Skocz do zawartości

Chcę kupić F10/11 porady,opinie, porównania.


Kirył

Rekomendowane odpowiedzi

 

No ale chyba już wiem czego chce :) 525 albo 530 (jeśli 530 to tylko w Polsce bo z Niemiec się pewnie nie opłaci).

 

To przyjmij, że ryzykujesz zakup skrzyzowania auta z przystankiem.

Innej opcji brak.

 

To ryzykuje, czy innej opcji brak ? :)

Chodzi o cenę 3.0 w Polsce i ogólnie to co jest ściągane ? Przecież nie kupię auta przez kup teraz na allegro :)

 

Czemu benzyny nie bierzesz od uwage ? Ekonomia czy dzwiek diesla przekonuje :D

 

Jakoś od 6 lat jeżdżę klekotami i mi się to podoba :) Ale w sumie do benzyny nie mam zastrzeżeń. Bo chyba różnica w spalaniu przy tych samych pojemnościach nie jest ogromna ?

Ale to ciagle 4 gary, ktore brzmia słabo, chyba ze glownie robisz trasy - tam tego nie zauważysz :cool2:

 

Generalnie 525d dostaniesz młodsze / lepiej wyposażone, niz analogiczne 530d w tej samej cenie, więc jeśli cena limituje - to musisz podjąć decyzje, ktory współczynnik jest dla Ciebie ważniejszy :)

 

W sumie bardziej zależy mi na wyposażeniu niż na mocy, wiadomo chciałbym i to i to :) Ale jak się nie ma na tyle $$$ to trzeba z czegoś zrezygnować już nawet 184KM to nie 143 które mam teraz w Audi :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że wierzysz, iz handlarz kupi w D za 30k€, a w PL sprzeda za tyle samo po opłatach i ze swoją górką.

:mrgreen:

 

Hahaha, no tak to by było piękne. Byłem raz w Niemczech po auto i jak widziałem co jedzie na lawetach do PL - już mi wystarczy :)

Nie mówię że handlarz ściągnie, opłaci i sprzeda ze swoją górką za tyle samo :) Ale są jeszcze auta z Polskiej dystrybucji, są po leasingowe, są z programu BMW.

I każde z nich, tak jak i te od handlarza (w założeniu) można wziąć na ASO, sprawdzić Vin, lakier itp.

 

Przecież nigdzie nie napisałem że kupię w PL taniej niż w DE. Po prostu napisałem że wolałbym kupić w PL - z tego powodu, że nie znam się na samochodach, nie mam czasu, ochoty, itd. itp.

 

I doskonale liczę się z tym że może udałoby mi się znaleźć w DE takie samo auto taniej niż w PL. Chociaż jak widziałem co się dzieje koło samochodów które są warte uwagi, to chyba wolę spokojnie zapłacić kilkanaście k więcej i spokojnie kupić na miejscu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich! To mój pierwszy post na tym forum. Zalogowałem się bo mam nadzieję zostać właścicielem bmw5. Ale zanim to się stanie potrzebuje Waszej pomocy przy zakupie. Pytam jako fanów marki i ekspertów:

 

http://www.autoreduta.pl/car/494

 

Warto? Nie znam się na bmw (jeszcze), do tej pory jeżdżę paskiem z 99 roku (sedan oczywiście w tedeiku). Chcę przeznaczyć na zakup ok 150 tys. i chcę wybrać mądrze. Prawie kupiłem Range Rovera Evoque bo się żonie podobał, ale wyszły problemy z ostateczną ceną (z dnia na dzień wzrosła o 15 tys.) i uznałem to za znak żeby wrócić do pierwotnego pomysłu bmw5. Ta piątka z linka bardzo mi się podoba i pomyślałem że zapytam jeszcze Was o opinie. Może znacie ten samochód? Dobra konfiguracja jeśli chodzi o silnik i całą resztę?

Vin mam nadzieję dostać jutro.

Z góry dzięki za pomoc! Pozdrawiam wszystkich!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

160 nówkę z fajnym wyposażeniem mówisz? :D 518d kosztuje w podstawie 175500, dostaniesz jakieś upusty ale fajne wyposażenie to nie jest. Fajnie wyposażona F10 z normalnym silnikiem tzn. 25d,28i i wyżej z dobrym wyposażeniem według konfiguratora musi wyjść 300 tyś. Wiadomo dojdą zniżki, promocje na ostatnie sztuki, ale to co napisałeś nie dotyczy chyba cen F10.

Import pojazdów z USA, Kanady, Emiratów.


www.importusa.pl

www.facebook.com/importusa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc. Spodziewałem się lepszych opinii ale fajnie że patrzycie na sprawę 'na chłodno' - nie to co ja. Strasznie się podpaliłem i ciągle się waham. W tym samochodzie wszystko mi się podoba poza tym przebiegiem (chociaż mój klekot ma 330 tys. I dalej śmiga, nigdy nawet na drodze nie stanął i nie musiałem go holować :) ). Wydawało mi się że na takie bmw z tym silnikiem 130 tys. to drobiazg i nie ma po co zwracać na to uwagi. Jestem z Białegostoku i ostatnio ciężko z czasem na wyskok do stolicy żeby się temu autu dokładnie przyjrzeć, tylko zdjęcia. Miałem jechać z zaliczką we wtorek ale chyba przemyślę wszystko jeszcze raz.

Ps. Ta z automotive nie do końca do mnie przemawia, nie chce wydawać tyle kasy i potem żałować że nie ma tego czy tamtego. Nie wiem czemu ale zawsze chciałem w m-pakiecie i z komfortowymi fotelami. Poza tym żona akceptuje tylko wersję 4x4. W przyszłości w drugim (tylko moim) samochodzie bedzie bankowo rwd ale póki co muszę się dostosować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ehhh drobiazg to wydac 150 000 jesli na koncie masz 15 000 000 :D to jest drobiazg.

 

dzisiejsze auta psuja sie juz na gwarancji jak i po.

 

czytajac te forum watek odnosnie awaryjnosci od poczatku dojdziesz do jednego wniosku.

 

jesli BMW w miare "nowe" to TYLKO z gwarancja i to najlepiej w pakiecie 5L/200tys. km

 

no ale zrobisz jak uwazasz to Twoje pieniadze. pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A porównywałeś pod względem wrażeń z jazdy z 3.0d lub 3.5i? Dane na papierze mają małe znaczenie, dla mnie ważniejsze odczucia w czasie jazdy.

Obydwa silniki bardzo dobre.3.5i kapitalne wrażenia akustyczne kosztem spalania vs 30d. Jeżeli chodzi o 528i dla mnie nie do zaakceptowania dźwięk jaki ten silnik wydaje podczas przyspieszania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyjacielu - pytasz o BMW, a nie passata - więc 150 klocków to bardzo dużo, ale zarazem za mało jak na bardzo dobry i pewny samochód w tej stajni jeśli będziesz rozważał te silniki - 30d, 35d itp. To świetne silniki, ale tak jak kolega zauważył - najlepsze mają za sobą - auto z przebiegiem powyżej 150tyś km to jest loteria - są zwolennicy, że będzie wszystko OK i kupują takie a są tacy jak ja i wolą auto ze słabszym silnikiem, ale prawie nowe. Zawsze polecam auta z BMW z Premium Selection - gwarancja, przebieg żaden (ja miałem 25tysi) auta jak z pod igły i pewne w 100% - no ale coś za coś - za cenę 170.000PLN będziesz miał przyzwoicie wyposażone 520d. Czy to kiepski wybór z tym silnikiem? Moim zdaniem nie, dla mnie jest to jedyna rozsądna alternatywa w takiej sytuacji.

 

Acha - już to pisałem - nie wydałbym 150.000PLN za auto, które ma miód już z d.... wybrany. Za dużo kasy jak dla mnie - albo dopłacasz, albo idziesz w mniejszy silnik.

 

Ale to moja opinia - zrobisz jak uważasz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.autoreduta.pl/car/402

http://www.autoreduta.pl/car/407

A co powiecie Panowie na którąś z tych dwóch? Mają chociaż pakiet serwisowy. A tak w ogóle 5 lat lub 100 tys. km tzn. że obowiązuje to co nastąpi szybciej? Z białej 530xd już zrezygnowałem. szukam dalej. Najwyżej jeszcze poczekam. W końcu coś się trafi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.