Skocz do zawartości

325 E36 spalanie 15L benzyny trasa 25L miasto


JRS

Rekomendowane odpowiedzi

WItam

Sprawa wygląda następująco. Wczoraj przyprowadziłem z raichu auto. W czasie drogi wyszła nieprzyjemna rzecz, bo oczywiście w autokomisie i na jedzie probnej wszystko było ok i przez kilka kilometrów tez. Ale po przejechaniu 50-80km nagle, bez zmiany polozenia gazu,płaska i prosta droga przy predkosci 120km/h wskazówka spalania chwilowego wzrasta powoli (ok 3sekund) z 8 na ...9....10...11....12...13....14 L :jawdrop: i tak sie utrzymuje. Jezeli zwolniołem do 90km/h ustawiała sie na 12Litrach.... juz w Polsce w miescie to wskazówka szalała pomiędzy 20-30L a wskazówka od poziomu paliwa opadała w oczach :? Srednie spalanie z frankfurtu nad menem wyszło.... 16,5L :!: (predkosc 90 -130km/h)

Dodam że po kilkunastu minutach postoju (wylaczony silnik) znowu chodziła dobrze (100km/h - 7L, 120km/h-8L = autostrada) przez ok 30km a poznieju znowu to samo spalanie 2x wieksze i oczywiscie w tym momencie auto szarpie przy odejmowaniu gazu, jest znacznie słabsze, a wskazowka spalania nie schodzi poniżej 10L/100km.

Po 2godzinnym postoju znowu chodziła dobrze przez 70km a pozniej znowu :mad2: i tak do nastepnego postoju.

Przy przyspieszaniu spalanie chwilowe na banie krazylo wokol 15-25L/100km. Na moje oko jakby dostawała zbyt bogatą mieszanke ale auto nie przyspiesza tylko spalanie wzrasta :|

W miescie gdy "TO" sie działo, a działo sie przez 90% trasy, bo przeciez nie mogłem co 50km stawać bo bym 3 dni jechał ;], to w momencie dynamiecznego ruszania spod swiatel (pedał do ziemi) zostawialem dymek za soba, ale nie był on biały ani czarny... ciezko go okreslic...wydawał sie wlusterku żółty.

Dzieki za okazaną pomoc, co może być przczyną tego stanu?

Aha dodam że zaraz jak wjechałem do kraju zaraz za swieckiem wymieniłem swiece oczywiscie NGK takie jak podaje instrukcja... ale auto nadal chodziło żle.

Dodam że auto ma przejechane - teoretycznie - 155tys km.

PS.Zaraz po postoju auto ma prawdziwego kopa zanim jej nie "odbije" chodzi pięknie.... aha i przy okazji chciałem podziekować innym forumowiczom za wątki dotyczące wyboru silnika do E36.... 325 rules!! :cool2: !! Polecam go każdemu kto chce czerpać radość z jazdy, potegi mocy..... i ten ryk silnika... miodzio.

pozdro 4all

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 71
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tez stawiam na sonde lambde..fajan bejca pewnie bedziesz na zlocie torun;)

Był BMW E30 316i 09/90 inslandgruen

Był BMW E36 323i 10/95 arktissilber

Był BMW E36 320i 03/98 ascotgruen

Był BMW E39 525i 11/00 cosmoschwarz

Był BMW E46 320i 08/02 sapphireblack

Był BMW E61 530D 05/04 alpinweiss III

Był BMW E61 530D 02/08 spacegrau

Jest BMW F11 520D 06/13 havanna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe chlopaki :) specjalnie jechalem po nią przed zlotem... wczesniej mialem 316 E36 teraz ma ją moj stary... bo mu sie spodobala :D ale ja ciagle chorowalem na 2,5 litra.... wkoncu mam ;) Jezeli bedzie to lambda bedzie ok jak cos innego dowiem sie w poniedzialek :| Ale na zlocie sie widzimy.... i to MUSOWO!!! Pozdro 4all Edytowane przez JRS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze jedno dla wwszytskich ktorzy chca zakladac gaz do bemeki!! nie robcie tego, w zaden sposob sie to nie oplaca. A bajki ktorzy opowidaja ze beemka chodzi to dobrze na gazie.... ja w to watpie(nie chce sie narazac na poczatek swojej bytnosci na forum, bo czytalem ze niektrorym chodzi dobrze ale jaka jest prawda ocencie sami....

Zalozylem gaz w swojej poprzedniej 316 E36 91'

Sprawa wyglada tak

Miasto ok 12 L gazu +2 litry benzyny na 100km, trasa 11L gazu.

Dopoki nie zmienilem, to na benzynie sprawa wygladala tak - miasto - 10L trasa 7L (120km/h).

Policz jaki jest zysk a ile muszisz wydac za gaz (ja 1800zł) a spadek mocy :jawdrop: szkoda gadac.

Dodam tylko ze zakladalem go chyba w najlepszym punkcie w toruniu... u Rygielskiego(wylot na warszawe)

Dzis w zyciu bym nie zalozyl gazu do BMW, chyba ze masz opla bo tam sie to oplaca ale bemeka na gazie NIE chodzi!!!! W 316 mam gaz II generacji.Na sekwencji ma znajomy 316 93' i niewiele lepiej to chodzi. drugi znajomek ma 530 88' ze zwyklym gazem i wpie$%$$%#^la mu 20-25L nie wspominajac o kilku litrach benzyny. Co tu wiecej pisac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy kto założył LPG chyba to sobie przeliczył prawda.

Co do działania instalek to ok zależy od montażu jeśli ktoś myśli, że na instalce za 1800PLN będzie śmigał hehe powodzenia chociaż nie zawsze.

 

Ja tam się ciesze pod dystrybutorem LPG, że zostaje mi jeszcze na wahe do paszportu na przekroczenie bariery do której nawet bmka bez LPG się nie zbliży :cool2:

Wyłącz światła w dzień - wróć do normalności !!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mkasz racje gaz za 1800zł... ale pytalem sie [przed zalozeniem czy to bedzie dobre rozwiazanie i uslyszalem ze tak... ze bedzie palic 20% wiecej... ale nie wspomniano juz o tym ze bedzie czujnik temperatury 25st. teraz jak jest cieplej zalacza sie po 2-3 km jak bylo -20st(styczen) to jezdzac po miescie caly czas chodzila na benzynie i na 100km chlala 10L gazu i 5L benzyny.

Wkurzony pojechalem tam gdzie zakladalem gaz, chcialem doplacic i zalozyc sekwens ... co uslyszalem? ze bedzie musiala jezdzic jescze dluzej na benzynie :jawdrop: . Dodatkowo zapytalem sie czy dostane gwarancje ze na trasie bedzie palic 8L gazu (litr wiecej jak benzyna) uslyszalem ze NIE DOSTANE TAKIEJ GWRANCJI.... wiec po co mam ladowac jescze drugie tyle siana nie majac kompletnie zadnej gwarancji ze to bedzie chodzic jak powinno. Takie sa moje doswiadczenia z instalacjami gazowymi. I do nowej gazu NIGDY nie zaloze. Osobiscie nie znam nikogo komu tak z czystym sumieniem beemka chodzi dobrze na gazie.

A to ze jezdzi jeszcze lepiej ... nie uwierze.... chyba ze spotkamy sie na zlocie i mi to pokazesz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem zadowolony, faktycznie sekwencja w zime później sie załącza ale za to jak jest cieplej np. teraz pracuje niezauważlnie przynajmniej u mnie, poza tym w ciepłe dni ledwo wyjade z garażu i sie instalka załancza no i ta różnica cen u mnie LPG 1,95/ltr Pb 3,89/ltr. Faktycznie nikt nie da gwarancji, że będzie palić litr więcej choćby dlatego, że takie założenie jest z góry błędne. Ma palić 20% więcej niż benzyny wtedy wiemy, że instalka jest dobrze założona a samochód (silnik) bezpieczny.

 

Nikt nie mówi, że będzie lepiej jeździć na gazie niż na Pb np. dlatego, że to jest przeróbka, zawsze są jakieś niedomagania mniejsze lub większe zależy od jakości montażu chociaż ja nie moge narzekać. Nikt nie zakłada tego z przyjemności tylko dla oszczędności zresztą zawsze można przełączyć na bene.

 

Wiadomo, że więcej jeździ się w lecie to można sobie policzyć jaki jest rozkład przebiegu w zależności od pory roku u mnie się opłaca i to jak :cool2: można powiedzieć, że nie zwracam uwagi na koszty paliwa często jeżdże bez celu dla czystej przyjemności :twisted2:

Wyłącz światła w dzień - wróć do normalności !!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak mozesz podaj jak Ci pali, jazda spokojna/dynamiczna/normalna, miasto/trasa/mieszany. Bo jak widzisz moja poprzednia 1,6 to pochłaniacz gazu, a zysk to maksimum 5zł/100km, dzielac to przez 1800zł zwroci mi sie po 36 000 km .... dla mnie to okolo 2 lat jezdzenia a [przez ten czasu duzo sie moze wydarzyc, nie wpominajac o cenie gazu, czy samym silniku - tam juz mam zalozony wiec stary to wyjezdzi. Jezeli zalozylbym do 325 to koszt 4400zł zwracac mi sie bedzie ponad 50 000km przy zalozeniu oszczednosci 9zł/100km bo o wiekszym nie ma raczej szans.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chce wywołać burzy nt. spalania więc napisze, że różnica wynosi u mnie ok. 20%. Swoją drogą to w głowie mi się nie mieści spalanie gazu np. o którym wspomniałeś wcześniej i w innych samochodach na tym forum kto te instalki zakłada :duh: na Diego u mnie nawet jak bym się nie wiem jak starał to nie moge zwiększyć spalania.

 

Po prostu w sekwencji nawet jak ustawi się bogatszą mieszankę to komp benzynowy i tak ją skoryguje a jeśli nie to wywali check'a. Zaryzykowałbym stwierdzenie, że w instalkach IVgen. nie ma się wielkiego wpływu na spalanie. Można jedynie na siłe wstawić najmniejsze dysze i zubożyć mieszankę w ustawieniach ale szkoda silnika więcej nie będzie palił bo sonda zaraz zbije czasy wtrysku i wsio...

 

W cenie którą podałeś możesz mieć nawet Vgen. wtrysk ciekłego gazu

Sekwencja jest w cenie do 6cyl. ok. 3200PLN

Wyłącz światła w dzień - wróć do normalności !!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze link ktory dales to zestaw do 4cyl, po drugie to cena za sprzet bez montazu, wiec dolicz do tego jeszcze ze 2koła i może bedzie juz cena do 6 cyl z montazem.

Po trzecie, po co mialbym pisać bajeczki o duzym spalaniu gazu. Mam 316 ktora pali tyle ile napsialem, gdyby paliła mniej-tak jak mi obiecywano to bym teraz od razu pedzil i zakladal do 325. Ale wiem ze mi sie to nie oplaci, tzn bedzie zysk ale zysk kilku zlotych mnie nie intersuje a wiekszego nikt nie zagwarantuje... dlaczego? Bo to jest beemka.

Moj inny kumpel ma astre 1,6 96' i jemu - jestem swiadkiem bo sam ja zalewalem przez 3500km w raichu gdy szukalismy mojej pierwszej 316 i srednie spalanie wyszlo 7,7L gazu i tak jak napisalem tamten silnik chodzi dobrze na gazie. A pozostalych moich 2 kolegow Beemki 530 i 316 sekwencja wyglada to odpowiednio źle/średnio.

W 316 bylem kilka razy w servie podlaczalem spaliny pod kompa i isntalacja jest zalozona idelanie, tzn mozna zubozyc mieszkane ale wypali mi wtedy silnik - przeciez nie o to chodzi.

Zreszta podsumuje to tak....

Moj mechanik, Pan z ponad 30letnim doswidczeniem, był zły że zkladalem gaz do 316 i powiedział mi że nie bedę z nigo zadowolony, a wrecz bedzie mnie to kosztować wiecej, ostrzygał mnie przed tym co miało sie stać. Ja zawierzyłem jednak sprzedawcy instalacji gazowej, artykułom, felietonom, opiniom mniejszosci na tym forum że beemeka chodzi dobrze na gazie i założyłem... Na typowej trasie (toruń-frankfurt/men) przy 120km/h spalila od 11L-12L. Wieksze spalanie było blizej frakfurtu, jak byłeś w tych okolicach to bedziesz wiedział dlaczego. A dodam że gdy ją przywoziłem w tej samej trasie (frakfurt/men-toruń) odcinek 980km przy predk 120km/h (ta sama jezda bo to byłem ja i pierwszym i drugim przypadku) spaliła mi 70L beznzyn. Tak wygladaja fakty, jeżeli mi nie wierzesz przyjedz, zaplace za podlaczenie pod komputer, sprawdzisz instalacje gzazowa czy jest dobrze zalozona i pojedziesz na śląsk, i spowrotem.

Wczoraj gdy bylem u mechnika z 325 spytał czy bede pakował gaz... odpowiedziałem kategorycznie nie... i uslyszalem że mam przy nastepnej naprawie 20% rabatu i ze od razu gadam do rzeczy.

(Zrobił to wbrew swoim zarobkom, bo w 316 przez 3 miechy bylem juz 2 razy na regulacji przeplywomierza po kichnieciu - GDYBYM ZALOZYL GAZ DO 325 ZAROBILBY NA MNIE JESCZE WIECEJ.)

PS. FAZER jestes montazysta gazu, masz warsztat albo pracujesz tam?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh nie, nie jestem montażystą i nie pracuje w tej branży ale orientuje się troche w temacie. Nikogo nie namawiam na LPG i wierze w to co pisałeś bo też miałem przegięcia z gazem ale sam je rozwiązałem. To co pisałeś o mechaniku heh to można różnie odebrać może nie chce się brać za gaz bo nie umie i narobił by sobie więcej kosztów niż zarobku i nie łudź się, że dla Ciebie jest dobry i zrezygnował z zarobku miałem już z takimi doczynienia-fachowcami. Kilka pytań i już wiesz z kim masz doczynienia spytaj się najpierw o prostą rzecz np. ile i jakie ma sondy lambda ma Twoje autko bo nawet na tym forum czytałem ostatnio, że mechanior w samochodzie z '96 znalazł 5-cio przewodowe sondy :duh: heh. Na forum jest dużo ludzi, którzy są b. zadowoleni z sekwencji w dużych silnikach...

 

Ja jestem zadowolony z mojego spalania i ciesze się, że nie musze przepłacać. Różnica u mnie jest tylko w przyspieszeniu ok. 1sek., elastyczność nieco lepsza i Vmax ta sama więc po co mam płacić dwa razy więcej za 1 sekunde różnicy i tak nie poszaleje, za to zostaje mi na prawdziwe przyspieszenia i prędkości ja wyszedłem z takiego założenia...

 

Jeśli chodzi o instalkę, którą Ci podałem to był tylko przykład tutaj jest za 6 koła z montażen do osmiu cyl. więc do szóstki będzie pewnie koło 5tys.

 

Poczytaj tutaj na formu ile co pali skoro 316 tyle wcina to pewnie to co przeczytasz to będą bajki żeby nie powiedzieć ostrzej np. nie pamiętam dokładnie ale spalanie 540 15-17 litrów gazu spróbuje znaleźć ten wątek :D

Np. tutaj jest spalanie 10-11ltr silnik troszke większy od 1,6 :mrgreen:

Wyłącz światła w dzień - wróć do normalności !!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na gruntowny przeglad i ewentulane naprawy auta umowilem sie w czwartek (20ego) Na razie powiedzial mi ze mam 2 sondy (w 325). Mechanik jest dobry i na 100% nie gada tak zeby miec miej roboty, bo roboty ma, bardzo duzo osob jezdzi do niego, miedzy innymi toruńscy zuzlowcy...

Moj mechanik nie ma sie zabierac za gaz, bo to nie jego dzialka, on mi tylko opowiedzial o kilku osobach, ktorzy do niego przyjedzaja i zalozyli gaz, a teraz pomimo zalozenia instali jezdza na benzynie, bo co i rusz musiał im cos wymieniac, a to przepływomierze, a to uszczelki, i sporo innych takich rzeczy zwiazanych z zalozeniem gazu. Moze to i fatum jakies, ale czytajac na tym forum opinie o gazie, to są one skrajne, od zachwytu do ^%@%^#$%^#$. Szczerze napisze ze nie bede ruzykowal, a "noż widelec" moja bedzie dobrze chodzic.... wybacz ale 4,5 koła za sekwens .... wole za to zalac benzynki i mam rok jezdzenia.

Ten link z gazem za 6200 do V8 jest znowu bez montazu, a za montaz takiego cuda to mniej jak 1000zł nie zejdzie.... wiec o jakich my tu sumkach mowimy? Taki gaz zwracalby mi sie ze 3lata (przy zalo0zeniu ze chodzilaby na tym dobrze)

Z kolej ten link spalanie 10-11L..... hehe dobre, 540 w miescie gazu 12-13L? wybacz ale to jaja w bialy dzien, na benzynie nie zejdzie ponizej 15 a tu pisze ze gazu? - to nie jedyna bajka o ktorej tam przeczytalem.

Powiedz mi tylko jedno, czy ja mam pecha i tylko mi i moim znajmym źle chodzą bejce na gazie?(tzn duza pala)? Bo o tym ze chodzi dobrze to tylko słyszałem z opowieści, z gazet, i czytam (u niektorych) tu na forum....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam jescze jedno pytanie. mam peknieta przednią szybe, gdzie tanio mozna ja wymienic (torun/bydgoszcz)?? jak ktos wie, to prosze o podanie kosztow.

 

Witam kolege z Torunia.

Szybe wymienisz najtaniej w Toruniu naprzeciwko Geanta firma Mart-Glass.

Poza tym poszukaj na forum bo niedawno pisalem jak wymienialem w e36 szybe wlasnie w toronto jest tam tez cena

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do spalania 325 to powiem tak:

Miasto: 15

Trasa: 10

 

Potrafi byc:

Miasto: 12

Trasa: 9

 

benzyna

 

Gazu na trasie spali 10litrow a w miescie z 15 bo kolega ma i widze, instalacja nie sekwencyjna tylko taka jakas zwykla za okolo 1800-2000.

 

W inne opowiesci nie uwierze. Auto to E36 Cabrio z Vanosem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na gruntowny przeglad i ewentulane naprawy auta umowilem sie w czwartek (20ego) Na razie powiedzial mi ze mam 2 sondy (w 325). Mechanik jest dobry i na 100% nie gada tak zeby miec miej roboty, bo roboty ma, bardzo duzo osob jezdzi do niego, miedzy innymi toruńscy zuzlowcy...

Moj mechanik nie ma sie zabierac za gaz, bo to nie jego dzialka, on mi tylko opowiedzial o kilku osobach, ktorzy do niego przyjedzaja i zalozyli gaz, a teraz pomimo zalozenia instali jezdza na benzynie, bo co i rusz musiał im cos wymieniac, a to przepływomierze, a to uszczelki, i sporo innych takich rzeczy zwiazanych z zalozeniem gazu. Moze to i fatum jakies, ale czytajac na tym forum opinie o gazie, to są one skrajne, od zachwytu do ^%@%^#$%^#$. Szczerze napisze ze nie bede ruzykowal, a "noż widelec" moja bedzie dobrze chodzic.... wybacz ale 4,5 koła za sekwens .... wole za to zalac benzynki i mam rok jezdzenia.

Ten link z gazem za 6200 do V8 jest znowu bez montazu, a za montaz takiego cuda to mniej jak 1000zł nie zejdzie.... wiec o jakich my tu sumkach mowimy? Taki gaz zwracalby mi sie ze 3lata (przy zalo0zeniu ze chodzilaby na tym dobrze)

Z kolej ten link spalanie 10-11L..... hehe dobre, 540 w miescie gazu 12-13L? wybacz ale to jaja w bialy dzien, na benzynie nie zejdzie ponizej 15 a tu pisze ze gazu? - to nie jedyna bajka o ktorej tam przeczytalem.

Powiedz mi tylko jedno, czy ja mam pecha i tylko mi i moim znajmym źle chodzą bejce na gazie?(tzn duza pala)? Bo o tym ze chodzi dobrze to tylko słyszałem z opowieści, z gazet, i czytam (u niektorych) tu na forum....

Jeśli chodzi o instalki LPG to nie mogą być zakładane byle gdzie BMW nie jest prostym samochodem jeśli chodzi o zagazowanie a niektórzy ludzie sami proszą się o kłopoty - panie byle taniej i montują w garażu u Janka z najtańszych części, nawet nie chodzi o części ale sam montaż bo od tego zależy właśnie użyteczność instalki. Ja dałem za IIgen. w poprzednim samochodzie z metalowym kolektorem dwa lata temu ponad 2 tys. i byłem na jednej regulacji a potem tylko przeglądy.

 

Link, który podałem to jest Vgen. a do Twojego samochodu wystarczy sekwencja za ok. 3500PLN z montażem...

 

Jeśli by rzeczywiście instalki LPG były takie złe to nie jeździł by na nich już chyba co drugi zmotoryzowany w naszym kraju tym bardziej posiadacz BMW. Na śląsku, z tego co zauważyłem to popularny samochód i wątpie, żę wszyscy jeżdżą na benzynie to raczej pewne bo widać korki na gaz heh.

Decyzja o założeniu gazu zależy od użytkownika. Ja też byłem przeciwnikiem gazu do momentu kiedy znajomy założył i jeździł za połowe a ja musiałem utrzymywać Orlen :twisted: Wtedy cena za litr LPG wynosiła 1,30 zł. :cool2:

Co do bajek w TV i gazetach hmm to dlaczego LPG kosztuje teraz w granicach 2 zeta skoro to takie złe i nikt na tym nie jeździ.

Co to znaczy "dobrze chodzi" wg Ciebie tanio czy szybko? Gaz zakłada się żeby jeździć tanio nie dla przyjemności posiadania ustrojstwa. A BMW hmm każdy wie ile pali... Jeśli chodzi o wymiany przepływek itd. to już pisałem - panie byle taniej no i jest tanio źle dobrany mikser, zubożona mieszanka - wynik samochód mułowaty, wypalone zawory i na koniec strzał bo mieszanka uboga, który rujnuje dolot nie tędy droga :!:

Z drugiej strony jeśli ktoś chce jeździć rok samochodem to rzeczywiście gaz może się nie opłacić.

Wyłącz światła w dzień - wróć do normalności !!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DO 316 jak juz pisalem zalozylem w najlepszym i nadrozszym zakldzie w toruniu.... MOTORGAS RYGIELSKI. Montuje on w ramach sieci zajkłądów montażu ELPIGAZ. Zaplacilem za niego dokaldnie 1870zł (cena normalna 1980zł - dostalem znizke z okazji swiąt i że polecenia) ( w grudniu 2005r)

Z tego co sie orientowalem, każdy zaklda jezeli już poleca zkladanie gazu to tylko tam. I to co juz napisalem kumplowi w astrze 1.6 zalozyli i chodzi idealnie.

Sam wlasciciel RYGIELSKI jezdzi BMW E39 bodajze 2 litry i ma tam gaz-sekwens, jeden z pracowników jezdzi E34 2.0 i mowi (jak rozmawialsmy z styczniu) ze jemu żłopie 18litrów i ze 2 litry benzyny na 100km (cykl miejski-dojezdzanie do pracy).

Gdzie za 3500zł z MONTAZEM kupie sekwens do 6 cylindrów?

Na allegro sama pożadna instalacja kosztuje 3300zł, a za 200zł nikt tego nie zalozy.

Ja nie powiedzialem ze instalki są złe, ze nikt na tym nie jezdzi, ja tylko mowie i pisze o tym jakie ja mam doswiadczenia i moi znajomi z gazem + BMW. Ople np bdb znosza instalacje z tego co ja wiem i jestem naocznym swiadkiem. W niedlugim czasie inny znajomy zalozy intslake do GOLFA III 1.6 96' to dam znac jak tam to chodzi.

Oczywscie nie mozna generalizowac,ale dopoki nie spotkam i na wlasne oczy nie zobacze ze beemka dobrze (pali maksymalnie 20% gazu wiecej i jest minimalny spadek mocy-ok 1s do setki) bo tak definiuje dobre chodzenie na gazie, to do tego czasu bede twierdzil ze bejca na gazie nie chodzi dobrze. A do swojej 325 nie zaloze gazu za 4500zł zeby udowodnic swoja teze,chyba ze dostane gwarancje ze jezeli bedzie chodzic "zle" to zaklad zdejmie instalacje i odda mi kase. W takim momencie moglbym zaryzykowac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam taką instalke II gen za 1500 i troche walczyłem żeby to sobie wyregulować, w końcu sam to zrobiłem. Spalanie do 14L jeżdżac tylko po mieście. Benzyny pali do 11L.

Tą temperature to możesz sobie w komputerze gazowym wyłaczyć, że 'od obrotów' będzie się załączać, ja tak mam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wylaczylem temeperature to do osiagniecia ok30st gasla ;/ Az wkoncu kichnela i mialem - na szczescie, tylko - do regulacji przeplywomierz. Teraz jest podlaczony na 25st.

Nie wiem, moze rzeczywscie jest to zle zalozone, ale bylem kilka razy, kilka razy podlaczyl ją (316) pod komputer i caly czas wszystko idelanie-spaliny. Mowil ze jezeli da ubozsza mieszanke - wypali mi zawory. Wiec o co chodzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.