Skocz do zawartości

E60 metaliczny stukot na rozgrzanym silniku.


zmp3

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

od kilku dni mam problem z moim BMW 530d Automat mianowicie:

 

Samochód zaczął wydawać metaliczny stukot z okoli grodzi(słychać w aucie, oraz po otwarciu korka od oleju). Stukot słychać dopiero po delikatnym rozgrzaniu silnika, jak jest zimny rano stukotu niema) wystarczy że pochodzi chwilę i niestety zaczyna się stukot, który słychać razem z pracą silnika, po dodaniu gazu nasila się(przyspiesza). Stało się to po jak wyciągałem i czyściłem kolektor dolotowy oraz wymieniałem jedną z górnych śrub, ponieważ była ukręcona przez poprzedniego właściciela. Oczywiście uszczelki wszystkie na kolektorze zostały wymienione, wyczyszczony EGR, nowe świece i została wykonana naprawa modułu świec, oraz założyłem rozpórkę której brakowało.

 

Czytałem różne fora i niestety każdy pisze co innego.

 

Aktualnie sprawdziłem koło pasowe przez ściągniecie pasków, zdemontowałem filtry kabinowe i rozpórkę, wykluczam wtryskiwacze ponieważ one tykają inaczej, po tych czynnościach niestety dalej stukot występuje.

 

Proszę o pomoc co jeszcze sprawdzić, czy ponownie zrzucić kolektor i posprawdzać wszystko ? Gdzie szukać przyczyny ? Najbardziej zastanawiający jest fakt że po odpaleniu na zimnym nie ma stukotu który pojawia się po minucie.

 

 

viewtopic.php?f=73&t=117891

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.