Skocz do zawartości

F10 a Xenony


lukinhoxyz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich

 

zamówiłem F10 z Września 2012 z PS jednak mam pewne wątpliwości co do xenonów w tym aucie. Sprzedawca twierdzi że auto nie posiada Xenonów jednak gdy oglądałem auto w salonie lampy świeciły na biało, podobnie jak ringi do tego posiadały auto poziomowanie, po sprawdzeniu VIN również nie pokazuje xenonów jako dodatkowej opcji, Czy auto posiadało w 2012 roku xenony w standardzie?? zwykłe soczewki świeciły by raczej na normalny żółty kolor ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 53
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Oki twój post wszystko w takim razie wyjaśnia, gdy ostatnio kupowałem nowe auto w 2008 nie kojarzę żeby zwykłe żarówki miały samopoziomowanie i od razu skojarzyło mi się to z Xenonanmi, do tego widziałem już na ulicy kilka F10 z żółtą poświatą i żółtymi ringami co do reszty mnie zdezorientowało
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Kolego. W przypadku świateł halogenowych nie występuje samopoziomowanie. Jeżeli samochód, który chcesz kupić ma samopoziomowanie to widocznie ma ksenony. Może ktoś je profesjonalnie dołożył.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego. W przypadku świateł halogenowych nie występuje samopoziomowanie. Jeżeli samochód, który chcesz kupić ma samopoziomowanie to widocznie ma ksenony. Może ktoś je profesjonalnie dołożył.

Reasumując-jak odpalam wiązka światła idzie w dół,do góry i ustawia sie w odpowiednim poziomie?Jeżeli tą czynność nazwiemy samo poziomowaniem to ja je mam.I nie mam xenonów.Wymieniałem ostatnio żarówke i była to zwykła.

Poza tym nie widzialem jeszcze f10 z żółtymi ringami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Kolor ringów nie ma tu nic do rzeczy. W F10 od początku były białe. Zjawisko, które obserwujesz nie jest samopoziomowaniem tylko takim testem silniczków do regulacji wysokości świateł. A do tej regulacji przecież masz pokrętło przy włączniku świateł (po prawej) obok pokrętła do ustawienia jasności podświetlenia zegarów. Gdy w aucie występuje samopoziomowanie tego pokrętła nie ma. Poziomowaniem lamp zajmują się te same silniczki, ale zarządza nimi nie kierowca pokrętłem, a system biorący dane z czujników wychylenia umieszczonych na wahaczach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zarejestrowani
Kolor ringów nie ma tu nic do rzeczy. W F10 od początku były białe

 

Taka mała uwaga F10 bez xenonów maja żółtawe ringi

b4c4c1867b858a60.jpg.30a4296d964cadcc5bbee45deeb1292d.jpg

OFICJALNY ZEWNĘTRZNY PARTNER BMW AG

Chiptuning Programowanie Carplay Kodowanie Diagnostyka BMW AOS

Tel. +48-790-465-462

https://www.facebook.com/Codemybimmer

https://www.instagram.com/codemybimmer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolor ringów nie ma tu nic do rzeczy. W F10 od początku były białe

 

Taka mała uwaga F10 bez xenonów maja żółtawe ringi

 

 

Kto ci sprzedał takie INFO ? F10 to nie E60 haloooo.

Sprzedam Graty po Aucie :


- Wybierak ( Joystik ) Zmiany biegów zwykły do F10-tki - cena 200zł ! ( stan idealny )

- Licznik Europejski F10 ( stan BDB ) - cena 200zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Ja takiej nie widziałem, ale w Polsce trafić F10 na halogenach jest ciężko, więc może jeszcze nie miałem tej okazji. Przecież w Polszy F10 bez xenonów to obciach nad obciachy, nawet jak ktoś poza miasto wyjeżdża raz na rok,to i tak musi mieć ksenony. ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
Ja takiej nie widziałem, ale w Polsce trafić F10 na halogenach jest ciężko, więc może jeszcze nie miałem tej okazji. Przecież w Polszy F10 bez xenonów to obciach nad obciachy, nawet jak ktoś poza miasto wyjeżdża raz na rok,to i tak musi mieć ksenony. ;)

 

 

Ciagle to powtarzasz. Ogolnie z 99% Twoich postow sie zgadzam ale nie z tym co piszesz o ksenonie. Co za roznica kto gdzie jezdzi jak nowoczesne auto z halogenami wyglada po prostu bardzo slabo ? Oczywiscie mozesz sie nie zgodzic ale takie jest moje zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Ja takiej nie widziałem, ale w Polsce trafić F10 na halogenach jest ciężko, więc może jeszcze nie miałem tej okazji. Przecież w Polszy F10 bez xenonów to obciach nad obciachy, nawet jak ktoś poza miasto wyjeżdża raz na rok,to i tak musi mieć ksenony. ;)

 

 

Ciagle to powtarzasz. Ogolnie z 99% Twoich postow sie zgadzam ale nie z tym co piszesz o ksenonie. Co za roznica kto gdzie jezdzi jak nowoczesne auto z halogenami wyglada po prostu bardzo slabo ? Oczywiscie mozesz sie nie zgodzic ale takie jest moje zdanie.

 

No właśnie o to mi chodzi. W Polsce jest ważne jak co wygląda a nie jak jeździ. :) Polacy nie kupują BMW bo to dobre samochody, tylko żeby wyglądało się w nich dobrze. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja pare dni temu widziałęm 740d F01 bez ksenonów.

 

Ale to pewnie był jakiś import z zachodu np z niemiec bo tam kochają takie dziwne konfiguracje.

 

Sam zamawiam auta które przez wielu są określane golasami , ale nawet ja nie przełkne braku ksenonów w F01.

Jak w Trzech prostych krokach zniszczyć wspaniałą marke jaką jest BMW ?


Krok Pierwszy : Zastąp napęd na tył napędem na koła przednie w 2015r

Krok Drugi: Wpakuj silnik 3 cylindrowy z MINI do limuzyny BMW 3 w 2016r

Krok Trzeci: Wpakuj silnik 4 cylindrowy do limuzyny BMW 7 w 2016r

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
Ja takiej nie widziałem, ale w Polsce trafić F10 na halogenach jest ciężko, więc może jeszcze nie miałem tej okazji. Przecież w Polszy F10 bez xenonów to obciach nad obciachy, nawet jak ktoś poza miasto wyjeżdża raz na rok,to i tak musi mieć ksenony. ;)

 

 

Ciagle to powtarzasz. Ogolnie z 99% Twoich postow sie zgadzam ale nie z tym co piszesz o ksenonie. Co za roznica kto gdzie jezdzi jak nowoczesne auto z halogenami wyglada po prostu bardzo slabo ? Oczywiscie mozesz sie nie zgodzic ale takie jest moje zdanie.

 

No właśnie o to mi chodzi. W Polsce jest ważne jak co wygląda a nie jak jeździ. :) Polacy nie kupują BMW bo to dobre samochody, tylko żeby wyglądało się w nich dobrze. ;)

 

Dziwny masz tok myslenia. Co w tym nienormalnego ze kupujac BMW zalezy ludziom nie tylko aby to bylo dobre auto ale tez zeby dobrze wygladalo ? Chcesz tylko dobre auto bez wzgledu na wyglad to mozna kupic Skode i to polowe taniej. Dobre buty kupujesz tylko zeby wygodnie chodzic czy jeszcze zeby dobrze wygladac ?

Edytowane przez Randall
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

F01 nie wychodziło bez ksenonów. :) Tak przynajmniej pokazuje ETK.

 

Dziwny masz tok myslenia. Co w tym nienormalnego ze kupujac BMW zalezy ludziom nie tylko aby to bylo dobre auto ale tez zeby dobrze wygladalo ? Chcesz tylko dobre auto bez wzgledu na wyglad to mozna kupic Skode i to polowe taniej. Dobre buty kupujesz tylko zeby wygodnie chodzic czy jeszcze zeby dobrze wygladac ?

 

Wg Ciebie BMW jest lepsze od Skody tylko wyglądem??? Nie o takie "dobre auto" mi chodziło. Zresztą wg mnie w BMW obecnie ringi dają super efekt, a czy jest to ksenon czy nie, to w mojej opinii nie ma znaczenia dla wyglądu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Przekładnia kierownicza jest taka sama, więc powinno chyba śmigać po samej zmianie kodowania, jeżeli tylko instalacja dochodząca do lamp jest taka sama. Jutro mogę spróbować się dowiedzieć dokładniej. Inna sprawa, że raczej nie warto pakować pieniędzy, bo takie prawie nowe lampy będzie Ci ciężko kupić na rynku wtórnym (a Twoje są pewnie jak nowe), a w ASO cena chora. Skrętność ksenonów jest średnio potrzebna. Znam ludzi, którzy po kilku latach użytkowania swojego samochodu z lampami adaptacyjnymi, nie mają pojęcia, że takie posiadają. :) Twoja decyzja oczywiście, ale wg mnie szkoda pieniędzy, a jeszcze przy sprzedaży będą Ci ludzie marudzić, że pewnie auto po dzwonie, bo się lampy z VINem nie zgadzają. :) Edytowane przez mmw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak można zmienic zwykle ksenony na skretne...nie ma z tym zadnego problemu...na forum jest kilka osob, ktore ogarniaja takie tematy, bo w ASO tego nie zrobisz

 

Oczywiscie musisz zmienic lampy na takie z funkcja AHL i byc moze jeszcze modol FRM...i wszystko odpowiednio zakodowac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

mam skrętne xenony mam pytanie czy jestem wstanie sam zmienić na Philips D1S X-treme Vision +50% 4800K bo szczerze nie jestem zadowolony ze standardowego palnika chodzi mi czy trzeba kalibrować ustawienia wysokość itp.? wydaje mi się że mocowanie palnika jest stałe a tylko soczewka "pracuje".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
F01 nie wychodziło bez ksenonów. :) Tak przynajmniej pokazuje ETK.

 

Dziwny masz tok myslenia. Co w tym nienormalnego ze kupujac BMW zalezy ludziom nie tylko aby to bylo dobre auto ale tez zeby dobrze wygladalo ? Chcesz tylko dobre auto bez wzgledu na wyglad to mozna kupic Skode i to polowe taniej. Dobre buty kupujesz tylko zeby wygodnie chodzic czy jeszcze zeby dobrze wygladac ?

 

Wg Ciebie BMW jest lepsze od Skody tylko wyglądem??? Nie o takie "dobre auto" mi chodziło. Zresztą wg mnie w BMW obecnie ringi dają super efekt, a czy jest to ksenon czy nie, to w mojej opinii nie ma znaczenia dla wyglądu.

 

Zwroc uwage na to ze w wielu modelach bmw przy halogenach nie ma ringów tylko dwie postojowki w5w ktore wygladaja jak swieczki :) o to mi wlasnie chodzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

mam skrętne xenony mam pytanie czy jestem wstanie sam zmienić na Philips D1S X-treme Vision +50% 4800K bo szczerze nie jestem zadowolony ze standardowego palnika chodzi mi czy trzeba kalibrować ustawienia wysokość itp.? wydaje mi się że mocowanie palnika jest stałe a tylko soczewka "pracuje".

 

Nic nie trzeba kalibrować - wymieniasz , składasz i jazda .

Palnik jest zamontowany w module soczewki , która się porusza wraz z palnikiem .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.