Skocz do zawartości

Szum koło alternatora problem czy norma ?? Bmw e39


palekkk

Rekomendowane odpowiedzi

Nie robiłem nigdy klimy.Wprawdzie koło kręci się cały czas ale podejrzewam że jest jakieś sprzęgło które się załącza w chwili włączenia klimy.Tak czy inaczej trzeba wyjąć cały kompresor i w razie czego wymienić łożyska podobnie jak to się robi w alternatorze.Jak koła nie da się wymienić bez rozebrania kompresora,a podejrzewam że tak jest, to nie podejmował bym się sam tej roboty.

Zobacz jeszcze czy szum tak samo występuje na włączonej i wyłączonej klimie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 57
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

kiedyś się pytałem o wymianę samego łożyska to mi napisali, że trzeba wywalić wszystko z układu i wyjąć sprężarkę.

 

To akurat łatwo się domyśleć,ale chodzi o to że szajba może być na stożku albo jakimś klinie i można by ją samą wymienić.Zresztą wymiana samego koła raczej nic nie da bo wina jest w łożysku, a żeby je wymienić na pewno trzeba wyjąc sprężarkę i ją rozebrać :cry: ,o ile rozebranie altka nie sprawia większego problemu to ze sprężarka jest całkiem inaczej,uważam że to powinien zrobić ktoś kto zajmuje się klimatyzacją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Witam odswieze temat,mam pytanie z racji ze nie mam autka w domu a mam do wymiany alternator i nie jestem pewien jaki rozmiar klucza jest srub trzymajacych alternator.Wiem ze ta od grubgo przewodu jest na pewno na 13.Ale co do tych srub to nie jestem pewien.pozd.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.