Skocz do zawartości

F34: BMW 3 GT - opinie i uwagi


_holek

Rekomendowane odpowiedzi

Miałem na wieczór f34 335i i jeździło się dobrze tzn

Podobało mi się wyższa pozycja, coś pomiędzy SUV a limo

F11 natomiast lepiej spasowana wewnątrz, cichsza, lepiej się zachowuje na autostradzie.

Ciężki orzech do zgryzienia, koszt podobny 31-35 K€

Kupię co mi wpadnie w ręce

Edytowane przez Bad_Boy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

F34 ma duzo wiecej miejsca z tylu i sprawdza sie idealnie jako auto rodzinne. Zona z synem maja idealne warunki na tylnich siedzeniach nawet na dlugich trasach.

2009-2013 E46 330iA; 2013-2014 E91 318dA; 2014-2016 F34 320dA; 2016-2019 F34 330xdA; 2018-2020 G30 540xiA

2020-2023 F98 X4M; 2022-2026 G08 iX3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

negocjuje własnie ten egzemlarz

http://suchen.mobile.de/fahrzeuge/details.html?id=237439420&lang=de&utm_source=DirectMail&utm_medium=textlink&utm_campaign=Recommend_DES

kupiony z 1000km od dealera z Italii

uzywany przez salon bmw jako auto pokazowe.

Brak grzanych foteli jakos przezyje ale kamere bede musial dokoptowac.

Rok gwarancji daja i ma co wazne dla mnie-

M-pakiet, Aut, Sportowe wspomaganie kier....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W porownaniu dwoch aut z poprzedniej strony, ktorych dotyczy dyskusja roznica ceny jest niewielka. Poniewaz auta kupowane sa za granica, nawet zlodziejska akcyza nie ma tutaj znaczenia. W tym porownaniu prawie 100 koni mocniejsza wersja z R6 wydaje sie byc lepszym wyborem.

2009-2013 E46 330iA; 2013-2014 E91 318dA; 2014-2016 F34 320dA; 2016-2019 F34 330xdA; 2018-2020 G30 540xiA

2020-2023 F98 X4M; 2022-2026 G08 iX3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupowane za granicą ale importowane do PL czy nie? Bo ja importowałem i niestety 15% różnicy w akcyzie przy kwocie 130k netto szybko wybiło mi z głowy R6 :(((

 

Ogólnie przód ośka na mokrym to powyżej 150 km na dwójce przy dołożeniu są już problemy... co do RWD jest lepiej bo jednak tył jest dociskany przy ostrym przyśpieszaniu, ale powyżej 250 km i ciśnięciu na mokrym to 4x4 się przydaje.

 

Oczywiście nie róbmy tutaj jakiegoś cudu z 4x4 bo jazda po lodzie czy bardzo wyślizganym śniegu niezależnie od napędu nie jest bezpieczna.. i rwd wyleci z zakrętu i xdrive ;-) fizyki nie przeskoczymy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

A gdzie w de? :)

Właśnie się dowiedziałem od serwisu że dwustrefowa klimatyzacja z oddzielnie działającymi sterowaniami zostanie ze względu na pozycjonowanie 3jki.

Hamulce z tyłu szybciej się kończą ze względu na kontrolę trakcji.

 

With mobilephone sent.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spalanie X jest faktycznie 1-1,5l większe, mam porównanie/ kolega ma 328ix

W 335i także porównywaliśmy i 2 litry więcej było.

 

Sprawdzałem na https://www.spritmonitor.de/en/ (prawdziwe dane o spalaniu od użytkowników) i

np. dla 328i rok produkcji >=2012 średnie spalanie to 8,78 l/100km,

a dla 328i xdrive rok produkcji >=2012 średnie spalanie to 9,11 l/100km

f30 320i xd automat LCI
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Heidelberg

W e92 335i nie miałem kłopotów z trakcją a F34 jest większe i cięższe więc też nie będę miał

Ładne miasto, fajna okolica.

Jeżdżę bez X z B48 i co chwila włącza mi się trakcja jak mocniej depnę. Ale to normalne. Byłem w górach (moja pierwsza zima tym autem, i pierwsza od ponad 20 lat z napędem na tył), śnieg był, lód był, ślisko było ale dało radę bez problemów.

 

With mobilephone sent.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest tak, że RWD nie da rady.

 

Mieszkam pod Wrocławiem i często jeżdżę w góry i w moim przypadku xdrive dużo daje.

 

Ale co kto lubi i co potrzebuje :D

Sprzedam koła zimowe do E84 WZ-318 7,5X17 ET-34 5X120, Opony Pirelli Sottozero 2 225/50/17
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Nie neguję wyższości napędu na 4 koła od ośki, tylko stwierdzam że dla moich potrzeb wystarczy.

Przebieg 30tyś km, wymiana uszczelnienia gdzieś przy tylnej osi, z obu stron. Objaw chrobotanie, odgłos tarcia pomiędzy 20-30km/h przy przyspieszaniu i hamowaniu.

 

Czy to prawda że spryskiwaczy się nie ustawia? Mój pasażera za nisko pryska.

 

With mobilephone sent.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Ponoć rzadziej ale zdarzają się przypadki.Jeden z kolegów przytaczał też opinię mechanika z ASO że mieli przypadki awarii w samochodach prod po 2012r.

Do początku ewolucji rozrządu w silnikach N zmiany polegały na: zmianie koła zębatego wału, ślizgów i napinacza (niech mnie ktoś poprawi jak się mylę) według mnie kosmetyka. Dopóki zamiast łańcucha lub podwójnego łańcuszka jak w starszych modelach , będzie montowany łańcuszek jak od rowera to wątpię by problem został radykalnie zażegnany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.