Skocz do zawartości

F10 a Xenony


lukinhoxyz

Rekomendowane odpowiedzi

F01 nie wychodziło bez ksenonów. :) Tak przynajmniej pokazuje ETK.

 

Wiem co widziałem jestem pewny na 100% gość jechał na swiatłach dziennych i miał żółte ringi zamiast niebieskich jak np w moim F11.

 

No chyba że w F01 jest tak jak w E39 Ksenony są , ale ringi palą na żółto .

Jak w Trzech prostych krokach zniszczyć wspaniałą marke jaką jest BMW ?


Krok Pierwszy : Zastąp napęd na tył napędem na koła przednie w 2015r

Krok Drugi: Wpakuj silnik 3 cylindrowy z MINI do limuzyny BMW 3 w 2016r

Krok Trzeci: Wpakuj silnik 4 cylindrowy do limuzyny BMW 7 w 2016r

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 53
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

F01 przed liftem ma żółte ringi do jazdy dziennej. Dopiero po lifcie ma Ledowe dzienne ringi. Więc mogłeś widzieć na żółtych ringach. F01 wychodziło tylko na ksenonach a po lifcie również LED drogowe.
"Albo GRUBO albo WCALE"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zarejestrowani
witam

mam skrętne xenony mam pytanie czy jestem wstanie sam zmienić na Philips D1S X-treme Vision +50% 4800K bo szczerze nie jestem zadowolony ze standardowego palnika chodzi mi czy trzeba kalibrować ustawienia wysokość itp.? wydaje mi się że mocowanie palnika jest stałe a tylko soczewka "pracuje".

 

Nic nie trzeba kalibrować - wymieniasz , składasz i jazda .

Palnik jest zamontowany w module soczewki , która się porusza wraz z palnikiem .

 

 

Nie jest to do końca prawda, po każdej wymianie żarówek wypadało by podjechać do Okręgowej Stacji Kontroli Pojazdów na ustawienie świateł z dwóch powodów:

 

1. Grzebiąc przy mocowaniu prawie zawsze zmienisz choć o milimetr położenie żarnika względem soczewki

2. Żarówki( żarniki) maja różne punkty jasności i pod nie również wypadało by ustawić światła

 

Koszt ustawiania od 10-50zł w zależności od diagnosty na stacji :cool2:

b4c4c1867b858a60.jpg.30a4296d964cadcc5bbee45deeb1292d.jpg

OFICJALNY ZEWNĘTRZNY PARTNER BMW AG

Chiptuning Programowanie Carplay Kodowanie Diagnostyka BMW AOS

Tel. +48-790-465-462

https://www.facebook.com/Codemybimmer

https://www.instagram.com/codemybimmer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zarejestrowani
Kolor ringów nie ma tu nic do rzeczy. W F10 od początku były białe

 

Taka mała uwaga F10 bez xenonów maja żółtawe ringi

 

 

Kto ci sprzedał takie INFO ? F10 to nie E60 haloooo.

 

 

Haloooo no wyobraz sobie ze pracuje dla BMW i robie troche tych aut wiec chyba wiem :roll:

b4c4c1867b858a60.jpg.30a4296d964cadcc5bbee45deeb1292d.jpg

OFICJALNY ZEWNĘTRZNY PARTNER BMW AG

Chiptuning Programowanie Carplay Kodowanie Diagnostyka BMW AOS

Tel. +48-790-465-462

https://www.facebook.com/Codemybimmer

https://www.instagram.com/codemybimmer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Wg ETK tam nie ma już żarówki tylko jakoś ledowo są teraz ringi zrobione, czyli jest to niewymienny element lampy. Co za tym idzie szczerze wątpię, żeby specjalnie do halogenowych lamp montowali żółtawe ringi a do ksenonów białe, no ale głowy nie dam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Tutaj też długo się zastanawiali i koniec końców ktoś wrzucił foty i napisał że nie są żółte ale też świecą nieco słabiej niż przy ksenonie:

 

http://f10.5post.com/forums/showthread.php?t=414435

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale da się zakodować na 100% świecenia i wtedy wyglądają jak w ksenonie, więc chyba to jednak ten sam element, ale głowy nie dam :)

 

DRL_MODUS to DRL_S_ohne and HELLIGKEIT_DRL to 100%

 

http://www.bimmerfest.com/forums/showthread.php?t=628190&highlight=brightness+drl

 

ps

Jak ja kupowałem to ksenony chyba w ogóle były standardzie, ale już nie pamiętam na 100%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Ale da się zakodować na 100% świecenia i wtedy wyglądają jak w ksenonie, więc chyba to jednak ten sam element, ale głowy nie dam :)

 

DRL_MODUS to DRL_S_ohne and HELLIGKEIT_DRL to 100%

 

http://www.bimmerfest.com/forums/showthread.php?t=628190&highlight=brightness+drl

 

ps

Jak ja kupowałem to ksenony chyba w ogóle były standardzie, ale już nie pamiętam na 100%.

F10 LCI ma ksenon w standardzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

To ja Panowie odgrzeję kotleta bo mam pytanie - mam F10 bez xenonów, a mam spryskiwacze... i weź mi to ktoś wytłumacz? ;) Ringi świecą przy tej okazji na biało.

Samochód to rynek pochodzenia Niemcy albo Holland, produkcja lipiec 2010roku.

Jak wygląda dołożenie tutaj xenonu? Z mojej wiedzy moto wnioskuję, że polegało by to na wymianie reflektorów, dołożeniu czujnika samopoziomowania, wymianie i zaprogramowaniu modułu oraz wymianie tego elementu deski gdzie obecnie znajduje się regulacja aby jej nie było (spryski jak pisałem już są) - czyli raczej nieopłacalny zabieg jak mniemam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ringi w F10 zawsze świeciły na biało, nie bylo żółtych ringów ! Niezależnie od xenona.

 

Jeśli chodzi o spryski, to sprawdź czy może wcześniej nie było tam xenonów, chociaż co spryskiwacze przeszkadzają normalnym lampom, być może w f10 były montowane zawsze.

 

A zabieg wg mnie jak najbardziej opłacalny, bo xenon to jednak inna bajka niż halogen + ringi do jazdy dziennej.

 

Pzdr

Sprzedam Graty po Aucie :


- Wybierak ( Joystik ) Zmiany biegów zwykły do F10-tki - cena 200zł ! ( stan idealny )

- Licznik Europejski F10 ( stan BDB ) - cena 200zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Panowie, a była jakaś różnica w ringach dla lamp z xenonem a dla tych bez xenonu?

Mijam różne F10 i mam wrażenie, że ich ringi świecą dużo, dużo mocniej od moich :cry:

Chyba, że to kwestia liftu?

 

Lampa bez xenonu:

http://files.tinypic.pl/i/00645/auxplnyzi62a.jpg

http://files.tinypic.pl/i/00645/xehjhnvsa01j.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest zaznaczony, sprawdziłem ;)

 

ok chyba znalazłem tutaj: viewtopic.php?f=103&t=268651

Pytanie tylko jaki jest to koszt? Bo same reflektory nie są jakoś mega drogie, pytanie ile kosztuje jakiś moduł lub przeprogramowanie tego co jest teraz, czujnik przechyłu no i połączenie tego wszystkiego do kupy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mieszkam w UK i mam wersje z 2011 z tunerem DAB duza navi oraz inne drogocenne dodatki ktore ktoś wybrał podczas zakupu ale zapomniał o xenonach....

Mam zwykle światła z białymi ringami, w zderzaku zaślepki do spryskiwaczy, i nie widziałem f10/11 z żółtymi rigami.

Nie widzę większych różnic w oświetleniu wcześniej mialem e91 z xenonami... mam auto do jeżdżenia, a nie na pokaz - ktoś to wcześniej trafnie określił.

 

Co do zmiany na xennony to chyba za dużo zabawy i kosztów z tym związanym, lepiej pojeździć i pamiętać o tym przy zakupie następnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pare dni temu przywiozłem z Dani w bardzo dobrej cenie i z niskim przebiegiem raptem tylko 107tys km, także dołożenie xenonów i tak mnie bedzie mniej kosztowało niż w takim stanie miałbym kupić auto Pl, mnie szczerze też dobrze się jechało wieczorem nie widziałem wiekszej róźnicy miedzy tymi światłami a xenonami, tylko bede musiał kiedyś też sprzedac samochód, a wtedy kto przyjedzie to bedzie marudził a niema xenonów itd.

Dlatego bym był bardzo wdzięczny jakbyscie mnie poinstuowali co mi potrzebne do kupna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam.

 

Wybieram się na kontynent UK-EU i prosiłbym Was o wskazówki jak i gdzie zmienia się ustawienia w bi xenonach aby nie oslepiac innych kierowców.

Gdzies to jest w instrukcji ale nie mogę tego naprędce znaleźć, no chyba, ze podjade do aso i jakiegoś ASA wypytam o to.

Jeśli nie dobre słowo to może jakiś link w YT?

 

Dzieki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja wyczytałem że przestawiają się automatycznie (tak jest napisane w instrukcji w samochodzie) ale jadąc z uk do pl jakoś nie zauważyłem żeby sie przestawiło coś, ale fakt faktem że w ciągu dwóch tygodni jazd po Polsce (zima) nikt nie migał długimi że oślepiam itp.
Fiat 126p --> Vw polo 1.4D --> Opel Vectra B V6 --> BMW 540iA + Nissan Micra k12 --> vauxhall meriva (chwilowo) --> BMW 520d auto F11 --> BMW 545i E60
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.