - nie potrafię rozróżnić sprawy anteny - czy tu jest jakaś różnica - nie odczuwam.

 

Mam natomiast problemy, których nie potrafię wyjaśnić - może ktoś to już przewalczył lub wyjaśnił.

1. Czasami jak podłączę iphona (przez USB lub snapin) to muza nie chce mi się odpalić - nie leci audio, mimo, że na ekranie jest pokazana nazwa utworu, okładka płyty, daje się przełączać do następnego utworu. Ale nie gra :(

Zacząłem się zastanawiać, czy to nie zależy od włączenia Hotspota w iphonie (jak po takich problemach włączyłem to zadziałał), ale sprawdziłem z i bez i ... akurat działało.

2. Jak już wszystko działa to jak zmieniam utwory idrivem (popchnięcie utworu przód/tył) to zmieniają mi się na wyświetlaczu nazwy utworów i fotki płyt. Jednak jak zostawię aby same leciały utwory, bez "popychania", to na wyświetlaczu zostaje napis i płyta ta która była podczas ostatniego wybrania poprzez idrive (włączenie lub popchnięcie utworu przód/tył).

3. Nie mogę popychać utworów przód/tył rolką z kierownicy.

 

Powyższych problemów nie mam oczywiście jak audio idzie po BT, ale ... słabsza jakość i nie ma wyświetlanych okładek płyt :(

Może ktoś ma na to wyjaśnienie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Jesli chodzi o problemy z odtwarzaniem to niestety nie pomoge bo nie zdarzyla mi sie taka sytuacja. Chcialem sie odniesc jedynie do przelaczania utworow w przod i w tyl kolkiem na kierownicy: mozesz to robic! Zwroc jednak uwage ze samo "pchniecie" kolka nie wystarczy. Trzeba pchnac je w przod a potem je nacisnac. Na wyswietlaczu pod zegarem obrotomierza masz stosowna sygnalizacje, zwroc na to uwage i napisz czy juz wszystko OK. :)

 

Jesli chodzi o zmieniajace sie okladki plyt bez mojej ingerencji to na 99% sie zmieniaja (w przeciwnym razie bym zauwazyl) ale jeszcze zerkne po pracy i napisze wieczorem.

 

Pozdrawiam,

 

P.S.

Ja tez dopiero sie ucze i poznaje interfejs... na wiele rzeczy trafiam przypadkowo. Jednak zawsze rada sluza userzy forum i za to dziekuje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o rolkę na kierownicy i sterowanie utworami.

Iphone przez BT. Wciskam rolkę i na wyświetlaczu pod zegarami mam możliwość wyboru utworu w tył/przód - rolką sobie wybieram co chcę i wciskam.

Iphone przez snapin/USB. Wciskam rolkę i na wyświetlaczu nie mam już do wyboru utworu tył/przód jak przez BT - nie da się nic wybrać rolką :(

 

Chyba jeszcze ważna uwaga. Sprawa dotyczy muzy odtwarzanej ze Spotify - może to jest trop. Standardowego odtwarzacza (itunes) iphona nie sprawdzałem.

Czy ktoś z Deezer ma coś podobnego ?

Edytowane przez barko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne...U mnie działa na kabelku i na BT. I nie ma znaczenia czy podłaczę iPhone czy też iPad :think:

"Wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy" (Albert Einstein)

"Zawsze się starałem, żeby szkoła nie miała wpływu na moją edukację" (Mark Twain)

"Lubię walczyć z silniejszymi"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze z obserwacji działania iphone przez snapin/USB. Aplikacja z muzą Spotify.

Raz na jakiś czas mi przestaje odtwarzać muzę ze snapin/USB. Wygląda to to, jak by wszystko działało (widać na wyświetlaczu, coś tam się zmienia), ale muzy nie słychać w aucie. Zauważyłem, że pomaga w takim przypadku wyjęcie całej "kołyski" ze snapinem. Włożenie jej powoduje, że muza znowu leci z głośników.

Wygląda na to, że jakiś programik ma buga :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Cześć, od kilku dni mam Deezera Premium. Aplikacja super, ale BMKa za nią "nie nadąża". Pracuje niestabilnie i brakuje wielu funkcji - nie można przeglądać folderów i wybierać poszczególnych utworów, nie zawsze wyświetla właściwe tytuły i okładki. Zmienia piosenki tylko o jedną w przód, można ściszyć, dać głośniej. Co najgorsze co jakiś czas (co 5-15 min) słychać krótkie piśnięcie i zrywa się połączenie.

 

Telefon iPhone 5s z iOs 7.1.2., łączenie przez kabel USB. Soft w BMW - 003.005.006. Nie mam BMW APPS SA6NR i dlatego telefon pracuje jako "Urządzenie zewnętrzne".

 

Pytanie - czy pomimo braku BMW APPS pracuje to u Was stabilnie? Ile kosztuje doposażenie w opcję SA6NR?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używałem na iPhonie i zdarzały się problemy. Teraz na Galaxy Note3 działa bez zarzutu :cool2:

"Wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy" (Albert Einstein)

"Zawsze się starałem, żeby szkoła nie miała wpływu na moją edukację" (Mark Twain)

"Lubię walczyć z silniejszymi"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.