Skocz do zawartości

Chcę kupić F10/11 porady,opinie, porównania.


Kirył

Rekomendowane odpowiedzi

Komis Jet Cars w Rotterdamie, zdrowe 535xd, 9300 euro wywoławczo. 1 element malowany, przebieg oryginalny średni - ani wysoki ani niski. Przegląd holenderski ważny. Auto zadbane i doinwestowane.

Takich ofert jest pełna cała Europa Zachodnia.

Ten konkretny z Rotterdamu jest lepszy niż 90% polskich 535xd wystawianych wg chorych fantastycznych cen nie mających nic wspólnego z rzeczywistością.


Ja o m-pakietach, ani poliftach nic nie pisałem. Pisałem o zwykłych przedliftowych 535xd, które na zachodzie można kupić w rozsądnych pieniądzach.

Wiadomo ze m-pak i polift to już inne pieniądze.


Ja rozumiem że w Polsce f10 czy f11 to przedmiot prestiżu, zazdrości, spełnienie marzeń i snów. I stąd przekonanie ze to musi być takie drogie auto. W bogatych krajach jak Holandia to zwykły 10 letni samochód, nieco wiekszy i nieco lepszy niz Mondeo.

spieszmy się kochac e36, tak szybko odchodzą...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komis Jet Cars w Rotterdamie, zdrowe 535xd, 9300 euro wywoławczo. ...

Ja rozumiem że w Polsce f10 czy f11 to przedmiot prestiżu, zazdrości, spełnienie marzeń i snów. I stąd przekonanie ze to musi być takie drogie auto. W bogatych krajach jak Holandia to zwykły 10 letni samochód, nieco wiekszy i nieco lepszy niz Mondeo.

 

Za Otomoto.de

średnia cena 10letniego 535d, to 16kEuro, a Mondeo w Dieslu 8kEuro, a 3 letnie 17.5k

Co by sprawiedliwym pozostać srednio 10 letni 5er w Dieslu kosztuje ok. 13kEuro.

https://suchen.mobile.de/fahrzeuge/search.html?damageUnrepaired=NO_DAMAGE_UNREPAIRED&fuels=DIESEL&isSearchRequest=true&makeModelVariant1.makeId=3500&makeModelVariant1.modelId=23&maxFirstRegistrationDate=2011-12-31&minFirstRegistrationDate=2011-01-01&pageNumber=3&scopeId=C&sfmr=false&sortOption.sortBy=searchNetGrossPrice&sortOption.sortOrder=ASCENDING


https://suchen.mobile.de/fahrzeuge/search.html?damageUnrepaired=NO_DAMAGE_UNREPAIRED&fuels=DIESEL&isSearchRequest=true&makeModelVariant1.makeId=3500&makeModelVariant1.modelId=23&maxFirstRegistrationDate=2011-12-31&minFirstRegistrationDate=2011-01-01&pageNumber=3&scopeId=C&sfmr=false&sortOption.sortBy=searchNetGrossPrice&sortOption.sortOrder=ASCENDING

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oo tak. Skoro komis pisze, że "zdrowe, zadbane i doinwestowane" to tak na pewno jest. Namawiaj dalej innych do kupowania najtańszych trupów, a później szok i zdziwienie, że trzeba dołożyć drugie tyle do samochodu żeby jako tako jeździło. Za tyle to do 520d przed liftem bym podchodził nieufnie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Znaczy tyle, ze nikt nie odda za bezcen zadbanego auta. A jeszcze na tym musza zarobic z komisu. Zobacz jakie ma opinie i oceny tej jet cars. Na forum niedziela nl jest watek i pisza ze to komis z autami ktore maja juz czasy świetności za soba. Moze byc ze to cena exportowa za ulepa ktorego w holandii juz nikt nie kupi.

🙃🙃

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znaczy że jak tani to musi być trup a jak drogi to napewno zadbany? Hmm...

 

Nigdzie tak nie napisałem, ale raczej za bezcen nikt dobrego auta nie odda. Często też za szrota wołają sobie duże pieniądze, dlatego każdy samochód trzeba dobrze sprawdzić przed zakupem.

No i apropo tego "only for export", unikać szerokim łukiem. Ja po kilku latach pobytu w Niemczech i częstego zaglądania na niemieckie i polskie strony z samochodami, nie kupię w Polsce auta sprowadzonego z zagranicy, które ma taką samą cenę lub niższa, niż samochody krajowe. Na zachodzie samochody w dobrym stanie są droższe niż u nas, do tego trzeba doliczyć koszty transportu, opłaty, zarobek handlarza i każdy wyjdzie wtedy w widocznie większej cenie.

Jeśli ceny są takie jak u nas, to znaczy że, albo był uszkodzony, albo sporo skręcony licznik, albo to i to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znaczy tyle, ze nikt nie odda za bezcen zadbanego auta. A jeszcze na tym musza zarobic z komisu. Zobacz jakie ma opinie i oceny tej jet cars. Na forum niedziela nl jest watek i pisza ze to komis z autami ktore maja juz czasy świetności za soba. Moze byc ze to cena exportowa za ulepa ktorego w holandii juz nikt nie kupi.

 

Przecież napisałem wyraźnie wyżej że należy ten komis omijać z daleka !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Znaczy tyle, ze nikt nie odda za bezcen zadbanego auta. A jeszcze na tym musza zarobic z komisu. Zobacz jakie ma opinie i oceny tej jet cars. Na forum niedziela nl jest watek i pisza ze to komis z autami ktore maja juz czasy świetności za soba. Moze byc ze to cena exportowa za ulepa ktorego w holandii juz nikt nie kupi.

 

Przecież napisałem wyraźnie wyżej że należy ten komis omijać z daleka !

 

No I co w związku z tym? Znaczy ze nie moge napisać tego co napisałem bo ty juz cos tam wspomniales?

🙃🙃

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie to miałem na myśli.

Nie ważne...

Zbaczamy z tematu.

Poprostu podałeś jako przykład ogłoszenie z tego komisu , jakoby igła za niską cenę (gdzie nikt nie pojedzie po auto znając chc trochę rynek holenderski).

Nie popadajmy w skrajności , nikt kto ma choć trochę oleju w głowie nie szuka auta w full wypasie według najtańszego ogłoszenia.

Ostatnie kom dotyczą zapytania czy da się nabyć auto w dobrym stanie z silnikiem 3.0d do €12-13tys .

I ja poprostu uważam że TAK, można takie auto znaleźć ale napewno nie będzie miało poniżej 200tys przebiegu.

Dodam że w ostatnich tygodniach sprawdzałem 4/5 aut i w każdym historia serwisowa była Ok .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Że jak? Ja podalem przyklad ogłoszenia jako igła? Akurat rynek holenderski znam dobrze :mrgreen:

Chyba ci sie pomyliły nicki... przeczytaj co napisałem i kto wrzucił tutaj ogłoszenie.

🙃🙃

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, mam wolne 63-68tyś. Zastanawiam się między innymi nad właśnie f10 w benzynie. W takiej kwocie można kupić coś sensownego? To, że będą to pierwsze lata produkcji to wiem. Patrzyłem głównie na 530i 272km i 535i ale chyba na tą drugą nie będzie mnie stać. W ciągu roku myślę, że takie 16-18tyś będę miał wolne w razie jakichś nieprzewidzianych napraw :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za mało na fajne F10.


Aby kupić w miarę fajne F10 z 6cioma garami - trzeba mieć 100tys zł.


Poniżej tej kwoty zaczynają się haczyki....albo owszem ale 4 gary.


Co do tematu zakupu w Niemczech auta....ktoś tutaj wcześniej napisał że nie kupiłby tam auta bo są droższe.

Ogólnie tak....z tymże jest jeden haczyk:

Jeśli szukamy auta wyjątkowego np w konkretnym niespotykanym lakierze, np F10 w estoril Blue albo w czerwieni,wyposażeniu itd to w Polsce wybór jest niemal zerowy.

Obecnie rozglądam się za Vw polo dla córki....ale ma być konkretnie czerwony, z szyberdachem, w dsg, ze sterowaniem w kierownicy 5drzwi ...nie starszy jak 2014 i nie młodszy jak 2017 rok.....i zaczynają się schody. Dlatego szukam takiego auta za zachodnią granicą,ponieważ w PL same golasy.

ps. swoje F10 rownież mam z de...ponieważ szukałem dwulatka Polsce z przebiegiem poniżej 20tys km,bezwypadkowe i konkretnie w wersji M550D,jasnej skórze,w sedanie...miał być nie czarny ,nie biały ani nie srebrny .....i nie było. Dlatego jeśli szukamy konkretnego auta i mamy wąskie kryteria to rynek polski robi się malutki jeżeli chodzi o oferty.


pozdrawiam

Ekspresy do kawy to mój świat:) http://www.primocaffe.pl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja pisałem, że samochody w Niemczech są droższe niż u nas, oraz że nie kupiłbym w Polsce auta zza granicy od handlarza, które jest w tej samej cenie lub niższej niż krajowe. Do kupna samochodu w Niemczech nie odradzam, sam tam kupilem trzy sztuki. Chyba, że chodziło i inny komentarz, którego nie widziałem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znaczy tyle, ze nikt nie odda za bezcen zadbanego auta. A jeszcze na tym musza zarobic z komisu. Zobacz jakie ma opinie i oceny tej jet cars. Na forum niedziela nl jest watek i pisza ze to komis z autami ktore maja juz czasy świetności za soba. Moze byc ze to cena exportowa za ulepa ktorego w holandii juz nikt nie kupi.

 

Przecież napisałem wyraźnie wyżej że należy ten komis omijać z daleka !

Też przesada, komis jak komis. Jak w każdym komisie, są auta bardzo dobre, dobre i słabe.

Pewnie w tym jest troche wiecej tych słabszych aut, co nie znaczy ze niektore nie są godne uwagi.

W tym JET CARS kolega kupił e60 530i 3 lata temu za 4500 euro więc względnie nie wiele, jeździ i jest bardzo zadowolony, minimalne inwestycje tylko musiał robić.

Auto przechodzi ostry holenderski przegląd i jeździ bezawaryjnie kolejne tysiące km co roku.


Temu 535xd trzeba by się przyjżeć dokładniej. Pewnie nie jest wcale zly, ale przebieg robi swoje i w Holandii mało kto kupi BMW z takim przebiegiem. Dlatego cena dosyć atrakcyjna, ale wcale nie bardzo niska. Niska to by było 8 tys euro.

spieszmy się kochac e36, tak szybko odchodzą...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za mało na fajne F10.


Aby kupić w miarę fajne F10 z 6cioma garami - trzeba mieć 100tys zł.

 

na 80-90 ogłoszen 535i w Polsce, obecnie tylko 2-3 max 4 sztuki są powyżej 100 tys zł.


Znaczy wszyscy sprzedają ulepy albo dobre auta znacznie poniżej wartości.



Warto zejść na ziemię i urealnić sobie ceny samochodów, to nie 2018 rok. Halo tu ziemia mamy 2021 rok i zdrowe sztuki g30 zaczynają kosztować w granicach 20-21 tys euro... więc co tu wspominac o f10, modelu sprzed 11 lat.

spieszmy się kochac e36, tak szybko odchodzą...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem F10 to chyba najbardziej rozrzucone cenowo auto na rynku. Są auta po 25tys zł ale bywają i po 200tys zł:)


Model ten był produkowany już od 2010 roku i do tego w wielu wersjach silnikowych i wyposażeniowych...stąd tak duże różnice. Do tego dochodzi jeszcze stan.... lepszy lub gorszy konkretnych egzemplarzy i przywiązanie właścicieli którzy wywalili na swoje auta mnóstwo pieniędzy a teraz nie mogą się pogodzić z tak dużą stratą wartości.


Coś jest warte tyle ,ile ktoś jest w stanie za to zapłacić.


Śmieszyli mnie natomiast dzwoniący niegdyś do mnie potencjalni kupujący (gdy sprzedawałem swoją bezwypadkową,zadbaną 535D), że takie same widzieli dużo taniej. Ale potem okazywało się że pod spodem wszystko ciekło albo 530d a nie 535d....itd itd:) ...odpowiadałem - to idź i kup tamten człowieku i nie zawracaj mi głowy. Wiedziałem co mam a nie miałem ciśnienia aby swoją Betę sprzedać. Aż przyjechał konkretny klient....oglądnął i nawet do Aso mimo moich próśb jechać nie chciał. Zobaczył moje skrupulatne zapiski odnośnie prowadzenia samochodu....pomierzył czujnikiem...sprawdził daty niektórych części, przejechał się i bez targowania po prostu kupił. Ale była to osoba szukająca niemal idealnego auta....a nie najtańszego na otomoto.


Każde auto znajdzie swojego nabywcę. W przypadku BMW najważniejszą kwestią powinien być stan samochodu ponieważ byle gówniany wyciek oleju potrafi kosztować krocie.


Ale są osoby które podziwiam....dla których najważniejszym kryterium jest tylko i wyłącznie cena. (ma być najtaniej jak się tylko da )

Albo są to fachowcy umiejący samemu sobie wszystko w takim aucie naprawić albo głupcy ,którzy nie wiedzą na co się piszą kupując taki zaniedbany egzemplarz.


...jeżeli się mylę to mnie poprawcie drodzy koledzy forumowicze.


Lepiej jeździć zadbaną Dacią niż ulepem z napisem BMW którego gdzie nie postawimy to zostawia plamę oleju albo pracuje na 3 gary.....bo nie stać na naprawę.

Marzenia fajnie jest spełniać...ale nie wszystko złoto co się świeci:))

Ekspresy do kawy to mój świat:) http://www.primocaffe.pl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kwast

Benzyny sa droższe. Ale z tym minimum 25 tys tos przesadzil. :mrgreen:

 

Miałem tu na myśli f11 530i/535i minimum 2013r w stanie/ przebiegu akceptowalnym.Takiej jaką bym chciał , nie pierwszą z brzegu. Poprostu się nie rozpisywałem, wiadomo o co chodzi. Nie piszmy komentarzy nic nie wnoszących do tematu . To forum BMW , nie grupa na FB gdzie zabawiłem tylko( albo aż) jeden dzień ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
A widzisz, bys napisał to od razu to bym nawet nie zareagowal. Bo wlasnie nie bylo wiadomo po tym poscie o co chodzi. Tylko mi nie pisz ze moglem sie domyslic albo ze kilka stron wczesniej zes wspominal co szukasz. :mrgreen:

🙃🙃

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kwast

Benzyny sa droższe. Ale z tym minimum 25 tys tos przesadzil. :mrgreen:

 

Miałem tu na myśli f11 530i/535i minimum 2013r w stanie/ przebiegu akceptowalnym.Takiej jaką bym chciał , nie pierwszą z brzegu. Poprostu się nie rozpisywałem, wiadomo o co chodzi. Nie piszmy komentarzy nic nie wnoszących do tematu . To forum BMW , nie grupa na FB gdzie zabawiłem tylko( albo aż) jeden dzień ;)

 

Na grupach otrzymasz więcej pomocy niż na tym forum. Tu pamiętam jak zapytałem o coś na początku mojej przygody z efką to na pw dostałem że za kasę podpowiedza. A grupy cóż. Odsetek baranów jak na każdej innej. Ale większośc ludzi bardzo pomocnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam mam do kupienia f10 530d i 535d i prosilbym o porade chodzi mi bardziej o utrate wartosci wyposazenie obu podobne kolor ten sam moje pytanie ktora bardziej spadnie w dol odrazu powiem ze obie serwisowane i ori przebiegi cena 530d 100k 535d 110k wiem ze moze prosze o wrozenie z fusow ale ktory doradzilibyscie wybrac


530xd 2014r 102kprzebiegu c:100k

Adaptive led

M pakiet

Komforty

Szyberdach

Headup

Duża navi

Shadowline

Dostęp komfortowy

Klima 4 strefowa

Duza Navi

Ta 535xd 160k przebiegu 2015r C:110k

Adaptive led

M pakiet

Komforty

Szyberdach

Headup

Nawigacja duza

Shadowline

Dostęp komfortowy

Klima 4 strefowa

Duza Nawi

Zegary 6wb (te elekryczne)

Czujnik martwego pola

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.