Skocz do zawartości

F34: BMW 3 GT - opinie i uwagi


_holek

Rekomendowane odpowiedzi

oczywiście, że masa większa. Dokładnie 80kg różnicy (dane ze strony BMW http://www.bmw.pl/pl/all-models/3-series/sedan/2015/technicaldata.html#tab-2):

320i Automat - Masa własna UE w kg 1525

320ix Automat - Masa własna UE w kg 1605

 

Myślicie, że +80kg daje wzrost spalania o 1.5l / 100km?

 

@Bad_Boy: może ten Twój kolega waży sporo więcej niż Ty?

 

A zresztą, nieważne. To nie jest wątek o xdrive.

f30 320i xd automat LCI
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Straty w napędach 4x4 jakichkolwiek startują od 8-9% w zwyż. Prosto policzyć 10% spalania w górę w tych samych warunkach. I to optymalne warianty ;-)

 

poczytac w sieci można...

 

You will find tons and tons of conflicting information on the Internet about what the loss percentages are for different drivetrain types. Below are the correct drivetrain loss percentages for each drivetrain type. Keep in mind that the drivetrain loss is about 2-5% higher in cars with automatic transmissions.

■FWD: 10-15% loss;

■RWD: 10-18% loss;

■AWD: 17-25% loss.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Duża różnica w elastyczności przy rwd?? Jak kolegi xem teraz jeździłem to odczucie jak w quatro nie czuć tak przyspieszenia jak przy osce. Nie pali się tak kontrolka często i pewniej się jeździ ale niepotrzebnie dla mnie podświadomie korci do szybszej jazdy....

Pozdrawiam

male-bmw-2.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie tez praktycznie nie ma zim. 560 Nm potrafi jednak juz na mokrej nawierzchni doprowadzic do problemow z trakcja, nawet w xdrive. Pewnie w 335i jest podobnie przy szybkim ruszaniu lub dodaniu gazu w zakrecie.

2009-2013 E46 330iA; 2013-2014 E91 318dA; 2014-2016 F34 320dA; 2016-2019 F34 330xdA; 2018-2020 G30 540xiA

2020-2023 F98 X4M; 2022-2026 G08 iX3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Trzeba już rozsądnie operować pedałem gazu, u mnie w F20 było 420 NM w manualu i potrafiło na dwóch pierwszych biegach uruchamiać ESP na suchym asfalcie. Co lepsze, pierwsze klocki które zmieniałem to były tylne - przez częste reakcje ESP.

100-200 przewaga RWD, 0-100 przewaga xdrive :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, przeczytałem prawie cały wątek i od dłuższego czasu zanosiłem się z zakupem bmw 3 GT. W końcu nadszedł ten moment ;) W przyszłym tygodniu zakupuje 320d GT luxury line z 2013 salonu BMW auto poleasingowe. Tutaj moje pytanie. Na co zwrócić uwagę przy zakupie ? Liczę, że salon mnie nie oszuka, ale profilaktyka zawsze wskazana ;) Otrzymałem całą dokumentację i historię auta i wszystko się wydaje ok. Jakieś wskazówki ? Chcę na pewno zabrać ze sobą miernik lakieru. Może ktoś z Was kupował auto w programie premium selection z Niemiec ? Chętnie bym porozmawial ;) pozdrawiam i dzięki za tak szeroką wiedzę, którą tutaj otrzymałem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Kupujesz w pl czy de?

Jeśli z salonu to czy auto ma adnotację że bezwypadkowe? Spytaj się czy były jakieś uszkodzenia, bo nie każde uszkodzenie oznacza wypadek. Jeśli tak - poproś o rachunki, albo wgląd do nich.

Jaki przebieg?

 

Send with Tapatalk...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupowałem w niemczech z ASO w premium selection. Właścicielem bylo BMW poprzednim, przebieg 19998 bo oni mają jakieś limity tam na 20000 w którymś programie chyba dla pracowników. Auto jak nowe z 10.2014, kupowałem 04.2016.

Dostałem piseme gwarancje bezwypadkowości, mierzyłem miernikiem lakieru, jeździłem, testowałem itp itd.

 

Jaki rok, jaki przebieg ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
W wielu wypożyczalniach w DE na przedniej szybie auta, tak by kierowca mógł odczytać, jest naklejka z informacją by nie przekraczać 20000km, w razie osiągnięcia tego dystansu, zatrzymać się i powiadomić firmę ;) to chyba kwestia leasingu dla wypożyczalni... ale pierwsze słyszę żeby to było w autach EX-Werk... Auta dla pracowników to tylko zapis że nie mogą od razu sprzedać tylko po jakimś czasie...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wszystko się zgadza - właścicielem było BMW a użytkowała wypożyczalnia na zasadzie naszego comfort lease.

Wychodzi, że okazja jak demówka - jeden właściciel ale niezliczona ilość użytkowników, z których każdy kto wsiada to but w podłogę i hulaj dusza piekła nie ma :8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Ja takie auta kupuję od wielu lat i nie narzekam. Oczywiście nie jest to nowe auto z salonu, ale mnie to nie przeszkadza. Wszelkie problemy, albo jakieś uszkodzenia, zabrudzenia zgłaszam przed kupnem i auto mam naprawione. Jeśli sprzedawca nie chcę tego robić po prostu zmieniam sprzedawcę :)

 

 

 

Send with Tapatalk...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupowałem w niemczech z ASO w premium selection. Właścicielem bylo BMW poprzednim, przebieg 19998 bo oni mają jakieś limity tam na 20000 w którymś programie chyba dla pracowników. Auto jak nowe z 10.2014, kupowałem 04.2016.

Dostałem piseme gwarancje bezwypadkowości, mierzyłem miernikiem lakieru, jeździłem, testowałem itp itd.

 

Jaki rok, jaki przebieg ?

 

 

Hej,

 

rok 2013 lipiec, przebieg 108 tysięcy. Wersja luxury line z dość bogatym wyposażeniem 320D z 4x4. W rozmowie mówili, że auto nie było uszkodzone ani bite. Sprowadzam z Niemiec z Frankfurtu nad Menem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wszystko się zgadza - właścicielem było BMW a użytkowała wypożyczalnia na zasadzie naszego comfort lease.

Wychodzi, że okazja jak demówka - jeden właściciel ale niezliczona ilość użytkowników, z których każdy kto wsiada to but w podłogę i hulaj dusza piekła nie ma :8)

 

Niee to nie był rental - oglądałem rentale i w środku całkiem inne oznaki zużycia itp. Wiadomo, zawsze są gdzieś lekko ryśnięte, środek mają bardziej zużyty pozatym na rentalach nie było tak kompletnych wersji wyposażenia.

Tutaj przy jasnym środku nie nadałby się na rental ;-)

 

Było spoko z wypożyczalni 3GT w jednym ASO i od razu ceny sporo niższe wiadomo ale zużycie większe, przebiegi też nie stopowały przy 20kkm, no i felgi 16, raz widziałem tylko 17tki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rok 2013 lipiec, przebieg 108 tysięcy. Wersja luxury line z dość bogatym wyposażeniem 320D z 4x4. W rozmowie mówili, że auto nie było uszkodzone ani bite. Sprowadzam z Niemiec z Frankfurtu nad Menem

 

Ile?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wszystko się zgadza - właścicielem było BMW a użytkowała wypożyczalnia na zasadzie naszego comfort lease.

Wychodzi, że okazja jak demówka - jeden właściciel ale niezliczona ilość użytkowników, z których każdy kto wsiada to but w podłogę i hulaj dusza piekła nie ma :8)

 

Nie ma reguły. Ja kilka dni temu wziąłem nowe F34 w comfort lease, w dodatku w ofercie flotowej. Ja jestem jedynym właścicielem i będę jedynym użytkownikiem. Myślę, że niezliczeni użytkownicy, to się zdarzają przy fordzie focusie lub oplu astrze. Choć pewnie i w bmw można trafić na minę. A "but w podłodze" w bmw, od czasu do czasu, to chyba nie tragedia :) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo, że nie po to się kupuje BMW aby jeździć na eco pro ale sam wiesz jak jeździ się demówkami :8)

Wycisnąłeś coś więcej z comfort lease czy tyle ile wychodziło na stronie i zero negocjacji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo, że nie po to się kupuje BMW aby jeździć na eco pro ale sam wiesz jak jeździ się demówkami :8)

Wycisnąłeś coś więcej z comfort lease czy tyle ile wychodziło na stronie i zero negocjacji?

 

Cytuję swój post z innego wątku:

W przyszłym tygodniu odbieram 320i GT, które zamówiłem do produkcji w ramach fleet edition. Oferta skierowana dla osób prowadzących działalność gosp. Ma to swoje plusy i minusy. Zacznijmy od minusów - dostępne tylko najsłabsze wersje silnikowe w benzynie i dieslu. Stąd, najmocniejszą dostępną trójką jest 320i GT. No i wiadomo już, dlaczego wybrałem ten model. Z zestawu obowiązkowego jest jeszcze steptronic, ale to chyba nie minus i business navi, a nie "profi". Poza tym konfigurować auto możesz dowolnie. Ja nie szalałem, bo głównym czynnikiem, który zadecydował, że wybrałem to auto była właśnie cena. A dokładnie, sposób finansowania. Auto skonfigurowane przeze mnie jest wycenione na 185 303 zł brutto (wszystkie dalsze kwoty będę podawał brutto, mimo że jestem "vatowcem"). Opłata wstępna wynosi 13 870 zł (to nie jest pomyłka). 36 rat po 1615 zł. Wartość rezydualna 88 644 zł. Opcja, nie przymus wykupu. Całkowity koszt leasingu, jeśli zdecyduję się na wykup to 160 671 zł. Aha, tu nie ma miejsca na żadne rabaty dealera, oficjalny upust przy tym finansowaniu wynosi niby 46 603 zł. Mimo, że jest on w istocie trochę teoretyczny, to i tak dla mnie to oferta nr 1. Pod warunkiem, że komuś wystarcza 184 km. Wiem, że większość osób uważa, że rozmowa o konkretnych kwotach jest czymś niestosownym, ale ja nie widzę w tym nic złego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, przeczytałem prawie cały wątek i od dłuższego czasu zanosiłem się z zakupem bmw 3 GT. W końcu nadszedł ten moment ;) W przyszłym tygodniu zakupuje 320d GT luxury line z 2013 salonu BMW auto poleasingowe. Tutaj moje pytanie. Na co zwrócić uwagę przy zakupie ? Liczę, że salon mnie nie oszuka, ale profilaktyka zawsze wskazana ;) Otrzymałem całą dokumentację i historię auta i wszystko się wydaje ok. Jakieś wskazówki ? Chcę na pewno zabrać ze sobą miernik lakieru. Może ktoś z Was kupował auto w programie premium selection z Niemiec ? Chętnie bym porozmawial ;) pozdrawiam i dzięki za tak szeroką wiedzę, którą tutaj otrzymałem.

 

Kupujac w ramach PS warto zwrocic uwage na dotrzymanie warunkow programu: np. minimum 10 tys. km. do kolejnej wizyty w warsztacie. U mnie bylo mniej, ale dostalem w zamian auto zastepcze w ramach kazdego przegladu.

 

W 320 dGT z 2013 roku w casie przejechania 50 tys. km. pojawily sie problemy z odglosem "terkotania" przy obciazeniu na niskich obrotach, odplywem wody przy dachu panoramicznym, brudzeniem szyb przy opuszczaniu i podnoszeniu.

2009-2013 E46 330iA; 2013-2014 E91 318dA; 2014-2016 F34 320dA; 2016-2019 F34 330xdA; 2018-2020 G30 540xiA

2020-2023 F98 X4M; 2022-2026 G08 iX3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie dziś o 16:00 odebrałem auto z serwisu po montażu Performance Power Kit na 340 PS i 450 Nm.

Wydaje się mało w porównaniu do chipa czy Boxa ale zależało mi na gwarancji i bezpieczeństwie silnika/podzespołów.

Z relacji forumowiczów w De wynikało ze przyrosty są większe i wszyscy są zadowoloni.

Kosztowało mnie to 1200€, został wymieniony dolot powietrza na większy i nowa osłona silnika z napisem/naklejka Performance. Wgrany nowy program do sterownika silnika, pojawiło się "bulgotanie" silnika delikatne.

Po wyjeździe z salonu na 1 światłach przełączyłem na Sport i.... prawie wjechałem w auto przede mną przy ruszaniu :o -

Zmienione są także mapy pedału gazu.

Wcześniej na Comforcie trochę przymulal, potrzebował chwili na rozkręcenie się, miał takie chwile zawahania....

Teraz jest brzytwa tzn na Comforcie jak wcześniej na Sporcie, wskazówka obrotomierza skacze nerwowo w górę one dół- wcześniej płynie się przemieszczała

A na Sport- rakieta- trzeba bardzo uważać bo reaguje na najmniejsze dotknięcie gazu, zbiera się od samego dołu jak mocny Diesel. Auto jest "dostrojone" jak należy i sprawia duuuuzo radości.

Polecam- dobrze wydane pieniądze.

Czarne nerki Performance już mam, muszę tylko znaleść trochę czasu na wymianę :cool2:

f5511c7f9ceef8cfmed.jpg

 

bdfadb9b32328b31med.jpg

 

671562b5d54c6044med.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.