Skocz do zawartości

E60 530d Dźwięk i spaliny spod korka oleju, film


yeero

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Po odkręceniu korka wlewu oleju silnik pyrka spalinami do tego wydaje dziwne dźwięki, wszystko cichnie po zakręceniu w zasadzie nie są to dźwięki mega niepokojące chciałbym żebyście sami ocenili.

https://www.youtube.com/watch?v=3HwqBWoPrss&feature=youtu.be

 

Ogólnie auto jeździ zupełnie w porządku ale występują:

-Delikatne drgania / buczenie słyszalne tylko w kabinie na jałowym (mimo zmiany poduszek pod silnikiem i skrzynia), sporadyczne minimalne zafalowanie obrotów - wtryski sprawdzone i czyszczone na maszynie boscha

-Mechanik przy wymianie poduszek zauważył olej pod turbo (turbo działa w porządku, ubytek oleju jak narazie niezauważalny na bagnecie)

 

Według tego co wyczytałem na forum może być to filtr odmy ( separator oleju ) może on chyba również przyczynić się do puszczania oleju na turbo Czy mam racje, co jeszcze sprawdzić ?

Nie wyczuwam raczej siły ssącej po przyłożeniu reki do odkreconego korka (minimalna) ale na bagnecie widać jakby kiedyś wypluwał się olej

 

Wymienione wszystkie filtry, olej, wtryski sprawdzone, brak błędów na kompie auto w zasadzie jezdzi dobrze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Norma w m47, m57 - nie ma się czym przejmować :cool2: I tak masz dosyć cicho. U znajomego w m57 tyrka prawie 2 razy głośniej po odkręceniu korka, jeździ tak już 4 lata i 150 tyś km i zero awarii :norty: U mnie jeszcze nie słuchałem...

 

Z tego co słyszałem - nie wiem na ile to prawda - to dźwięk od łańcucha rozrządu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zarejestrowani
Akurat to dżwięk pompy vacuum ;) A odnośnie buczenia na postoju to też wymieniłem u siebie poduszki łącznie z tą pod skrzynią biegów i też buczało, nie chciało mi się dalej grzebać to poki co doraznie podnioslem sobie troche obroty na jalowym i jest spokoj i cisza poki nie znajdziemy co tam powoduje rezonans

b4c4c1867b858a60.jpg.30a4296d964cadcc5bbee45deeb1292d.jpg

OFICJALNY ZEWNĘTRZNY PARTNER BMW AG

Chiptuning Programowanie Carplay Kodowanie Diagnostyka BMW AOS

Tel. +48-790-465-462

https://www.facebook.com/Codemybimmer

https://www.instagram.com/codemybimmer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najlepiej lac i jezdzić... nic nie wymienać ;) jak ci sie odma przytka to sie nauczysz ze lepsza jest profilaktyka niz leczenie. wg mnie taka ilosc oparów wcale nie jest normą. u mnie w e60 (218KM ) nic takiego nie wystepuje 300kkm przebiegu. a syf pod turbina jest z nieszczelnego dolotu (rura miedzy przepływomierzem a wlotem do turbiny.( gumowa uszczelka wargowa o przekroju C )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Wymieniłem cały separator z ASO.

Okazało się że oddzielacza oleju ( wkladka separatora) w ogole nie bylo !

 

Objawy nadal te same:

-Delikatne drgania / buczenie słyszalne tylko w kabinie na jałowym (mimo zmiany poduszek pod silnikiem i skrzynia), sporadyczne minimalne zafalowanie obrotów - wtryski sprawdzone i czyszczone na maszynie boscha

Po wymianie separatora, zaczelo byc slychac turbine (swist przy opadaniu z wyzszych obrotow szczegolnei na zimnym, podejrzewam ze wczesniej przez turbine lecial olej bo przeciez ktos wyjal oddzielacz oleju !!! )

 

Co to jeszcze może byc pomocy, co sprawdzic ? :( Zero bledow na DDE

 

Ja mysle ze trzeba sprawdzic kolektor wydechowy ale nie jestem pewien czy to ten problem.

 

Auto ma moc, drgania sa wyszuwalne tylko w przedziale 700-1200, z czepialistwa moge powiedziec ze na jalowym slychac cykanie wtryskiwaczy ale nie jest to uciazliwe cykanie

Co mogla spowodowac jazda bez oddzielacza oleju ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyczysc ladnie egr i kolektor dolotowy. u mnie w 530da po tym zabiegu pieknie wyrównaly sie korekcje wtrysków oraz poprawila sie kultura pracy na wolnych obrotach. sprawdz luzy na turbinie... bardzo latwo to zrobic.. zdejmujesz rure miedzy przeplywka i turbina i macasz...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.