Skocz do zawartości

Chcę kupić F10/11 porady,opinie, porównania.


Kirył

Rekomendowane odpowiedzi

W zasadzie nie chodziło mi o wygodę bo tutaj akurat na plus dla bmw jak dla mnie, ale bardziej o awaryjność. Mazda problemy z wałkami, niby poprawione ale nie wiadomo i jest jeszcze pare innych bolączek. Co do bmw to na start wiem, że raczej czeka mnie wymiana rozrządu i pewnie olej w skrzyni przy okazji, ale oprócz tego raczej auto bez awaryjne. Oba auta mi sie podobają, tym bardziej, że jestem młody to wiadomo bmw hehe, jednak nie bardziej wyglad a technika jest dla mnie ważniejsza. Brać 2 lata młodszą i 50 tyś mniej przebiegu mazde w manualu, czy 2013r automata bmw z 200tys km przebiegu, raczej w tym aspekcie technicznym bym bardziej pytał.

P.S ja jestem prostym chłopakiem, jeździłem do tej pory starym peugeotem 206, takze dla mnie skóry + automat to można powiedzieć ze juz jest full opcja ^^.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Jak masz załóżmy na auto 100k i auto kosztuje 98k to go nie kupuj weż mazdę, ale jak masz odłożoną kase kilka tys to weź BMW, bo to klasa wyżej. Ludzie jeżdżą nie bój się nie rozwali się po tygodniu, gdzie będziesz musiał włożyć 25k. Ale bądź gotów na jakiś tam wydatek.

Jak obejrzysz auto na stacji to już będziesz widział, ze hamulce raz, opony raz może amory - nie wiem. Nie wymieniasz tego co miesiąc.

Wymiana oleju 10-15k/rok a nie co 30k i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, mam 2 fajne egzemplarze ale nie wiem w który bardziej iść ...

BMW 530d F11 xDrive aT 2011r - 230tys przebiegu - 2 włascicieli

BMW 520d F11 2013r aT- 200tyś przebiegu - 1 właściciel

Nie chce się rozwodzić nad tematem które auto lepsze, bo wiadomo, że osiągami ten pierwszy. Ale z doświadczenia może ktoś podpowiedzieć w które auto lepiej się pakować. Niby dużo w roku nie robię bo ok. 15-20 tys ale też jest dobrze mieć zapas mocy, chociaż bardziej myślę nad awaryjnością.

Oba egzemplarze serwisowane. Cena praktycznie taka sama bo za ok. 11tys E

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyposażenie też podobne? Bo jeden do drugiego to może być niebo a ziemia jak jeden będzie golas a drugi dobrze wyposażony.

Jak nie zależy Ci na silniku/osiągach to lepiej wziąć bardziej zadbany, wyposażony. W obu na start będzie rozrząd, olej, filtry..

Jednego i drugiego silnika nie ma co się bać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja polecę benzyniaki, tym bardziej przy takich przebiegach rocznych pakowanie się w klekota jest pozbawione sensu.

 

Wszyscy u mnie w rodzinie jeżdżą dieslami a robią około 15tys rocznie i chwalą. Sam kilka lat jeździłem dieslem i robiłem niewiele więcej i nic się z autem nie działo. U mnie wszyscy wymieniają olej co 8-10tys i nigdy nic się z silnikiem złego nie stało. Wiadomo jak jest dpf to czasem wybrać się w szybsza trasę.

Teraz jeżdżę 2.0 w benzynie 170KM i nie umiem się przyzwyczaić, nie lubię kręcić wysoko na obroty, bardziej pasuje mi charakterystyka diesla. Może gdybym miał uturbiona benzynę to już bym inaczej mówił

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Viper211 przesiądź się na turbo benzynę to do diesla nie będziesz chciał wracać, ja miałem sporo diesli ale jak tylko nie musiałem robić sporo kilometrów to od razu przesiadłem się na benzynę, teraz każdą jazdę dieslem traktuje jak karę, kultura pracy diesla jest tragiczna... Zwłaszcza na zewnątrz i przy obrotach jałowych np, na światłach, o wibracjach nie wspomnę...

Jedyna przewaga takiego 2,0d nad 2,0t to spalanie cała reszta na korzyść benzyny... Zawsze mi się chce śmiać jak ludzie wydają ponad 200 tyś na auto i biorą diesla bo pali mniej o 2 litry... :duh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym turbo benzynę, problem w tym, że na mobile.de, w obrębie 200km, do 15tys euro mam do wyboru prawie 500 diesli ( z czego tylko kilka którymi bym się zainteresował), a benzyn niecałe 20 sztuk. I to pewnie jeszcze bez turbo :lol:

Tak że będę musiał pozostać przy wyborze dieselka i próbować się cieszyć klekotem bociana

Edytowane przez Viper211
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Diesla bierz, zoba recencje


Wykonuje darmową fotografię samochodów - PROFESJONALNA.

Dla forumowiczów na terenie Wrocławia. Portfolio. +



http://i.epvpimg.com/guXaeab.png


Zlecę import samochodów z USA/JAPONIA


Kupię:

- Boczek tylnych prawych drzwi F30 wersja Harman/Kardon

- Listwy hexagon wnętrza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Teraz już wiem skąd się biorą obiegowe opinie i stereotypy, że kierowca BMW to (tutaj każdy niech wstawi najgorszy epitet).


Wstyd umieszczać i rozgłaszać takie filmiki. Jakiś cymbał opowiada o klekocie z uszkodzonym mechanizmem otwierania tylnej klapy, a Janusze klaszczą :duh: Mam poczucie humoru, ale to nie było ani trochę zabawne, prędzej żenujące.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

s0nar, nie ma co się spinać. W internecie pełno jest poważnych nagrań z bmw F10. Chłop znalazł jakiś inny sposób na "recenzje" samochodów i zauważ , że każdy filmik ma taki, czy jest to audi czy BMW. I jak ze wszystkim, jeden się pośmieje a drugi powie, że żenujące.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żenujące to będzie tylko dla francuskiego pieska, któremu rodzice kupili g30 w salonie chodź powinni Mercedesa. I niestety ale prawda jest taka że beemki wybiera świat przestępczy. Historia marki bmw kręci się wokół napadów na banki kolego sonar, a nie do jeżdżenia do swojej firmy i siedzenia przy biurku i dłubania w nosie. Poczytaj czemu złodzieje wybierali stare rekiny. Reguła jest taka stary prezes kupuje Mercedesa pewnie rodzice ci też go doradzali. Młody prezes kupi Bmw tzw podbudowanie ego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I niestety ale prawda jest taka że beemki wybiera świat przestępczy.

 

Tak, ale do 50 tys zł w i dokładanym m pakiecie i koniecznie w klekocie.



Ciekawe jak taki przestępca/patus się czuje gdy widzia typa 70kg waga startupowca w nowym BMW M5.

Albo informatyka z zakolami xD nieźle tam piecze kakao

Edytowane przez matekBMW

Wykonuje darmową fotografię samochodów - PROFESJONALNA.

Dla forumowiczów na terenie Wrocławia. Portfolio. +



http://i.epvpimg.com/guXaeab.png


Zlecę import samochodów z USA/JAPONIA


Kupię:

- Boczek tylnych prawych drzwi F30 wersja Harman/Kardon

- Listwy hexagon wnętrza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Żenujące to będzie tylko dla francuskiego pieska, któremu rodzice kupili g30 w salonie chodź powinni Mercedesa. I niestety ale prawda jest taka że beemki wybiera świat przestępczy. Historia marki bmw kręci się wokół napadów na banki kolego sonar, a nie do jeżdżenia do swojej firmy i siedzenia przy biurku i dłubania w nosie. Poczytaj czemu złodzieje wybierali stare rekiny. Reguła jest taka stary prezes kupuje Mercedesa pewnie rodzice ci też go doradzali. Młody prezes kupi Bmw tzw podbudowanie ego.

 

Żenująca jest również nieznajomość języka polskiego i pisanie "chodź" zamiast "choć", choć nawet dziecko z podstawówki wie, że to wyrazy o zupełnie innym znaczeniu. O interpunkcji nie wspominam, bo szkoda mi czasu. Wracając do meritum - ja np. jeżdżę Beemkami właśnie do swojej firmy, żeby poklikać w klawisze. Ważę 78kg, bo nie jestem spasionym pierdzielem z Mercedesa :D Może jak będę miał 100 lat to przesiądę się na Merce. A czy świat przestępczy wybierał/wybiera BMW? Nie jestem przekonany. Choćby taki Pruszków na czele np. z Masą wolał Mercedesy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze ja też Administrator sieci do tego w formie (bez brzucha piwnego) bez okularów, znam się na starych samochodach i jeżdżę BMW ... :D

Przestępcy z dawnych lat śmigali Lotusami omega (Opel) :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytajcie, nie koniecznie chodźi mi o polski świat przestępczy. Ogólnie beemy brali na napady na banki ponieważ podczas ucieczki były szybkie i nie zawodne. Przepraszam za mój język polski ale pisze z telefonu i nie sprawdzam bo powinien to robić słownik. Ja tu jestem z południa od Niemczyka i u nas każdy jeździ bmw z kijem w bagażniku :wink:.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Poczytajcie, nie koniecznie chodźi mi o polski świat przestępczy. Ogólnie beemy brali na napady na banki ponieważ podczas ucieczki były szybkie i nie zawodne. Przepraszam za mój język polski ale pisze z telefonu i nie sprawdzam bo powinien to robić słownik. Ja tu jestem z południa od Niemczyka i u nas każdy jeździ bmw z kijem w bagażniku :wink:.

Mamy 2020 rok a nie 1979.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej. Mam pytanko co do tempomatu aktywnego. Do sprzedaży bmw z przyciskami do zmniejszania i oddalania odległości od poprzedzającego pojazdu, ale po vinie jak patrzę to nie ma opcji ACC. Pytam sprzedawcy to mówi że aktywny nie działa, tylko sam tempomat i nie wie czy to radar czy co. Czy montowali przyciski od ACC, jeśli jego samego nie bylo.?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Wszystkim,

Kiedyś byłem tutaj z moim e46

Teraz zbieram się za zakup F11

Poszukuje ciekawych modeli w budżecie 60-70 tys.

Silnik 3.0

Mpakiet


Jeśli ktoś coś proszę o informacje :)

 

F10 3.0 benzyna chip i będzie Pan zadowolony, w tym budżecie to wersja z USA.

Wykonuje darmową fotografię samochodów - PROFESJONALNA.

Dla forumowiczów na terenie Wrocławia. Portfolio. +



http://i.epvpimg.com/guXaeab.png


Zlecę import samochodów z USA/JAPONIA


Kupię:

- Boczek tylnych prawych drzwi F30 wersja Harman/Kardon

- Listwy hexagon wnętrza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.