Skocz do zawartości

F34: BMW 3 GT - opinie i uwagi


_holek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

2 tygodnie temu odebrałem swoje nowe BMW 3 GT XDrive 320i w M Pakiecie. Muszę powiedzieć że mimo że jeździłem tylko raz na krótkiej jeździe testowej tym modelem z tym silnikiem to jestem bardzo pozytywnie zaskoczony, zrobiłem nim na wakacjach (Czarnogóra i Chorwacja) 4500km. Silnik do jazdy codziennej i autsradowej w pełni wystarczajacy dobrze że nie wziąłem mocniejszego bo bym za szybko jeździł. Spalanie przy spokojnej jeździe na trasie do 140 km/h 7 l /100 mierzone zalewanie baku do pełna, przy 160-170 8l 100 co uważam za wynik bardzo dobry. Jedyna wada to wielkosc auta-parkowanie oraz szum opon i wyczuwalna i twardość wynikająca z run flat. Nie podzielam uwag kolegów co do słabego prowadzenia uata bo mój trzyma się doskonale na zakrętach a układ kierowniczy nawet w trybie comfort jest super. Na peno nie prowadzi się tak doskonale jak zwykła trójka ale w codziennej jeździe zbytnio nie odstaje. A wyglada w tym M Pakiecie znakomicie.

Dziękuję wszystkim kolego za rady i opinie. Jeszcze poprosż enapiszcie czy warto zainwestowac w powłokę ceramiczną na lakier-pakiet całej powłoki na lakier wraz z powłokami na szyby i felgi oraz impregnacja cąłego wnętrza w promocyjnej cenie 1800 netto napiszcie czy warto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

Cieszę się, że jesteś zadowolony z zakupu! Spalanie 320i rzeczywiście przerosło dużo "na plus" i moje oczekiwania. Wiem, że byłeś wcześniej zainteresowany zakupem w ramach fleet edition. Patrząc na to, że masz xdrive i Mpakiet, to myślę, że kupiłeś auto "normalnie". Jeśli tak, to napisz chociaż na priv, ile % rabatu od ceny katalogowej dostałeś. No, i jakie masz felgi i opony? Co do ceramiki, to ceramika ceramice nie równa. Ja mogę się tylko wypowiedzieć o ceramic pro. Jeżeli to wersja ceramic pro light, to jest to drogo. Jeśli ceramic pro 9H, to jest to okazja. Ja za 9H w takim pakiecie, jak piszesz zapłaciłem 2,5 k netto. Po 5 mies. użytkowania może trochę za wcześnie na rzetelną opinię. Ale jak jeżdżę na myjnie (ręczne), zawsze przy odbiorze pytają mnie, jaką ceramikę mam położoną, bo woda wcale się nie trzyma auta. Ja oczywiście mówię, że żadnej ceramiki, tylko sam nakładam dobry wosk :) (nie pozwoliłem na żadne firmowe wklejki na drzwiach, bo nie lubię "wiochy" - dla mnie wystarczy, że tylko ja wiem, co mam). Nawet w ostrym słońcu nie widać mikro rys, a kolor mam czarny. Zobaczymy, ile czasu, to wytrzyma. Na pewno lepiej kłaść ceramikę na nowy lakier, nie trzeba robić żadnych korekt. Ostatnio prezentowałem koledze, który odebrał nowego lexusa, zabezpieczenie wnętrza. Woda rozlana na fotele (także kierowcy), nie wchłania się w tapicerkę, a po niej spływa w formie okrągłych kropel. Więc też jeszcze działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na poprzednim samochodzie przekonałem się że naprawdę trzeba uważać i dobrze wybierać miejsce, w którym mają Wam nakładać ceramikę lub też "jakiś dobry wosk hydrofobowy" itp. Warto naprawdę poczytać wcześniej opinie danego detailera. Edytowane przez stinx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na chiński rynek idzie 90% produkcji 3GT, zastanawia mnie tylko dlaczego na chińskim rynku wymiana oleju obligatoryjnie co 12000km?

Spotkałme się z tek częstymi wymianami w Kanadzie. Było to podyktowane tym, że tam był wyłącznie dostępny olej mineralny. Być może w Chinach też uzywają oleju mineralnego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do 100 tys. i konca gwarancji musimy wymieniać olej wg. wskazań komputera później można co 15 tys. Taki mam plan.

 

Nie musimy w trakcie gwarancji wymieniać wg. wskazań komputera, warto to robić częściej już od samego początku, tylko że za wymianę między wskazaniami trzeba dodatkowo płacić. Po 100 tys. może Ci wymiana co 15 tys. już nic nie dać.

Sprzedam koła zimowe do E84 WZ-318 7,5X17 ET-34 5X120, Opony Pirelli Sottozero 2 225/50/17
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
Do 100 tys. i konca gwarancji musimy wymieniać olej wg. wskazań komputera później można co 15 tys. Taki mam plan.

 

Nie musimy w trakcie gwarancji wymieniać wg. wskazań komputera, warto to robić częściej już od samego początku, tylko że za wymianę między wskazaniami trzeba dodatkowo płacić. Po 100 tys. może Ci wymiana co 15 tys. już nic nie dać.

 

:cool2: :cool2: :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.