Skocz do zawartości

E90 popielniczka z tyłu


Zor0

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam denerwujący mnie problem, tylna popielniczka nie chce się otwierać, muszę porządnie uderzyć aby się otworzyła. Czy ktoś miał taki problem? Jak to rozebrać - prosił bym o jakieś zdjęcia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

popielniczka widocznie zacieta. Wystarczy wymontowac tylnia obudowe (jest na takie zatrzaski, nic nie polamiesz, ale nie szarp za mocno, bo podlaczona jest dosc krotkim kablem do podlokietnika - odloaczysz go bez problemu). Kiedy juz bedziesz mial tylnia obudowe z nawiewem i popielniczka w rekach, to od spodu znajduje sie plastikowa czesc - taka zebatka - wyjmij ja przy pomocy plaskiego srubokreta - odskoczy bez problemu. Wtedy popielniczka powinna sie otwierac bez problemu - tylko z 2-3 razy szybciej niz powinna ;)

Jakbys mial problemy z wyjeciem tej zebatki z podlogi popielniczki - to najpierw wyjmij popielniczke z uchwytow - mocuja ja 4 uchwyty - 2 z gory i 2 z dolu. Tylko pozniej jest problem z zamontowaniem jej ponownie, bo sprezynke trzeba ustawic w odpowiednie miejsce - ale jak masz sprawne rece, to powinno Ci to zajac 10-15min bez zbednych zadrapan.

 

Pozdrawiam!

Raz BMW, zawsze BMW.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak. Tylko boki tej ramki musisz lekko odgiac, zeby zatrzaski odskoczyly. Cala ramka jest dosyc plastyczna. Napisz jakbys sobie nie poradzil to filmik nagram.
Raz BMW, zawsze BMW.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprezyna po osadzeniu jej w popielniczce rozchodzi sie na 2 strony (2 bolce). Problem w tym, ze oba bolce musza zostac dopasowane w mikro-rowki/tuneliki, po ktorych beda sie poruszac powodujac ruch sprezyny i to, ze popielniczka bedzie odskakiwac. WLozcie jeden bolec w ten rowek i przy wkladaniu popielniczki spowrotem do tego uchwytu, pamietajcie ze po bokach sa bolce, ktore musze zostac osadzone w dziurkach po bokach - nalezy boki popielniczki lekko wgiac do srodka, trzymajac przy tym sprezyne w jednym z tych rowkow (od tylu, palcami). Jak juz popielniczka bedzie osadzona w plastikowych bolcach, i jeden bok sprezyny w tym rowku, wtedy bedzie latwo palcami naprowadzic druga koncowke sprezyny w drugi rowek.
Raz BMW, zawsze BMW.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.