Skocz do zawartości

Bmw 523i problem z szarpaniem


sebastian17

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam bmw e39 523i i problem wygląda następująco; po odpaleniu na zimnym silniku przez chwile strasznie szarpie i nie równo chodzi jak przytrzymam gaz troche to chodzi równo jak odpuszcze to nie chodzi na wszystkie cylindry a po jakichś30sekundach jest ok. świece wymienione , cewki sprawne. proszę o pomoc z góry dziekuje
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej podpiąć pod kompa.To oszczędzi zbędnych wydatków i nie trafnych diagnoz pseudomechaników.Przyczn może być naprawdę dużo.To wiem z doświadczenia.
Zakup BMW zarejstrowanego w RP to brak wyobrazni,lenistwo lub bezgraniczna naiwność.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

w twoim silniku check raczej nigdy się nie zaświeci.

 

Możliwości jest kilka ale ja stawiam na awarię instalacji lpg. Możliwe , że masz nieszczelne wtryskiwacze albo nieszczelność w dolocie.

 

Do tego warto by zapewne wyregulować instalację.

Jak bys opisał swoją instalację to prędzej byśmy to albo potwierdzili albo wyeliminowali.

 

Warto by też sprawdzić ciśnienie benzyny na listwie wtryskowej , korekty wtryskiwaczy, cewki świece i kompresję.

Drogą dedukcji doszedłem do konkluzji...!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam problem z moim bmw e39 97 rok z gazem. Zauważyłem że dzieję się tak wtedy jak jest zimno ! jak przyspieszam na piatce z prędkości 60 70km\h to zaczyna szarpac do jakiegoś momentu . Jak jade spokojnie ok 80 90 na godzine czuje spadki mocy takie pod pedalem gazu ewidentne spadki mocy słabo przyspiesza jest jakas zamulona jak na prawie 200km to stasznie jeździ.Też jak przyspieszam z malej prędkości na dużym biegu i nagle puszcze pedal gazu zaczyna szarpac az gdzies z tylu na wale jak by ale chwila i spokoj pomóżcie nie wiem co robic niemam w okolicy nikogo kompetentnego do pomocy Dodam jeszcze ze wymieniłem czujnik polozenia walka sonde i dalej to samo . Czy może to być wina katalizatora bo jak ja kupiłem to strasznie olej palila i trochę tak jezdzilem i później robilem kapitalke czy kat może być zapchany i takie objawy dawac?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.