Skocz do zawartości

[E90] Relingi dachowe + bagażnik dachowy,poleci mi ktoś coś?


poli_x

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, szukam relingów dachowych (belek) + bagażnik dachowy do E90, może ktoś mi coś polecić?

Domyślam się że tego szukam? Jaki jest koszt oryginałów?

http://s4.ifotos.pl/mini/114848953_ernrnrq.jpg

Lub jeśli ktoś może polecić coś z zamienników.

No i szukam boxu jakiegoś do tych relingów, i tu miejsce na pytanie techniczne, z jaką prędkością można jeździć z takim boxem na dachu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Ja swoje beliki kupilem uzywane za 60€ ori BMW i te tez Ci moge polecic. Sa naprawde solidnie zbudowane, dokladnie dopasowane a koszta doposazenia w uchwyt rowerowy albo na narty jest w miare przystepny.

Jesli chodzi o zamienniki to Thule jest to b.d. firma ktora ma produkty o wysokiej jakosci a jesli chodzi o transport na dachu nie warto oszczedzac.

 

Boksow dachowych jest wiele roznych i tu znowu Thule produkuje jedne z najlepszych maja solidna konstrukcje i wygodne otwieranie. Ja mam co prawda taki tani za 240€ z kategori No-Name ale z niego tez jestem zadowolony ma cos kolo 420L pojemnosci max. doladowanie do 80Kg a sam w sobie wazy chyba 16Kg wiec wszystko w max. granicy wytrzymalosci dachu do tego oplywowy ksztalt i czrny wysokoblyszczacy lak :cool2: Jesli nie uzywasz czesto boxow jes to jak najbardziej dobre rozwiazanie bo po co placic pare tysiecy zł zeby zalozyc boksa raz na rok :mrgreen:

 

Co do szybkosci jazdy z boxem niestety nie wiem, ja jezdze 140 ale mnie tez wyprzedzaja ze 160 na godzine a w instrukcji obslugi nic nie bylo napisane. Dodatkowo zawsze zaciskam paskiem bo juz duzo w radiu sie nasluchalem o zgubionej zawartosci boxu na autostradzie a to chyba nie jest dobry poczateg urlopu :mad2:

 

Jak bede w piwnicy to Ci napisze jaka firma bo jakas tam jest i cykne Ci fotke :D

Spot Monachium Facebuk: BMW München PL

Screenshot_20190504_162413.md.jpg


- Kto ty jesteś?

- Cyprian mały.

- Jaki znak twój?

- BMW!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

http://s1033.photobucket.com/user/speed1211/story/122191

 

Mala galeria z moim boxem ze zdjeciam i kawalkiem instrukcji obslugi w ktorej sa rowniez rozne rozmiary.

Moge go polecic, jest otwierany dwustronnie i ma dwa rodzaje montazu ja uzywan na szczekach.

Spot Monachium Facebuk: BMW München PL

Screenshot_20190504_162413.md.jpg


- Kto ty jesteś?

- Cyprian mały.

- Jaki znak twój?

- BMW!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://s1033.photobucket.com/user/speed1211/story/122191

 

Mala galeria z moim boxem ze zdjeciam i kawalkiem instrukcji obslugi w ktorej sa rowniez rozne rozmiary.

Moge go polecic, jest otwierany dwustronnie i ma dwa rodzaje montazu ja uzywan na szczekach.

 

jaki jest model twojego zestawu na dach bo w sieci coś nie moge znalezc boxów mac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

http://www.autoteilemann.de/menabo-dachbox-mania-460-duo-schwarz-818460n.html

 

sa jeszcze 320, 400, 460, 580.

 

Jako nieliczny z producentow ma maly ciezar wlasny a duze doladowanie i to mnie przekonalo do kupna tego boksu no i oczywiscie cena :mrgreen:

Porownywalne ma Thule ale to juz inna kategoria cenowa oczywiscie dostajesz cos w zamian jak np. komfortowe montowanie i lepszy system otwierania ale przy zadkim uzyciu uwazam ten luksus za zbedny.

 

Moj troche juz ze mna przeszedl, doladowany do maxa i dociskana klapa i jak narazie wszystko trzyma i nie psuje sie :)

 

Ps. Tak jak pisalem wczesniej ze sa dwa sposoby montazu, mozesz dokupic specjalne sruby wsowowe w otwory w belkach. W instrukcji jest napisane 20mm a w ori. belkach ta szczelina ma 25mm wiec nie wiem czy jest mozliwe montowanie. Musze sie zorietowac bo ciekawy jestem. Napewno wygodniej jak na szczekach :D

Spot Monachium Facebuk: BMW München PL

Screenshot_20190504_162413.md.jpg


- Kto ty jesteś?

- Cyprian mały.

- Jaki znak twój?

- BMW!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Zasłużeni forumowicze

Juz kupuje, szczegulnie ze jestes zaufanym forumowiczem z dwoma postami. Gdzie wyslac pieniadze?

 

Ps. Nic osobistego do Ciebie ale zdazaja sie przypadki i taka mala przestroga.

 

Ps. 1

Wstaw na alledrogo a linka wstaw na forum w "czesci" i np.

 

Ps. 2

W czesciach juz jest ogloszenie i nawet masz wlasnorecznie robione zdjecie :norty:

Spot Monachium Facebuk: BMW München PL

Screenshot_20190504_162413.md.jpg


- Kto ty jesteś?

- Cyprian mały.

- Jaki znak twój?

- BMW!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ogloszenie wstawilem wieczorem na szybko wierc sorry ze fotka nie moja, ale zaznaczylem ze jesli ktos chce zdjecia moge zrobic i podeslac zaden problem, a na allegro poki co nie wystawialem bo trafilem tutaj jesli bedzie ktos zainteresowany i chetny do kupna przez allegro zaden problem :) pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.