Skocz do zawartości

CarPlay w BMW


JacoFK

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem czy widzieliście :!: Od przyszłego roku to coś będzie na pokładzie aut BMW :idea:

 

http://www.apple.com/ios/carplay/

 

Zatem można się spodziewać że nowa 5er będzie to miała jako opcja (a może standard) zintegrowanego rozwiązania do sterowania Navi, Hi-Fi, Telefonem, Office, ConnectedDrive itd....

Czyli iPad wbudowany na pokładzie :think:

"Wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy" (Albert Einstein)

"Zawsze się starałem, żeby szkoła nie miała wpływu na moją edukację" (Mark Twain)

"Lubię walczyć z silniejszymi"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie, więcej wyświetlaczy LCD zamiast zegarów! więcej multimediów! Dzięki temu każdy samochód już po 2 latach będzie wyglądał na stary.

Przy kierownicy powinny był łopatki z funkcjami: "lubię to" i "słit focia", a geolokalizacja bez możliwości wyłączenia będzie w standardzie.

A najlepsze jest to, wóz za ~300tys. i będzie wyświetlał reklamy :duh: :

"To była kwestia czasu. Reklamy zagoszczą w naszych samochodach. BMW już pracuje nad systemem oferującym kierowcy i pasażerom atrakcyjne oferty.

Reklamy już dawno stały się codziennością. Są wszędzie, na banerach, budynkach, stronach internetowych, w komórkach, a już niedługo zagoszczą także w samochodach. Pionierem w tej dziedzinie jest BMW.

 

BMW testuje system, który będzie dodatkową funkcją w systemie iDrive. Projekt o nazwie „wirtualny rynek przyszłości” to w rzeczywistości system ustalający aktualną pozycję samochodu. Po co? A no choćby po to, aby zaproponować kierowcy w pobliżu parking (wraz z podaniem cen).

"

i jeszcze są z tego dumni :duh: :duh: :duh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie średnio dobry pomysł :( nie jestem zwolennikiem dużej ilości gadgetów elektronicznych w samochodzie, ale widać takie czasy. :mad2:

 

Ciekawe co jeszcze będą wyświetlać nam na tych ekranach, podobno BMW już w przyszłym roku będzie wyświetlało reklamy z Gogola :mad2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sądzę że to w BMW będzie zamiast obecnego systemu. Dlatego BMW opóźnie wprowadzenie tego u siebie ze wzgledu na integrację z obecnymi funkcjami iDrive. O ile wiem Apple pracuje nad integracją z systemami specjalizowanymi producentów :arrow:

Może to nie będzie idealne rozwiązanie ale dobrze obudowane i zintegrowane ze specyfiką systemów BMW nię wyjdzie najgorzej :think:

"Wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy" (Albert Einstein)

"Zawsze się starałem, żeby szkoła nie miała wpływu na moją edukację" (Mark Twain)

"Lubię walczyć z silniejszymi"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
Ja sądzę że to w BMW będzie zamiast obecnego systemu. Dlatego BMW opóźnie wprowadzenie tego u siebie ze wzgledu na integrację z obecnymi funkcjami iDrive. O ile wiem Apple pracuje nad integracją z systemami specjalizowanymi producentów :arrow:

Może to nie będzie idealne rozwiązanie ale dobrze obudowane i zintegrowane ze specyfiką systemów BMW nię wyjdzie najgorzej :think:

 

Przecież to normalne że nie będzie zamiast zwykłego systemu. Nie każdy posiadacz BMW musi mieć iphone. Ale dla tych którzy używają będzie to bardzo dobre rozwiązanie. Co do głosów o śledzeniu, namierzaniu - nikt nie zmusza z tego korzystać tak samo jak z przeglądarki google, smartfona, facebooka i innych rzeczy które tak samo zbierają dane o nas żeby wyświetlać reklamy zgodne z obecnym położeniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
A co z ludźmi którzy chcieliby posłuchać radia lub korzystać z nawigacji satelitarnej ale nie chcą całego społecznościowo-szpiegowskiego dobrodziejstwa inwentarza?

 

a na śmietnik historii z nimi :)

 

Nic z nimi, po prostu nie podłączają telefonu do IDrive, słuchają sobie radia i korzystają z tradycyjnej navi. Chyba nie myślisz że korzystanie z nawigacji lub radia będzie wymagało podłączenia telefonu. Przecież to jest dodatkowa funkcjonalność dla tych którzy chcą sobie to zsynchronizować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko fajnie, tylko dla mnie jest ciągle 1 problem: czemu nie podepną tego na wifi, tylko każą ludziom bawić sie z kablami?

 

Nie mam adaptera snap-in, używam oryginalnego aplowskiego kabla i STRASZNIE wkurza mnie, jak za każdym razem wchodząc / wychodząc z auta musze się wpinać.

 

Połaczenia używam do muzyki, bo telefon dziala na BT - w zasadzie tylko ta funkcjonalność (+ telefon, sms) mnie interesuje w całym rym rozwiazaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wifi może przekazywać tylko pakiety danych, nie ma komunikacji którą można wykorzystać do sterowania. Poza tym wtedy w tel musiałbyś mieć włączony hotspot co dodatkowo zżera baterie. Jedynym sensownym rozwiązaniem jest BT i tethering przez BT.

Nie działa ci streaming przez BT? Powinien już w tym roczniku, na pewno masz już NBT. Inna sprawa, że jego jakość w bmw jest podła, kabel zawsze lepszy. Chociaż mam odbiornik sony za 150zł i działa dużo lepiej niż ten w bmw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Streaming przez BT niestety zrywa. Kabel wydaje się najpewniejszym rozwiązaniem. Do tego bateria się ładuje :cool2:

"Wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy" (Albert Einstein)

"Zawsze się starałem, żeby szkoła nie miała wpływu na moją edukację" (Mark Twain)

"Lubię walczyć z silniejszymi"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcielibyście korzystać dużo ze streamingu BT to kupcie Sony BM10, podłącza się to do zasilania jak tel komórkowy i do AUX w schowku, działa z każdym tel (ios/android), tel widzi to jako słuchawki BT, działa lepiej niż combox z bmw.

 

http://api.sonymobile.com/files/BM10-prodbeauty-black-1240x840-ce69210134483c3b4024327943bdee18.jpg

 

http://androidcommunity.com/wp-content/uploads/2013/09/sony-bm10-bluetooth-music-receiver-3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Streaming dzięku przez BT działa oczywiście, tylko różnica w jakości audio przez BT a audio przez kabel jest kolosalna na korzyść kabla :cool2:

 

Nie twierdzę że nie działa, jakość jest inna kwestią. Niestety po BT potrafi zrywać streaming w trakcie odtwarzania pliku audio.

"Wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy" (Albert Einstein)

"Zawsze się starałem, żeby szkoła nie miała wpływu na moją edukację" (Mark Twain)

"Lubię walczyć z silniejszymi"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...
  • Zasłużeni forumowicze

Przecież CarPlay jest dodatkowo płatną opcją, więc "standardowo" nie pojawi się po upgrade softu (o ile w ogóle w F10 się pojawi, moim zdaniem nie).

Poza tym BMW nadal nie oferuje formalnie CarPlay na polskim rynku (chyba jako jedynym w UE).

 

Miesiąc temu odbierałem F48 już z produkcji MY18 i nadal nie było możliwości zakupu CarPlay.

Sprzedawca tłumaczył to jakimiś problemami natury prawnej dla polskiego rynku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W f10/11 zreszta tez nigdy nie obiecywano ze carplay bedzie ! I moim zdaniem nigdy go nie bedzie ! Connecteddrive ledwo co dziala i wycofywane sa kolejne funkcjonalnosci ktorych zreszta i tak na rynku polskich jest mniej wiec i o carplay mozemy tylko pomazyc w tej starej juz jednak generacji.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Co zostało ostatnio wycofane w ConnectedDrive?

Jeśli chodzi o działanie - to moim zdaniem poprawiło się, już nie zauważam spowolnień (ani w widgetach - pogoda, ani w lokalizacji auta).

 

Inna sprawa, że w F10/11 ConnectedDrive jest w dosyć starej wersji.

We wspomnianym już F48 oferuje więcej możliwości (przynajmniej w stosunku do tego, które ja mam w F11), np. pokazuje stan paliwa, aktualny przebieg, pozostały zasięg na paliwie, ciśnienie w oponach, stan oleju, czy auto jest zamknięte, czy są zamknięte szyby, pokazuje status serwisowy pojazdu (tzn. informacje serwisowe o terminach przeglądów - jak poprzez iDrive)...

Większości tych opcji nie mam u siebie w F11 LCI... :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W connecteddrive była kiedyś normalna przegladarka internetowa , była też możliwosc słuchania radia internetowego ( taka brazowa ikonka aplikacji bmw ) ponadto np w niemczech poprzez connecteddrive pokazuje ceny paliw na stacjach mozna słuchac muzyki nie majac telefonu po prostu z connecteddrivea.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.