Skocz do zawartości

e39 528 Lusterka fotohromatyczne


danon_d

Rekomendowane odpowiedzi

  • Zasłużeni forumowicze

ASO BMW.

Szykuj sporo kasy na nie.

 

Albo aledrogo pl i szukaj w dobrym stanie. < też nie będzie tanio>

Drogą dedukcji doszedłem do konkluzji...!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie warto kupować, nawet jak Ci kasy nie szkoda. To bardzo często kradzione elementy, bo cholernie drogie i łatwo demontowalne. Ja też miałem wylane i wymieniłem na asferyczne niebieskie. Wygląda OK, a w nocy brak fotochromu w bocznych lusterkach nie przeszkadza. Co innego wewnętrzne lusterko - bardzo przydatne, ale one rzadziej się psują.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Zawsze można nowo zakupione dać do kogoś kto graweruje we szkle, i np wyryć sobie w nich numer rejestracyjny gdzieś w rogu.

W dodatku jak ktoś ma garaż, lub parkuje na prywatnej posesji, to dużo mniejsze ryzyko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i działa bez problemu?? mam tam jeszcze sensor deszczu i zmierzchu.

Właśnie trochę z innej beczki. Jak ustawić wycieraczki żeby działały same na sensor deszczu??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozlane lusterka można uratować. Tzn nie będą się już ściemniać, ale będą działać jak normalne bez ściemniania.

Sam miałem rozlane i ...

1. Wyciągamy wkład/szybkę lusterka z ... hmm .. z lusterka - z obudowy. Aby to zrobić ustawiamy lusterko tak żeby pokazywało niebo - było skierowane maksymalnie do góry. W szczelinę, która powstanie na dole lusterka, wsadzamy patyczek i przesunąć musimy w prawo lub lewo dżwigienkę - nie pamietam w którą. Nie powinno iść ciężko. Odczepiamy 2 przewody od podgrzewania (jak ktoś ma) i złączke od ściemniania.

Na tym zdjęciu zaznaczyłem te dżwigienki które trzeba przesunąć:

http://zapodaj.net/c1d932b1f44e0.jpg.html

 

2. Samo lusterko złożone jest z dwóch warstw. Jedną jest samo lustro a drugą zwykła przezroczysta szybka. Między nimi jest ten płyn od ściemniania. Lusterko można rozłożyć. Trzeba delikatnie zdjąć plastikową ramkę z szyby. U mnie zeszła bez większych problemów. W jednym miejscu ramka była jakby przecięta i od tego miejsca zacząłem ściąganie. Ramka jest połączona z szybką chyba jakimś kelejm silikonowym. U mnie na samej szybce były jeszcze jakieś dziwne druty, ale to od systemu ściemniania - płynu nie ma - można je wywalić:

http://zapodaj.net/78b01560582f7.jpg.html

 

3. Szybka przezroczysta z samym lustrem nie jest niczym połączona. Rozdzieliłem je - wytarłem ten ściemniający płyn, umyłem. W ramkę napchałem silikonu czarnego, wsadziłem z powrotem lustro z szybką szklaną, poczekałem aż silikon zwiąże i lusterko śmiga już długi czas bez ściemniana w samochodzie. Podgrzewanie działa jak działało

Edytowane przez mcs80
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.