Skocz do zawartości

Problem z obrotami Bmw 520i E39 98r Lpg


Leśny1685049763

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,jestem nowy proszę o wyrozumiałość jestem posiadaczem Bmw 520i e39 rocznik 98 z Lpg Stag 300 istalacja jest 18 miesięcy posiadam te auto od miesiąca.Jak o kupiłem było kilka rzeczy do poprawienia.Problem mam z obrotami jałowymi na benzynie spadają czasami gaśnie.Na Lpg pracuje dobrze czasami czuję lekkie falowanie.Po podłączeniu pod kompa (Inpa) były błędy sond lambda i wysoka wartość na przepływomierzu z wykrzyknikiem.Wymieniłem przewód gumowy pomiędzy przepływomierzem a przepustnicą bo był dziurawy i wartość zmalała ale jeszcze jest z wykrzyknikiem,wymieniłem sondy lambda x2,przeczyściłem przepustnice i silniczek krokowy,wymieniłem też zerwaną linkę od przepustnicy ASC. I na benzynie nadal obroty falują do przygasania, a po wymianie tych części na Lpg trzyma obroty jałowe 1500 a jak jadę i zmieniam bieg odpuszczam pedał gazu to nie spadają obroty tylko przez chwile rosną,ale tylko do 3000.Bardzo proszę o pomoc pozdrawiam. :mad2: Edytowane przez Leśny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Jeśli masz błąd przepływomierza < ale sam wykrzyknik nic nie znaczy> to wypadało by się nim zainteresować.

Najlepiej podmienić.

 

Falowanie obrotów często powoduje kiepska instalacja LPG. Nieumiejętnie zamontowana dobrana i wyregulowana.

 

Nieszczelności wtrysków gazowych potrafią mieszać.

Czasem gazownik pomyli kolejność wtrysków.

 

Szukaj tez nieszczelności w dolocie.

Drogą dedukcji doszedłem do konkluzji...!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.