Skocz do zawartości

Wyłączenie "podglądu krawężnika" prawym lusterkiem


Mac29i

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Jestem nowym uzytkownikiem bmw (jest to moje pierwsze auto tej marki) dlatego badzcie wyrozumiali :)

 

Chcialem zapytac gdzie sie wylacza obnizanie prawego lusterka przy wlaczeniu wstecznego biegu? Siedze i grzebie w tym przepastnym menu i za nic nie moge tego znalezc. W instrukcji szukalem ale nie znalazlem. Strasznie denerwujaca ta funkcja bo czuje sie jakbym jechal po omacku. Moze jeszcze nie nauczylem sie skupiac na kamerze cofania i zerkam w lustarka... patrze w prawe i widze opone :(

 

a tak btw to jeszcze jedno pytanko: Czy tak to juz jest przy oponach runflat ze gdy auto zwalnia slychac takie zwalniajace "wow wow wow"? Mam nadzieje ze obrazowo to napisalem :)

 

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

That's All? :D Kurcze, takie proste ale nie wpadl bym na to :)

Dzieki wielkie...

 

A jeszcze jedno z tego typu pytan: Jak ustawic by przy zamknieciu auta przez dotkniecie klamki (komfortowy dostep) skladaly sie tez lusterka? Teraz przy dotknieciu auto sie zamyka i uzbraja sie alarm ale zeby zlozyc lusterka to musze nacisnac i przytrzymac emblemat "bmw" na kluczyku.

 

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile dobrze pamiętam opcja 430 ....

"Wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy" (Albert Einstein)

"Zawsze się starałem, żeby szkoła nie miała wpływu na moją edukację" (Mark Twain)

"Lubię walczyć z silniejszymi"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po lifcie też jest to opcja. Musiałem dodać :?

"Wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy" (Albert Einstein)

"Zawsze się starałem, żeby szkoła nie miała wpływu na moją edukację" (Mark Twain)

"Lubię walczyć z silniejszymi"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
  • Zasłużeni forumowicze
Bez programowania się nie da.

Wartość do zmiany jeśli ktoś by kiedyś szukał:

CAS = > KMFRT_SCHLIESSEN = Werte 0A

 

Monogramus, powyższe ustawienie jak rozumiem, powinno spowodować, że przy "standrdowym" zamknięciu samochodu (czyli bez wymuszenia tej funkcji poprzez 3-sekundowe przytrzymanie przycisku) powinny domknąć się szyby/szyberdach oraz złożyć lusterka...?

Kurczę, wczoraj próbowaliśmy ustawić tą opcję - i bez zmian. Lusterka składają się dopiero po dłuższym przytrzymaniu przycisku (F11 LCI, dostęp komfortowy)... Swoją drogą w opcjach "CAS = > KMFRT_SCHLIESSEN" nie było do wyboru "Werte 0A"... może w LCI ta opcja się zmieniła...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Werte=0A to system szesnastkowy odnosi się do wartości opóźnienia po jakim czasie ma nastąpić złożenie lusterek i domknięcie szyb, 0A to 10 w systemie dziesiętnym razy 100ms daje 1sekunde opóźnienia po zamknięciu drzwi, ja mam ustawione na 05 czyli 500ms po zamknięciu drzwi. Wartość tą można dowolnie edytować i zmieniać w dolnym oknie programu E-Sys w edytorze FDL.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Czyli jednak ta opcja domyka także szyby?

Kurczę, na pewno czekałem dłużej niż 1 sekundę ale lusterka się nie złożyły...

W każdym razie dzięki za wyjaśnienie - przynajmniej teraz wiadomo o co chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Jak trzymam przycisk, to jest OK.

 

Ale w międzyczasie doszukałem się, że oprócz wspomnianej wcześniej opcji (która chyba tylko decyduje o czasie, po jakim zadziała funkcja) powinny być zaprogramowane jeszcze trzy inne:

CAS / KOMFORTSCHLIESSUNG_FB = aktiv

CAS / KOMFORTSCHLIESSUNG_PA = aktiv

FRM / ASP_BEIKLAPPEN_BEI_KOMFORTSCHLIESSEN = aktiv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

No i wszystko jasne.

Nie "ciągnę" dłużej tego wątku tutaj - bo robi się off-topic.

 

Aby nie narazić się moderatorowi :) i nawiazać do tytułu wątku - dodam tylko, że znalazłem opcję decydującą o ustawieniu prawego lusterka podczas aktywnej funkcji "podglądu krawężnika".

Czyli możemy ustawić jak bardzo lusterko ma się pochylać - niestety BMW nie dało takiej możliwości użytkownikowi (chyba, że się mylę) - i to ustawienie można zmienić tylko przez programowanie...

U siebie jeszcze tego nie próbowałem, ale na bimmerfest sprawdzili i działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
I bardzo dobrze, że nie dano tych wszystkich opcji do regulacji ludziom, bo menu i-drive byłoby tak skomplikowane, że masakra. A do tego ludzie by mieli problem bo by więcej namieszali w aucie niż skorzystali. :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Zgadzam się poniekąd, ale a'propos tego "podglądu krawężnika"...

 

Ja na przykład z tego nie korzystam - bo jak dla mnie fabryczne ustawienie za bardzo pochyla lusterko - fakt, że krawężnik widać pięknie, ale nie widać co dzieje się za autem...

A gdyby była możliwość ustawienia tego w i-drive, wtedy ta funkcjonalność byłaby bardziej... funkcjonalna :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.