Skocz do zawartości

320d kontrolka akumulatora i alternator


flame

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ! Dziś miałem kolejne już w sumie zajście z moją bmw :/ Jechałem sobie jak to codzień i zapaliła się kontrolka ładowania akumulatora jednak sądziłem, że skoro już jadę to do domu dojadę bo moc będzie brana z alternatora - bynajmniej tak sądziłem... po przejechaniu jakiś 25km zapaliła mi sie kontrolka abs i kontroli trakcji, a po chwili jeszcze poduszek powietrznych i nagle auto stanęło na 2tys obrotów i tyle wskazówka na tym pozostała, auto na gaz nie reagowało. i tyle dopiero pomoc i odpalenie z przewodów dojechalem a bardziej doczłapałem sie te ostatnie 4km pod dom, teraz pytanie czy rozładowanie akumulatora powoduje zapalenie się tych kontrolek ??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Straciłeś ładowanie, sprawdź co z paskiem, może rozpadło się koło pasowe albo zablokowała się rolka, pompa wody..

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koło pasowe było wymieniane rok temu na nówke i w dodatku oryginał wsadzony, pompa wody byla robiona z 4miesiace temu także nowa.

Ale gdy odpaliliśmy tylko z kabli to przeciez aku byl rozładowany więc nawet tych 4km nie powinien dojechać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
też zapaliła mi się kontrolka podczas jazdy po wymontowaniu alternatora oraz wykręceniu z niego regulatora napięcia okazało się że szczotki są do wymiany naszczęście koszt dwie dyszki lutownica i działa polecam sprawdzić szczotki :mrgreen: koszt regulatora w którym są te szczotki to ok 160 zł ori
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.