Skocz do zawartości

Chcę kupić F10/11 porady,opinie, porównania.


Kirył

Rekomendowane odpowiedzi

Żeby była jasność - na Premium Selection nie ma pakietu serwisowego za free, auta są z Monachium, nie z rynku polskiego - można podobno dokupić, ale to jakaś abstrakcja cenowa wychodzi i praktycznie nikt o tym nawet nie mówi.

Normalne przedłużenie gwarancji kosztuje około 3900zł/na rok - dotyczy każdego, kto chce ją przedłużyć na max do 5 lat i 200kkm - niezależnie, czy masz serwisy za free czy nie. Więc jakby ja dopłacam 7000zł brutto za 3 letnią gwarancję - wiadomo, że są to negocjacje i trudno ją wprost wyliczyć - ja po prostu miałbym bez tych 3 lat tańsze auto o 7000zł.

Za przeglądy normalnie będę płacić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A - i jeszcze jedno. Albo decyduję się od razu na przedłuzoną gwarancję, albo nie - później nie da się jej aktywować w systemie u nich. Myślałem wziąć bez gwarancji i później ewentualnie przedłużyć, ale nie da się - sprawdzałem w kilku ASO - nie wiem, czy właśnie nie chodzi o ten brak serwisu za free albo coś z tym związane....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A do tego sprzedający pierwsze auto kłamią na całego. To auto ani nie ma sportowej skrzyni ani head-up'u. Jeżeli już tutaj bezczelnie kłamią w żywe oczy, to nie spodziewałbym się, że samochód jest ok. Cena też mocno promocyjna, nawet biorąc poprawkę na niesprzedawalne kombi.

tak z ciekawości: co znaczy niesprzedawalne kombi ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, to ciekawe. Sam z pełną świadomością wybrałem kombi, wydało mi ładniejsze niz sedan - bardziej lifestyle, i do tego praktyczniejsze. Do tego widzę dziesiątki 5-tek kombi na ulicach. Wydawać by się mogło, że jest na kombi rynek...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Tak. W Niemczech. :)

 

W Polsce BMW 5 jest autem głównie do podniesienia prestiżu, pokazania się itd. Kombi temu nie służy. Ja miałem jedną 5tkę kombi na sprzedaż i nigdy więcej, bo się bujałem z tym autem mnóstwo czasu i w końcu sprzedałem dużo poniżej wartości. Zresztą każdy, kto sprzedaje samochody to potwierdzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega "mmw" i inni mają rację co do kombi, chociaż ja też lubię kombii i 5tka touring podoba mi się nie mniej niż sedan - ale pamiętajmy, że to nastawienie się zmienia, nowe pokolenia na to już inaczej patrzą.

Co do Audi A6 - to lepiej się sprzedaje w Avancie niż sedanie. Ale Merc to tak jak betka - kombi gorzej niż sedan, ale E klasa w kombi to kloc i tyle - wizualnie do F11 nawet nie ma porównania.

 

Zmieniając temat

Dziś wpłaciłem zaliczkę na tą 520d z PS - co wcześniej wspominałem - w przyszłym tygodniu mam nadzieję napiszę swoje spostrzeżenia z jazd - chociaż Was to pewnie nie będzie interesować, bo macie to za sobą :duh: ...ale i tak napiszę :norty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Co się dziwisz, jak ładne E60 535d z końca produkcji w Niemczech kosztuje ponad 22 tys. Euro. To z opłatami do rejestracji wychodzi prawie 115 tys. złotych. Muszę tak swoją wystawić, zobaczymy czy będą do mnie dzwonić z pytaniem czy zgłupiałem. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
I taka jest prawda. Szczerze powiedziawszy, to gdy ktoś by mi zadał takie pytanie, to bym go wyśmiał. Jedyne co mogę komuś potwierdzić, to to, że akcyza jest zapłacona i jest na to dokument. A to w jakiej kwocie, nie powinno nikogo obchodzić, bo to moja tajemnica handlowa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najważniejsze żeby akcyza była zapłacona, kwoty akcyzy pilnuje Urząd Celny. :D

Trzeba pamiętać, że zawsze możne być to samochód specjalny za który nie płaci się akcyzy.

 

Czy podatek akcyzowy został zapłacony można sprawdzić tu: https://www.e-clo.pl/ZEFIR/ezefir/app/CheckCar

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.