Skocz do zawartości

e39 czy e60?


bartekkw

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Poprzednio miałem e39 525tds, później e39 520d. Teraz planuję kupić albo e39 530d- rocznik 2003, lub e60 w roczniku do 2005. Mam ogromny problem. Pewnie powiecie dziwny człowiek :). Ale bardzo dużo się naczytałem o e60 i wadach tego modelu.

Do e39 mam zaufanie- były dla mnie bezawaryjne. Teraz chciałbym e60, ale się boję. Bo cały swój budżet skasuję jak kupie e60.

Jak odnosicie się do pierwszych modeli bmw e60 roczników 2004, 2005? Odradzacie ich zakup?

 

 

viewtopic.php?f=72&t=155407

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

E60 to akurat model BMW którego nie chcę mieć.

 

NA twoje pytanie nikt ci nie odpowie bo nikt nie wie co ci sie podoba.

Ja bym wybrał E39. < według mnie BMW nie bez powodu zwolniło projektanta tego modelu i następna piątka jest nieco bardziej do BMW.

Drogą dedukcji doszedłem do konkluzji...!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E60 jest ogólnie ładna,ale z zewnątrz ,co innego już w środku mnie się nie podoba to auto nie ma duszy jest zimne i tyle , osobiście jestem za e39 ,ale e60 to już inna epoka , każdy ma swoje bać się nie masz czego prędzej czy później zahaczysz o nowsze modele ,ale zawsze z sentymentem wrócisz do starszych ,tak jak ja :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E60 - wiadomo, nowocześniejsza, zadziorna, świetnie się prezentuje. ALE to już nie jest BMW z lat '90, które z założenia miało być trwałe itd. Poza tym, wychodzę z założenia, że większość samochodów, które kupujemy nie jest dożywotnia. Na Twoim miejscu wolałbym kupic używane E39 w dopasionej wersji typu 540i, zrobioną na prawdziwy sztos (jakieś czarne nerki, ładna felga itp.), niż E60, w której co chwilę są awarie elektroniczne itp. Najlepszym przykładem jest porównanie działów E39 i E60 na tym forum. W E39 same usterki natury mechanicznej, które w miarę łatwo usunąć, E60 - walka z elektroniką.

A-Z

Myjnia ręczna ● pranie tapicerek ● czyszczenie skór ● doradztwo zakupowe

Ul. Sportowa 6, 55-095 Mirków ok. Wrocławia

536 - 802 - 804

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz chciałbym e60, ale się boję. Bo cały swój budżet skasuję jak kupie e60.

 

Nie kupiłbym auta używanego, nie mając jeszcze dużego budżetu na "pakiet startowy". No chyba, że wolisz (jak wiele osób na ulicy) nowsze E60 stukające, pukające i ze świecącymi permanentnie kontrolkami, niż E39 w dobry stanie - ale skoro jesteś tu na forum, to chyba jednak nie. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem na forum, bo jest to dla mnie kopalnia wiedzy :). Już mi wygasł zapał na e60. Pozostanę raczej przy e39.W e60 jest za dużo elektroniki. Tego właśnie się boję. Kupię, niby wszystko ok. Błędy pokasowane komputerem,ale nie usunięte. I później ładowanie kasy w nowy nabytek. Oczywiście wiem, że przy zakupie e39 też mogę wtopić i kupić zamaskowaną e39 z błędami. Ale podejrzewam, ze będą to dużo mniejsze koszta niż w e60.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogółem po lekturze forum odnoszę wrażenie, że e60 jest o wiele bardziej upierdliwe w eksploatacji (chociażby kwiatki w stylu adaptacji akumulatora po wymianie :shock: :duh: ). Wiadomo już inna liga wypasu w środku (klimatyzowane fotele, HUD, night vision, etc) :8) No i inna liga kosztów :norty:

Stylistycznie? Z zewnątrz sedan jest super, kombi już gorzej ale środek nie ma takiego klimatu jak e39 albo nawet F10, jest futurystyczny na siłę, gorzej chyba tylko było w e65. Ale wiadomo to kwestia gustu :mrgreen:

Ja ogółem zostaję przy swoim e39 na razie i będę obserwować co się dzieje z modelem F10 :norty: Jeśli jakieś egzemplarze dojeżdżą swoich 10-tych urodzin i ktoś poza ASO będzie chciał to naprawiać w normalnych cenach :mrgreen:

http://s25.postimg.org/fhz6cbo73/podpis_forum.jpg


Mieszkasz w Holandii? Zajrzyj tu: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=168&t=208939 Mój Individual >>klik<<

Zamienię 2szt BBS RS 700 8,5Jx18 za 2szt BBS RS 701 10Jx18, bądź deal na 19" ACS Type III

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Osobiście wolał bym e39, auto jest już sporo czasu na rynku, i dużo problemów które miały wyjść, już wyszło, i są na to patenty, wiadomo czego można się spodziewać.

E60 to fajny rodzynek, mnie urzeka sedan w m-paku, koniecznie czarny, ale starsze modele wg mnie są paskudne w środku, głównie chodzi mi o te śmieszne boczki drzwi, z tą prawie pionową rączką, mnie to strasznie gryzie, nowsze to nie ta półka cenowa, choć zdecydowanie ładniejsze (ale i tak wolę środek swojej e39).

E39 z końca produkcji można wyrwać też na świetnym wypasie, za mniejszą cenę.

Sprawa elektroniki w e60, no jest jej sporo, mocno rozbudowana, i mimo wszystko często płata figle, czasem problematyczne do usunięcia.

Może i jest w niej masę bajerów, ale nadaj większość to golasy, często gęsto nie ma skóry czy klimatronika.

Stopień skomplikowania też jest dużo wyższy niż w e39, zdecydowanie prędzej ktoś ogarnie e39 jak e60

Tutaj na plus daję zawieszenie, wg mnie sporo więcej wytrzymuję jak w e39.

Minus e39 to ogólnie wiek, i wyeksploatowanie, na pewno ciężej znaleźć zdrowy zadbany egzemplarz, ale jest to jak najbardziej możliwe. :cool2:

W e60 jest szersza paleta silników do wyboru, zwłaszcza jeśli chodzi o diesle, chociaż i tak zazwyczaj ogranicza się to do 3.0d.

Ja bym wolał kupić droższe i sprawdzone e39, a za zaoszczędzona kasę podrobić je do ideału, może jakieś mody, czy coś :mrgreen:

Albo po prostu w sezonie letnim zalać furę pod korek i uderzać na zwiedzanie europy :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bartekkw utrzymanie e60 to poważne koszty

szczególnie w dieslu

kumpel dał wymienić turbo i główne koło pasowe wału + kilka pierdołek i zapłacił 20ooo

i nie było to w ASO a w jednym z polecanych na Śląsku warsztatach specjalizujących się w BMW

no ale ponoć kawą go poczęstowali

drugi niedawno kupił e60 ale nie miał z nim dodatkowych kosztów czy problemów bo zaraz pierwszej nocy mu je ukradli ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, co jak co, E60 to kozacka maszyna, aczkolwiek trzeba mieć na nią fundusze. Po prostu inna liga finansowa :cool2:

A-Z

Myjnia ręczna ● pranie tapicerek ● czyszczenie skór ● doradztwo zakupowe

Ul. Sportowa 6, 55-095 Mirków ok. Wrocławia

536 - 802 - 804

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby założyć ten temat w dziale e60 były by całkowicie inne odpowiedzi. Każdy musi sam zdecydować, a nie zakładać temat w dziale e39 czy lepiej jest kupić e60, albo odwrotnie,.

 

To jak by zapytać na forum hondy czy lepiej kupić hande czy BMW :mrgreen:

 

Człowiek co jeździ ładnym e34 też powie że w życiu nie chce e39 bo nie ten wygląd i że w e39 jest kupe elektroniki. TO jest temat bez końca.

 

To jak się zapytać benzyna, diesel benzyna+gaz. Wiadomo co się wtedy dzieje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
Gdyby założyć ten temat w dziale e60 były by całkowicie inne odpowiedzi..............

Człowiek co jeździ ładnym e34 też powie że w życiu nie chce e39 bo nie ten wygląd i że w e39 jest kupe elektroniki. TO jest temat bez końca.

 

To jak się zapytać benzyna, diesel benzyna+gaz. Wiadomo co się wtedy dzieje :)

Taaaa.

E36!!! :D

:mrgreen:

Benzyna oczywiście!

Co sie dzieje?

Na 3-ce stawia bokiem :mrgreen: (zaskoczył mnie ostatnio Bad jeden :mrgreen: )

PS. Sorry, ale nie mogłem się powstrzymać. I zgodzę się z Tobą w pełni- ten temat jest bez sensu.

Dziwię się ludziom którzy zadają takie pytania. Czy Ty Danielu pytałeś się kiedykolwiek kogoś o takie rzeczy? Podejrzewam że nie. Podobało Ci się to po prostu kupiłeś.

ec2Wze6.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytałem się bardziej o koszta eksploatacji i też szukałem auta kilka lat temu za 10 a nawet mniej niż 10tys bo pełno takich było. Ale potem jak zacząłem szukać to widziałem dlaczego.

Teraz można szukać, ale 3-4lata temu nie było szans.

 

Ja miałem kupić e38, e39 albo mitsu galanta.. Piękny rekin :) Ale niestety strasznie dużo wad i strasznie głośny w środku. Wielkie problemy ze rdzą. Za to ma świetny silnik 2,5 V6. Bardzo bardzo żwawy japoński silnik.

 

Ale pytań takich nie zadawałem bo to mija się z celem. MOżna nawet testowo założyć taki temat na dziale e60. 80% zjedzie e39 że stare brzydkie wielkie przebiegi. U nas 80% zjedzie e60. Koło się zamyka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Odradzam z nowych modeli kupowac pierwsze egzemplarze,

Nie wiem jak to z e60 bylo ale z reguly producenci z czasem naprawiaja najbardziej awaryjne sprawy,

tak samo bylo z e39 przed i po lifcie

a kupic by kupic nie ma sensu- e39 tez kozak a za dobra kase mozesz kupic w dobrym stanie

tyle ze bym w poszukiwaniu dobrych egzemplarzy wyjechal za granice

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.