Skocz do zawartości

e39 przednia szyba - szumi


emka02

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

zwracam się do wszystkich użytkowników piątek e39. jeżdże już 3cią i objaw ten sam... A mianowicie po dobrym rozpędzeniu autka (120 up) wyłączeniu radia szumi przednia szyba czy w każdym modelu taki badziew się dzieje? czy może ja trafiam na taki problem po raz 3... czy opływ tego auta jest tak skopany?

 

pozdrawiam i czekam na Wasze wypowiedzi ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie w E39 są dwie główne przyczyny szumienia wiatru, podczas jazdy:

1. Uszczelka w drzwiach przy kierowcy - większość jest mocno wyjechana od wsiadania,

2. Uszczelka przy szybie.

 

Jeśli jesteś pewien, że to drugi wypadek spróbuj wymienić samą uszczelkę, bez wyciągania szyby. Nie tak dawno temu ktoś na tym forum to robił, przeszukaj do kilku stron wstecz :)

A-Z

Myjnia ręczna ● pranie tapicerek ● czyszczenie skór ● doradztwo zakupowe

Ul. Sportowa 6, 55-095 Mirków ok. Wrocławia

536 - 802 - 804

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Generalnie w E39 są dwie główne przyczyny szumienia wiatru, podczas jazdy:

1. Uszczelka w drzwiach przy kierowcy - większość jest mocno wyjechana od wsiadania,

Chyba jednak to drugie.

Ja mam trochę "wyjechaną" w drzwiach od kierowcy i nie ma szumu. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie uszczelki są igiełki... bo kupiłem w serwisie i wymieniłem problem nie znikł u znajomego w piątce to samo jest... może przewrażliwiony jestem ale sprawdźcie sami że jednak szum jest nie duży ale występuje... i to na przedniej szybie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Czasem szum słychać z przodu < jak z szyby > a szumią niedokładnie podłaczone tunele od filtrów pyłkowych lub wypaczone pokrywy tych filtrów.

 

Inne źródło szumu to zgubiony klocek od lewarka.

Drogą dedukcji doszedłem do konkluzji...!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie nic nie szumialo i to nawet przy duzo wyzszych predkosciach az do momentu jak w zeszlym roku szyba zostala wymieniona bo pekla na dole. Barany ktore wklejaly nowa szybe zrobily to zle i troche odstawal lewy gorny rog i przez to uszelka gumowa tez sie zle ukladala. Po wyjeciu i wklejeniu poprawnym nowej szyby problem prawie ustal. Tzn wydaje mi sie ze jest troche szumu w dolnych okolicach ale mnie sie wydaje zo to zawirowania wokol wycieraczek.
O Tempora! O Mores!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też walczę z problemem szumu w e39. W ramach testów okleiłem szybę przednią taśmą, jest ciszej, ale to nie to. Słyszę nie świst, nie jednostajny szum, tylko jakby podmuchy.

Okleiłem szyberdach - nic nie dało. Gumy od podnośnika w podłodze są wszystkie 4.

Zauważyłem, że miedzy szybą (nie jest oryginalna) a podszybiem (kokpitem) jest szpara taka,że spokojnie można tam wcisnąć tekturkę (w moim przypadku było to opakowanie po choince zapachowej). Czy to jest normalne czy to jednak powinno przylegać jakoś ściśle?

Czy macie pomysł, jak sprawdzić, czy problem nie jest w dolocie powietrza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam, podłącze się pod temat jeżeli można :mrgreen:

Mam do wymiany przednią szybę moja jest taka jakby fioletowa (solar) czy coś takiego a do kupienia mam nową

taką samą ale zwykłą taką zielonkowatą. Czy muszę zakładać dokładnie taką jaką mam czy to wszystko jedno?

Teoria jest wtedy, kiedy wiemy wszystko, a nic nie działa

Praktyka jest wtedy, kiedy wszystko działa, a nikt nie wie dla czego

Na warsztacie łączymy teorię z praktyką: nic nie działa i nikt nie wie dla czego!!!

Cięcie plazmowe oraz usługi tokarskie http://ttcs.pll/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi o kolor tylko że ta moja jest jakaś metalizowana czy coś takiego nawet VIATOLL

nie chce przez nią działać. No ale faktycznie szyba to szyba byle rozmiar pasował.

Teoria jest wtedy, kiedy wiemy wszystko, a nic nie działa

Praktyka jest wtedy, kiedy wszystko działa, a nikt nie wie dla czego

Na warsztacie łączymy teorię z praktyką: nic nie działa i nikt nie wie dla czego!!!

Cięcie plazmowe oraz usługi tokarskie http://ttcs.pll/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może masz taką szybe atermiczną jak w renówkach? Chociaż w bmce nie widziałem jeszcze takiej. Co założysz to będzie, ja żałuje że nie wziąłem z zielonym paskiem tylko czystą bo taka była fabrycznie :|

 

A co do tematu to ja też mam wrażenie że przednia szyba szumi, szczególnie jak są wietrzne dni, tylko nie mam porównania do orginału bo od razu po zakupie zmieniałem. Nie gwiżdże w żaden sposób tylko słychać uderzenia wiatru, jakby cieńsza szyba :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.