Skocz do zawartości

318 cabrio.Czasami nie działa przednia lewa szyba.


without1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, może ktoś miał podobny problem i mógłby doradzić. Czasem mam problem z lewą przednią szybą. Zdarza się, że podczas jazdy, parkowania, otwierania i składania dachu wszystkie szyby ładnie chodzą (otwierają się i zamykają) i nagle ta przednia lewa przestaje. Jest w danym położeniu i nie reaguje ani na przycisk od wszystkich szyb, ani na ten pojedynczy. Wówczas samochód ląduje w garażu i po kilku godzinach wszystko działa jak trzeba.

 

Jakieś pomysły co może być nie tak? Z góry dzięki za podpowiedzi.

 

Naucz się poprawnie formułować tematy!

viewtopic.php?f=68&t=120678

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Boże. Auto ma z 20 lat, prędzej silnik się zużył niż wiązka padła. Jeszcze nikomu z forum się kable nie połamały :wink: . W moim coupe ostatnio czyściłem całego i wymieniałem szczotki. Masz w mechanizmie podnoszenia szyby taką plastikową tulejkę, sprawdź czy nie ma luzu. jak ma to kup plastik w aso lub dotnij z puszki po piwie pasek i wsadź (forma tulejki) między wałek silnika a plastik, tak by dalej lekko kręcił silnik. :D

 

jak nie czaisz o co kaman, pisz pw, to dam ci tel i ci wytłumaczę co i jak :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

zrobiło się cieplej, mam za sobą kilka przejażdżek w słońcu i zauważyłem pewną powtarzalność w zachowaniu tej szyby.

jak jest chłodno, nie ma problemu. natomiast jak samochód dłużej postoi na słońcu, szyba przestaje działać (tzn. elektryczne opuszczanie/podnoszenie).

żeby zaczęła działać, muszę schować samochód w cień. jak tylko drzwi się schłodzą, wszystko wraca do normy..

 

jakieś pomysły??

 

z góry dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.