Skocz do zawartości

Kurde jaką mam skrzynię i jaki do niej nalać olej Automat


damp

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie pozwole sie wtroncic

pare dni temu bylem na kanale i jak auto chodzilo to w skrzyni by slychac jakby takie chlupanie tzn taki dziwny dzwiek

czy tak powinno byc???

takze to slyszalem dzisiaj jak schylilem sie pod auto!!

sam zamiezam sie ze zmiana oleju ale tez sie boje

a i jak jest zimno na dworze to jak ruszam moze ze trzy zmiany biegow nastepuja z szarpnieciem pozniej wszystko wraca do normy

 

 

pozdrawiam

 

skrzynia podczas pracy nie powinna wydawac zadnych dzwiekow - zadnego gwisdania , zgrzytania itp ....

 

co do szarpania - na zimnym oleju moze delikatnie szarpac przy zmianie biegu - na rozgrzanym zmiania powinna sie odbywac płynnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja zmienil bym, ale czytam forum i sie waham

 

dlatego zapytam w aso, dzis podajde i nazywzej niech wymienia

 

na razie skrzynia mi chodzi dobrze, chyba dobrze

przy jezdzie nic nie szarpie, nie swiszczy, jak na postuju z n wlacze albo p albo d

to jest lekkie szarpniecie w miejscu, ale to chyba normalne, bo mam jeepa w automacie i tak tez jest

 

glownie na zimym oleju jak odpalam auto, potem ciut mniej

 

to chyba normalne, no nie?

Edytowane przez Marcin978
http://img489.imageshack.us/img489/2486/zz1dk5.gif
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zmieniłem w swojej E-39 olej zaraz po zakupie na ESSO. Dozorowałem całą wymianę, bo inaczej gość zaponiałby po umyciu miski włożyć magnesy. W tych warszatach w których rozmowiałem o ewentualnej wymianie to wszyscy proponowali tylko Castrola i nie mieli pojęcia o ESSO. Być może jest tak, że skrzynie te są projektowane na ten przebieg max 300 TKM i dlatego podają, żeby oleju nie wymianiać.

Może ta wymiana wydłuży żywotność, bo u mnie olej był czarny, a na magnesach był szlam. Moja E-32 ma już 17 lat i skrzynia sprawuje się dobrze. Też po zakupie wymieniłem olej z fitrem, a po 10 TKM jeszcze raz olej i nie narzekam.

W 5HP18 korek do sprawdzania oleju jest pod zielonym deklem (tym z napisem longlife). Na rozgrzanym i uruchomionym smochodzie sprawdza się poziom, jeżej po delikatnym odkręceniu się wylewa to znaczy, że poziom jest dobry.

Na zimnym olej pracuje inaczej, a zimą zaleca się nawet aby przed jazdą do 1 min go rozruszać. Właściwą temperaturę pracy ma skrzynia dopiero po 15-20 km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzwoniłem właśnie do Smorawińskiego i powiedzieli mi, że gdy auto miało wcześniej robiony serwis olejowy skrzyni to polecają wymienić. Moje auto ma przejechane 240 tys i dam głowę i płuca że poprzedni właściciel oleju nie wymieniał. U Smorawińskiego powiedzieli mi, ze w takim przypadku odradzają wymianę oleju w skrzyni, gdyż mogą zacząć się problemy.

Tak więc daję sobie spokój i tyle.

Jak padnie to padnie. Jak nie padnie będzie jeszcze lepiej :)

pozdro damp

Moje BMW e38 728iA '95

moje byłe BMW e34 525i '93

e60 520i Tata

e87 120i Mama

http://www.damp479.bravehost.com

Jeżeli się nie otwiera spróbuj jutro :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To by potwierdzało, że dopiero po 8-10 latach (od wejścia tych skrzyń do eksploatacji) dopiero serwisy nabrały doświadczenia i teraz zalecają wymianę o ile skrzynia nie ma dużego przebiegu. Ja bym obstawiał jednak większość awarii wypadkową przeszłością auta. Jak zajachałem swoją E-39 do zaprzyjaźnionego zakładu na konkretny przegląd (a sporo tam robią BMW) to mechanik powiedział, że jest to pierwsza E-39 w której by były w podwoziu wszystkie śrubki i zapinki do elementów plastikowych.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Nie experymentuj na automacie. Ja tak sobie własnie zaszalałem i pół roku na dextrtonie zajeżdzalem skrzynie na szczęscie sie ocknąlem miesiać temu i ESSO ATF LT 71141 (półsyntetyczny) zalałem.

 

Dextron mechanik uznał jako czyściciel skrzyni przed Esso i tylko takie w tym pocieszenie bo znowu uszczelka itp. musiala zostac zakupiona w ASO.

www.7er.pl > BMW7 Klub Polska
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu
Wymieniłem olej w skrzyni gdzieś rok temu - ESSO LT... To co zobaczyłem w misce przekonało mnie, że dobrze robię. Dziś skrzynia chodzi bez zarzutu co by bylo jak bym nie wymienił ......... :doh: nikt nie wie ale jedno wiem olej 6 - letni jest gorszy od nowego

UIHZ9556.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz skrzynie ZF 5hp18 :duh:

 

wchodzi do niej ok 9 litrow olej - wymienia sie ok 4,5 - 5 litrów.

 

jedyny rozsadny ( moim zdanie olej ) to orginalny zf - taki jaki leje fabryka - ZF life time - cenia ok 70 zł za litr.

 

mozna tez zalac jakims innym - dextronem 3 - jednak nie ma do takiej zamiany zaufania

 

4,5 - 5 litrow?

tutaj gosc pisze ze wymienial 8l i jest opisane jak zrobic zeby wymienic tyle, trzeba to robic etapami

jak wlejesz 5 to bedzie raczej stanowczo za malo :)

 

najpierw wlewasz 5l na zimnym do przelania, potem wlaczasz silnik przelaczasz biegi i wchodzi nastepny litr, po 2 minutach wylaczsz silnik

czekasz 15 minut, wlewasz kolejny litr, potem znow wlaczasz silnik

przelaczasz biegi i nalewasz kolejne 2 litry, i tak przez 10 minut, nalewasz przelaczajac biegi co jakis czas...

 

 

 

potrzebny jest jeszcze filtr oraz uszczelka

http://home.comcast.net/~vicent/trannye38.html

 

sa ladne fotki, i chyba to nalezy traktowac jak najlepsza instrukcje jak wymienic olej w automacie bmw

 

a jaki olej to dowiecie sie tutaj: http://www.jie.com/oilref.htm

 

moze ktos wie gdzie najtaniej dostac ten olej?

Esso ATF LT 71141

bo ten wasnie sie leje

http://img489.imageshack.us/img489/2486/zz1dk5.gif
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.