Skocz do zawartości

[E39] m54 olej do skrzyni ZF 5HP19


Pawelos

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie przymierzam sie do wymiany oliwy w moim automacie ZF 5hp19. Odwiedzajac rozne warsztaty szukajac tego jedynego dostalem kilka propozycji, ktore w sumie skupiaja sie do jednego.

Mianowicie albo wymiana na ori olej ZF'a koszt z gratami 950zl, lub olej Fuchs (nie pamietam juz konkretnie jaki dokladnie) koszt 650zl. Oczywiscie z filtrem i czyms tam jeszcze.

 

I teraz pytanie:

Czy jest sens pchania sie w ori drozszy olej czy moze mozna spokojnie zalac opcje tansza?

Nie chodzi tu o "dziadowanie" z mojej strony ale trzy stowki w kieszeni jest lepsze niz ich brak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupowałem dla kolegi bańkę oleju 20l. o specyfikacji dla tej skrzyni nie pamiętam , ale koszt chyba ok. 400- 500 pln, filtr z uszczelką ok. 100pln , więc jakby nie liczył, twoje obydwie opcje są przepłacone. W skrzyni GM-530d wymieniam niecałe 6l. oleju -140 pln, filtr ok. 100pln, razem 240+ robota, u ciebie powinno być tak samo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obdzwonilem ponad 10 roznych serwisow od automatow i ceny jakie uslyszalem byly w przedziale 500-1200zl.

Skreslilem skrajne opcje i tak mniej wiecej wygladaja ceny. 600zl z olejem nie ori np Fuchs i ponad 900zl z olejem ZF'a.

 

Jedna jak i druga kwota sa dla mnie akceptowalne jednak jak kazdy wolalbym opcje tansza.

Takze mozna mu smialo lac olej nie ori?

 

PS. Wiem, ze glupie pytania zadaje, ale nie mialem nigdy wczesniej automatu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Może róznice w cenach wynikaja ze sposobu wymiany oleju?

Bo zlanie jednego i zalanie drugiego nie jest zbyt solidna wymianą.

 

A jeśli ktoś wymienia metoda dynamiczna to wtedy idzie znacznie więcej oleju ale jest to solidniejsza wymiana.

Drogą dedukcji doszedłem do konkluzji...!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.