Skocz do zawartości

[e60] I-drive sie nie wyłącza, nie działa radio, PDC, navi


inz.damian

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie pomocy.

Ostatnio miałem dosyć silne awaryjne hamowanie (piesek wyskoczył - przeżył) i po paru kilometrach zaczął się i drive resetować (nie wiem czy to miało jakiś związek z tym hamowaniem), ale ok. Wcześniej też zmieniłem płyte z navigacją na 2014 to też może mieć jakiś wpływ. Następnego dnia w ogóle idrive padł zero radia ani PDC. W ogóle nie dało się go zresetować (gaszenie i odpalanie, zamykanie i otwieranie auta nic nie pomagało). Ale następnego dnia już wszystko było ok.

Po paru godzinach znowu zaczął się resetować aż w końcu wszystko zgasło i już nie wstało. Moduł CCC cały czas chodzi nawet jak wyłączę i zamknę auto (słychać kręcącą się płyte dvd od navi i wiatraczki, oraz palą się lampki podświetlające przyciski od cd dvd). Ale nie ma żadnej reakcji, nie można nawet płyt wyciągnąć.

 

Odłączałem akumulator na pól godziny i wpinałem to cały czas to samo CCC działa, ale brak radia, brak czujników cofania, wyświetlacz nie świeci, zero jakichkolwiek dźwięków z głośników nawet komunikatów błędu, między zegarami wyświetla tylko brak SOS. I cały czas działa nie wyłącza się nawet jak zamknę auto.

 

Wyciągnąłem cały moduł CCC ruszałem kablami wpinałem dociskałem ale zero reakcji. Jakby się zawiesił ciężko. Jak tylko wepnę od tyłu tą dużą kostkę w której są światłowody to od razu odpala podświetlenie, płyta dvd się kręci ale żadnego radia ani niczego, kontroler idrive kręci się luźno.

 

Myślę że może to być ten MPM (micro power module) tyle że u mnie w bagażniku zawsze sucho jest (zresztą wygląda on dobrze, nie jest zaśniedziały ani nic). Co myślicie?

 

inpa wywala błędy:

KOMBI A554 1 Error 60

CID A468 1 error 64

 

Na forum były przypadki ze wyświetlacz nie działał ale nie widziałem takiego żeby ccc się tak zawiesiło i nie działało radio, pdc i żaden dźwięk.

 

Proszę o jakieś porady. Albo gdzie w krk ktoś się czymś takim zajmię?

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zarejestrowani

Trzeba bylo wpasc teraz w weekend bylem w Katowicach i 3 auta z KRk pezyjechaly to bysmy zerkneli sprawdz jeszcze jak wyglada kostka ze swiatlowodem w schowku pasazera ( jak otworzysz schowek i odepniesz nozke trzymajaca to bedzie po lewej od dolu palcem wymacasz male zaglebienie na srubokret i tam wyciagniesz) , sprawdz tez bezpieczniki .

 

Faktycznie dziwny okaz :x

b4c4c1867b858a60.jpg.30a4296d964cadcc5bbee45deeb1292d.jpg

OFICJALNY ZEWNĘTRZNY PARTNER BMW AG

Chiptuning Programowanie Carplay Kodowanie Diagnostyka BMW AOS

Tel. +48-790-465-462

https://www.facebook.com/Codemybimmer

https://www.instagram.com/codemybimmer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba bylo wpasc teraz w weekend bylem w Katowicach i 3 auta z KRk pezyjechaly to bysmy zerkneli sprawdz jeszcze jak wyglada kostka ze swiatlowodem w schowku pasazera ( jak otworzysz schowek i odepniesz nozke trzymajaca to bedzie po lewej od dolu palcem wymacasz male zaglebienie na srubokret i tam wyciagniesz) , sprawdz tez bezpieczniki .

 

Faktycznie dziwny okaz :x

 

 

To tym bardziej kaszana bo spokojnie mogłem podskoczyć, bo wczoraj jechałem na trasie krk czestochowa, i dzisiaj wracam.

Bezpieczniki są ok. Kostka też, ja tam mialem zamiast zmieniarki wpiety Dension Gateway 500 myslalem na początku że to przez niego, ale po wypięciu cały czas to samo. Nawet zmieniarkę podpiąłem oryginalną i nic. Wygląda na to że jak tylko dostanie napięcie to łapie zwieche :(

 

Płyty nie chcą wyskoczyć nawet po wciśnieciu i długim trzymaniu mute,eject CD, DVD; ani nie resetuje sie nic po wciśnieciu mute, eject CD, prev.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.