Skocz do zawartości

[523i] brak prądu w zapalniczce


Sosna91

Rekomendowane odpowiedzi

nie przezywajcie tak tego progu, bedzie robione wkrótce ale czekam na dobrą temperature dodatnią.

 

zapalaniczka ożyła,

najpierw sprawdziłem czy w bezpieczniku 52 jest prąd i był wiec musiałem isc dalej pod fotel pasażera.

 

zaczałem od sprawdzenia czy nie dochodzi masa czy +, puszczająć kabelek na krótko do wtyczki z aku okazało sie ze nie mamy +

 

abstrahująć Mateusz niestety odpinając masy X490 oraz nawet X492 minus do zaplaniczki wciąż dochodzil także albo cos mialem modzone albo jednak masa nie idzie stąd

 

http://www.bmw-planet.com/diagrams/release/zi_images/G_325130.png

 

sprawdziłem gniazdo zapalniczki 39 i niestety w nim prądu nie ma, uznalem ze nie będę ruszał schowka i rozbieral pół kokpitu idąć za tym plusem gdyż w rozdzielni mam wolne gniazko nr 1 od lewej,

 

http://e-fotek.pl/images/50609476416576305198.jpg

 

podpiąłem plusik ladnie pięknie w nie i do zapalniczki (troche zeszlo bo kabel mialbyc niewidoczny wiec pod wykladzina pozniej musialem wyciagac klimatronik itp i doszedlem pod meszek biegów w koncu.

 

jako iz prąd idzie bezpośrednio z rozdzielni zamontowalem przy wtyczce pod meszkiem bezpiecznik 20A, w razie czego dostać sie do niego to 1minuta roboty.

-->> masz problem z bmką, potrzebujesz diagnostyki, podpięcia pod kompa? napisz a pomogę[/b
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

abstrahująć Mateusz niestety odpinając masy X490 oraz nawet X492 minus do zaplaniczki wciąż dochodzil także albo cos mialem modzone albo jednak masa nie idzie stąd

 

Masa musi iść stąd fabrycznie bo tak jest w WDS ;) Zresztą nie ma to znaczenia skąd dochodził bo wystarczy sprawdzić na pinie zapalniczki i gdziekolwiek w aucie czy jest przejście ;) W każdym razie dobrze, że udało Ci się w taki czy inny sposób :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.