Skocz do zawartości

Bmw e39 523i Gdzie znajduje się czujnik temperatury


sebastian17

Rekomendowane odpowiedzi

Witam gdzie znajduje się czujnik temperatury nie ten odpowiedzialny za wskaźnik tylko ten drugi połączony z ecu proszę o pomoc . mój objaw jest taki że po odpaleniu na zimnym silniku przez chwile bmw tak jakby zalewalo troche i strasznie szarpie . jak dodam troche gazu to jest lux i po chwili juz silnik pracuje też i na wolnych obrotach
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

albo wina LPG jeśli masz.

 

 

Czujnik temperatury to ten sam czujnik co od wskazania na desce tylko ma dwa obwody.

Jest w głowicy pod kolektorem ssącym.

Drogą dedukcji doszedłem do konkluzji...!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten od zegarów i info do kompa znajduje się za visco tak trochę w głębi, trzeba odkręcić osłony plastikowe żeby go dojrzeć, no chyba że są dwa. Ma 4 pinową wtyczkę, dwa kable do kompa i właśnie 2 na zegary.

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak dokładnie. tyle że problem polega na tym że po założeniu gazu auto na zimnym silniku zalewa benzyną podjechałem pod kompa i odczyt błędów pokazał że są 2 sondy coś uszkodzone ? czy to możliwe albo cośw każdym razie z sondami lambda
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

albo masz lewizne .i ci koryguje lambdainegrator .

zobacz odczyty inpa live odrazu z rana .czy nie leca ci na +25 korekty. tak po 1 min dopiero lambdy chodza bo grzalka musi je zagrzac.

möj gaziarz nigdy nie podlacza lambd -wiecej z tym problemöw niz pozytku.

czujnik jest w kloektorze ssacym .od powietrza zasysanego .i sprawdzalem tez go bo mi korekty zrana rozjedzalo.jak mache otworzysz to bedzie temperatura spadac gwalownie.

a tak mialem 54 stop celcjusza okolo-jak bylo +3 i silnik sie rozgrzal -tak 10 min jazdy. :norty:

z mojä bee nie idzie sie nudzic
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.