Skocz do zawartości

No i benzyna znowu droga :(


NIKI

Rekomendowane odpowiedzi

Jakie szkoły ci ludzie kończyli i czy oni rzeczywiście uważają, że społeczeństwo jest aż tak ciemne.

 

nie slyszaszales??

studenci przezciez chca wporwadzic te zolte kartki za sciaganie i jakies gwiazdki dla wykladowcow

napewno wszscy sciagali i dlatego sa tacy tepi :8)

moje modele
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 81
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Cieszcie się z mocy benzyny i pamietajcie, że jedyna technoogią rozwojową jest diesel, za 10 lat większość będzie jeździć dieslami, jakże innymi od obecnych konstrukcji, no a cena paliwa, ja się cieszę, że białoruś jeszcze nie weszła do UE :mrgreen: , bo dzieki temu paliwo kosztuje mnie 2,70 za litr ON :twisted2:

Wszystkie samochody są prawie jak BMW... prawie robi wielką różnicę:))


Więcej mocy:

http://img61.imageshack.us/img61/1872/doladowanie3kk.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cieszcie się z mocy benzyny i pamietajcie, że jedyna technoogią rozwojową jest diesel, za 10 lat większość będzie jeździć dieslami, jakże innymi od obecnych konstrukcji, no a cena paliwa, ja się cieszę, że białoruś jeszcze nie weszła do UE :mrgreen: , bo dzieki temu paliwo kosztuje mnie 2,70 za litr ON :twisted2:

 

 

Obyś się nie zdziwił jak wszyscy za 10 lat będą jeździć silnikami napędzanymi gazem ziemnym lub alkoholem :)

http://img10.imageshack.us/img10/1065/1999767891m.jpghttp://img97.imageshack.us/img97/852/1999757859m.jpghttp://img94.imageshack.us/img94/7120/1999780608m.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cieszcie się z mocy benzyny i pamietajcie, że jedyna technoogią rozwojową jest diesel, za 10 lat większość będzie jeździć dieslami, jakże innymi od obecnych konstrukcji, no a cena paliwa, ja się cieszę, że białoruś jeszcze nie weszła do UE :mrgreen: , bo dzieki temu paliwo kosztuje mnie 2,70 za litr ON :twisted2:

 

Raczej nie bardzo diesel jest "jedyną technologią rozwojową". Za 10 lat to będziemy jeździli na wodór lub rozpowszechnią się jeszcze bardziej hybrydy.

Zasoby ropy też się kiedyś skończą.

 

Co do Auchan to tylko tam tankuję (Auchan Wola Park Warszawa). Kiedyś tam było lipne paliwo i nikt nie tankował. Teraz jeździ mi się świetnie, silnik chodzi równo i ma bardzo dobre przyśpieszenie. Ostatnio zatankowałem V-Power 95 i było gorzej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobno dodatek estrów oleju rzepakowego w ilościach do 3 - 5% nie szkodzi. Większe ilości mogą mieć zły wpływ na uszczelki i nie tylko. Słyszałem też o klientach, co lali do baku czysty olej rzepakowy. Ale to napewno nie wyjdzie na zdrowie ich samochodom.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podsumuwując wasze ostatnie wypowiedzi wnioskuje:

- cena paliw w ostatnim czasie nie zależy od naszych kochanych polityków, cena ropy naftowej na całym świecie rośnie, a to dzięki wysokiemu popytowi na ten ograniczony produkt;

- diesel napewno nie jest przyszłością, bo jeśli wzrośnie na nią zapotrzebowanie to będzie droższa od benzynki, tak jak ostatnio miało to miejsce, a jak powiedział majowy to zachamuje ją rozwuj techniki;

- gaz ziemny w tej chwili jest bardzo opłacalny, tylko wymogi jakie trzeba spełnić są bardzo wysokie (droga instalacja i uboga sieć dystrybucji), ale jeśli większość samochodów będzie jeździeła na ziemnym to i w Rosji skończy się kiedyś ten surowec (ostatnie zakręcanie kurka to potwierzdzją);

- wodór - to niezła alternatywa ale i droga, na wytworzenie ciekłego wodoru potrzebne jest tyle energii, że obecna produkcja energii nie poradzi sobie z tym (chyba że dużo więcej elektrowni jądrowych);

- hybrydy - to nie ma szans, zbyt droga technologia przy małych efektach, chyba że hybryda będzie napędzana alternatywnym źródłem napędzania (gaz ziemny, elektrychność, promienie słoneczne).

 

Ale się rozpisałem, ale takie jest moje zadanie. Jednym zdaniem: tym światem nadal żądzą Naftowi Królowie (OPEC)

 

Oby BMW zmieniło to na lepsze.

E39 TOURING - i nic mi więcej nie potrzeba (narazie :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Poznan, rano jak jade do szkoly, zalalem za 4.09, wracajac bylo juz za 4.19. Juz jak dojechalem do centrum to widzialem, ze jest po 4.19 na niektorych stacjach, ale myslalem, ze to przez lokalizacje... Wracam i tam gdzie tankowalem (statoil) byla tez po 4.19... Horrrrrrrrrrrrrror :duh: :mad2:

 

pzdr

maciejkiner

http://www.oneclick.pl/bmw/bmw_baner.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Poznan, rano jak jade do szkoly, zalalem za 4.09, wracajac bylo juz za 4.19. Juz jak dojechalem do centrum to widzialem, ze jest po 4.19 na niektorych stacjach, ale myslalem, ze to przez lokalizacje... Wracam i tam gdzie tankowalem (statoil) byla tez po 4.19... Horrrrrrrrrrrrrror :duh: :mad2:

 

pzdr

maciejkiner

 

a powiedz mi gdzie Ty tankujesz? bo tez jestem z poznania a moja stacja tuz za domem (bp) dala tak kosmiczne ceny ze szukam jakis tanich stacji w poznaniu. Poki co glownie mysle o Auchanie w swadzimiu :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

a powiedz mi gdzie Ty tankujesz? bo tez jestem z poznania a moja stacja tuz za domem (bp) dala tak kosmiczne ceny ze szukam jakis tanich stacji w poznaniu. Poki co glownie mysle o Auchanie w swadzimiu :mrgreen:

 

Zazwyczaj tankuje na Statoilu (chartowo/kurlandzka) - po prostu mam karte premium i jak juz zdzieraja kase to niech chociaz jakies punkty leca :) Ale tez coraz bardziej zastanawiam sie np nad Neste (kolo M1) - chociaz nie wiem jak tam z paliwem...

 

pzdr

maciejkiner

http://www.oneclick.pl/bmw/bmw_baner.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NIKI napisał:

Obyś się nie zdziwił jak wszyscy za 10 lat będą jeździć silnikami napędzanymi gazem ziemnym lub alkoholem Smile

na takie marnotrastwo alkoholu ja sie nie godze i mówię stanowcze NIE!! :mad2:

 

sebikos napisał:

cena paliw w ostatnim czasie nie zależy od naszych kochanych polityków, cena ropy naftowej na całym świecie rośnie, a to dzięki wysokiemu popytowi na ten ograniczony produkt;

 

nie koniecznie się zgodzę, bo to panowie politycy ustalaja ile jakich podatków wrzuca nam do ceny paliwa, a takie np. USA w cenia paliwa ma tylko:cene wydobycia, przerobu i dystrybucji, oraz marżę sprzedajacego - dla jasności żadnej akcyzy, VAT-u i innych wymysłów!!

 

diesel napewno nie jest przyszłością, bo jeśli wzrośnie na nią zapotrzebowanie to będzie droższa od benzynki, tak jak ostatnio miało to miejsce, a jak powiedział majowy to zachamuje ją rozwuj techniki

nie wiem, czy kolega się orientuje, ale problem ceny ON, jest napędzany sztucznie, otóż proces przeróbu ropy naftowej, w wyniku czego otrzymamy ON, jest o wiele tańszy niż otrzymanie benzyny!! Dla kolegi informacji- przed wybuchem wojny w Iraku koszt baryłki ropy naftowej na giełdzie w NY oraz Londynie wahał się w granicach 28 dol/baryłke, a dlaczego teraz ropa jest taka droga, skoro wydobywana jest nadal w największej mierze z tych samych złóż 9najtańszych na swiecie) czyli na Półw. Arabskim głównie - odpowiedź Chiny, które kontraktują obecnie największe ilości ropy na swiecie, tan gigant gospodarczy potrzebuje poprostu paliwa..

 

gaz ziemny w tej chwili jest bardzo opłacalny, tylko wymogi jakie trzeba spełnić są bardzo wysokie (droga instalacja i uboga sieć dystrybucji), ale jeśli większość samochodów będzie jeździeła na ziemnym to i w Rosji skończy się kiedyś ten surowec (ostatnie zakręcanie kurka to potwierzdzją);

Hm..jakby to ująć? Złoża gazu ziemnego sa tak olbrzymie, że nie powinniśmy raczekj obawiac się o ich nadmierne wyeksploatowanie, przynajmniej za naszego życia, a kwestia przykręcenia kurka z gazem - czy to nie z powodów politycznych czasami?

 

 

wodór - to niezła alternatywa ale i droga, na wytworzenie ciekłego wodoru potrzebne jest tyle energii, że obecna produkcja energii nie poradzi sobie z tym (chyba że dużo więcej elektrowni jądrowych);

wiesz mam taką prace, że często bywam przy wypadkach drogowych i nie chciałbym widzieć ich skutów po rozszczelnieniu się instalacji wodorowej: poleceam zapoznać się z właściwościami fizykochemicznymi wodoru w połączeniu z tlenem (skrajnie wybuchowy w objetości już ok. 2% w powietrzu), więc spokojnie z tym wodorem :mrgreen:

 

hybrydy - to nie ma szans, zbyt droga technologia przy małych efektach, chyba że hybryda będzie napędzana alternatywnym źródłem napędzania (gaz ziemny, elektrychność, promienie słoneczne).

 

nie tylko koszt instalacji, ale również serwis, niezawodnośc itp. ale przede wszystkim firmy, które co jakis zcas błyskaja samochodami z napędami hybrydowymi, chcą budować swój pozytywny proekologiczny image, a nie konstruować szeroko dostępny napęd przyszłosci.

 

Teraz ja się rozpisałem, ale proszę zwrócić uwagę, ze w ciagu ostatnich 30 lat napęd diesla wrócił do łask konstruktorów, a osiągi i trwałość silników na ON, zmieniły się nie do poznania. To już nie są tylko "klekoty" coraz częściej silniki diesla są montowane w drogich limuzynach, pozostaje więc pytanie dlaczego? :twisted2: :D

Wszystkie samochody są prawie jak BMW... prawie robi wielką różnicę:))


Więcej mocy:

http://img61.imageshack.us/img61/1872/doladowanie3kk.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko fajnie, tylko ze silniki diesla maja coraz wieksze klopoty ze spelnianiem coraz bardziej wysrubowanych norm czystosci spalin.

Jezeli USA i UE beda zaostrzac te normy w takim tempie, jak dotychczas, to dosc szybko moze sie okazac, ze diesle odejda do lamusa. No chyba, ze bedzie jakas technologiczna rewolucja, ale duzo powazniejsza, niz common-rail.

Byly:

E36 318is Coupe

E32 750i

E30 318i

E36 320i Touring

E34 AC Schnitzer S3(240 HP i 315 Nm)

E38 730i Indyvidual

E23 732i

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ROBART napisał:

nie koniecznie się zgodzę, bo to panowie politycy ustalaja ile jakich podatków wrzuca nam do ceny paliwa, a takie np. USA w cenia paliwa ma tylko:cene wydobycia, przerobu i dystrybucji, oraz marżę sprzedajacego - dla jasności żadnej akcyzy, VAT-u i innych wymysłów!!

 

No ale niestety nie mieszkamy w Stanach tylko w śmiesznej Unii Europejskiej, gdzie VAT na paliwo jest z góry narzucony, a akcyza napaliwo istanieje w kazdym kraju UE i napewno nie pozwolili by jej znieść. A po za tym to niezły dochód dla skarbu państwa i każde realne obnirzenie akcyzy spowoduje tylko większe załamanie finansów państwa.

 

Tak więc zakładając że opłaty te bądą stałe to jesteśmy uzależnieni od wzrastającej ceny ropy naftowej na rynkach światowych.

 

nie wiem, czy kolega się orientuje, ale problem ceny ON, jest napędzany sztucznie, otóż proces przeróbu ropy naftowej, w wyniku czego otrzymamy ON, jest o wiele tańszy niż otrzymanie benzyny!!

Tutaj na dole w tabelce podaje przykład że tak jest na odwrut (może trochę stary ale ukazuje co nas interesuje), a nawet akcyza na benzynkę jest większa.

 

Ale i tak każdy nas powinien zdawać sobie sprawę, że obecny poziom techniki pozwala na poruszanie się małych pojazdów przy koście zbliżonym do ZERA, tylko że lobbing naftowy i motoryzacyjny na to nie pozwala.

E39 TOURING - i nic mi więcej nie potrzeba (narazie :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdynia ul. Chylońska stacja Neste samoobsługowa cena Pb 95 3.99zł/litr. To jest chyba najtańsza stacja w mieście. Taka wiocha, że nawet szyb i świateł nie ma czym umyć. Nie wspominając o łazience. Reszta ma ceny przynajmniej o 5gr. wyższe. Także mamy wybór: pachnące benzyną, lekko tłuste ręce i brudne światła ale za to 3zł w portfelu na każdym tankowaniu. Bo to Polska nie elegancja Francja :roll2: :roll2:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

No ja przed wczoraj tankowałem swoją Beemkę :) Jak zawsze do pełna... I jak zawsze po 2,35 za Pb :)))))

Od kiedy zacząłem studiować w Białej, tankuje tylko na...... BIAŁORUSI :)

 

Żeby u nas tak było...Ehhh..

 

Tylko pomażyć :P

Było:

E36 318i '91

E34 525i '93

E36 318TDS '97 :)

Teraz:

????

Różnie to było ale z BMW do końca :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.