Skocz do zawartości

318 is.Falujące obroty,brak mocy,strzela.Czy to sonda?


bercik1910

Rekomendowane odpowiedzi

Witam !

Posiadam bmw e36 1.8 is automat. Problem jest złożony i kiedy wymyśle jedną rzecz to pojawia się inna i w końcu brak mi pomysłów może wy mi pomożecie.

1.Więc na zimnym silniku przy dużych mrozach zaraz po odpaleniu silnika obroty skaczą o jakieś +200/-200. Gdy dodam gazu na N strzela z rury i nie przekracza 2000 obr. Tak samo na D gdy chce jechać nadal strzela i nie przekracza tej ilości obrotów, gdy autko odpalone postoi 5-7 min aby silnik złapał wyższą temperaturkę wszystko jest dobrze nic nie strzela i dokręca się do samego końca.

2. Przy dodatnich temperaturach lub lekkich minusach autko chodzi i nic nie strzela, gdy jeżdżę obroty ładnie się trzymają do czasu gdy silnik nagrzeje się do 90 stopni ( muszę dodać że najprawdopodobniej mam walnięty termostat bo jeżdżąc w chłodne dni autko nie dochodzi do 90 stopni chyba że stoję dłuższą chwilkę w korku) przy hamowaniu do 0 obroty spadają, a nie czasem jeżeli nie wcisnę delikatnie gazu to potrafi zgasnąć. Dzieje się to na ciepłym silniku oraz hamowaniu do 0.

3. Ostatnimi czasy pożyczyłem koledze samochód, który powiedział mi że najprawdopodobniej jest walnięta sonda ponieważ stojąc na N gdy wciska hamulec obroty spadają do 400 następnie wracają w normalne miejsce. Zauważyłem że autko trochę pali ponieważ, przy normalnej jeździcie pali o koło 15l na 100 km.

4. Często czuć spalenizną i najprawdopodobniej nie pod maską ponieważ, gdy poczuje ten zapach i otwieram maskę nic nie widać oraz nie czuć tylko głównie w środku.

5. Jadąc dzisiaj włączyłem sobie sporta i trochę go przycisnąłem po czym gdy zwolniłem do 100 i dodałem mu znowu gaz to prawie w ogóle nie wkręcał się na obroty muł straszny gdy się zatrzymałem tak samo nawet nie chciał ruszyć z werwą tylko powoli wkręcał się na obroty. Nie wiem zobaczymy jutro czy to trwała usterka czy to chwilowe.

Prosiłbym was o pomoc bo już nie mam pojęcia co się dzieje:/ Dodam że nigdy autko nie miało gazu i nie ma.

 

 

 

Jadąc rano autko już nie miało takiego mula i ładnie wkręcał się na obroty. Mimo to uważam ze jego osiągi i czas wkręcania się na obroty jest o jakieś 10% wolniejsze w przypadku gdy autko kupiłem pół roku temu. Prosiłbym o rady... Bo może nie tylko ja miałem podobne problemy.

 

Autko nie zabrałem jeszcze na komputer... czy komp wyjaśni te problemy ?

Proszę o rade... Jeżeli ktoś jest z łodzi i zna dobrą diagnostykę do bmw prosiłbym o podanie namiarów. Pozdrawiam !

 

Poprawiłem tytuł bo......

Co do auta to przede wszystkim podłącz komputer i zobacz błędy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem kiedyś podobny problem z sondą. Przy hamowaniu do 0 lub gdy wrzuciłem na luz samochód gasł niezależnie od temperatury. No i palił jak smok. Nie sprawdzałem czy sonda jest sprawna tylko po prostu ja wymieniłem i problem zniknął.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz kanał to wjedź i rozbierz wtyczkę do sondy i przeczyść jak jest zabrudzona. Jak mawia mój znachor od bmw 1 sonda na 3 wymienione jest może słusznie wymieniona. Ja miałem na kompie diagnozę sonda, nawet dałem na forum pytanie czy ktoś używał nie bosch tylko innych ale zdjęli temat. Objawy miałem jak piszesz. A jeszcze wytłumaczę stwierdzenie mojego znachora ( bo mechanik powiedział że sonda) - po wymianie sondy jest ruszona wtyczka i pewnie przeczyszczone styki co jak wiadomo poprawia przewodność prądu i mechanik powie - no jak mówiłem SONDA !! A ty jesteś 400 zł w plecy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.