Skocz do zawartości

skrzypiacy pedal sprzegla


BOSS881123

Rekomendowane odpowiedzi

Na poczatku chcialem pozdrowic wszystkich, a moj problem jest nastepujacy dzis wracajac z trasy zaczą mi skrzypiec pedal sprzegla gdy sie zatrzymalem okazalo sie ze to dochodzi gdzies z sinika po dluzszej jezdzie stalo sie uciazliwe, mam do was pytanie co to moze byc??????????????? Edytowane przez BOSS881123
BIAŁA MOŻE WIECEJ :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do BOGGY E36 a jak u mnie to dochodzi bardziej z sinika to cos pomoze nasmarowanie czesci pedala? A moze ktos inny wie co jest,dodam jeszcze ze skrzypi jak jest silnik zimmy i goracy a sprzeglo dziala bez zazutu. Za odpowiedzi dzieki

 

chodziło mi tylko o pedał,

nie wiem co to może być w Twoim przypadku,może kończy się sprzęgło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
mam ten sam problem,ale mi skrzypienie jednak dochodzi z samego pedalu wiec mam nadzieje ze jak czyms popsikam to zniknie.Bmki lubia rozne smarowanka nawet paski wszystkie jak sie psiknie to az milej dla uszu.pozdro

 

Kurde i umne tez to samo, jak puszczam, czy tez wciskam sprzeglo to piszczy diabelstwo, ale sa to dzwieki jakby ze srodka, gdzies pedala...moze cos trze, jak myslicie, jak tam zajrzec i jak popsikac??

Pozdro Krzysiek

B M W..............Bardzo Małe Wydatki


www.bmw-3city.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odkręć podbitke pod kierownicą (nad pedałami), tam jest chyba tylko jeden plastikowy wkręt i pare zatrzasków. Musisz odpiąć głośniczek (przeszkadza jak zwisa na kablu i dynda ci nad glową, gdy włazisz pod kiere) i wydrzeć cał ten plastik. Potem wystarczy się wślizgnąć na plecach pod kierownice i pooglądasz sobie cały mechanizm mocowania pedałów :).

U mnie sprzęgło i mocowania są plastikowe, więc skrzypienie powraca w różnych dziwnych momentach. Jednego dnia skrzypi innego dnia przestaje jak ręką odioł, a po pewnym czasie znów to samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • Moderatorzy
Mam problem z lekko skrzypiacym pedalem sprzegła. Objawy ustaja po odpaleniu silnik i chwili pracy. Gasze auto i znowu to samo. Dzwiek dobiega jakby z wnetrza auta ale wydaje mi sie ze rowniez i z zewnatrz. Co to moze byc? Cos powaznego?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

panowie ja wam polecam do takiego proble,mu uzyjcie smaru do łancuchów rowerowych.

Znależć go można w sklepie rowerowym,takaczarna puszeczka.to jest w sprayu i jak sie psika to on w kilka sekund zastyga na smar stal.WD40 nie jest dobrym srodkiem smarnym bo na poczatku smaruje a potem wysusza.pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie jestem po naprawie tej niedogodności, pomogło rozmontowanie (demontaż) całego pedału i nasmarowanie wszystkich elementów współpracujących ze sobą (tulejki mocowania, mocowanie pompy sprzęgła, mocowanie sprężyny). Nic nie skrzypi :cool2:

 

Zastosowałem smar silikonowy (biały z tubki).

 

...u mnie właściwie uciążliwy był jedynie w wyższych temperaturach zewnętrznych, kiedy pojazd dłużej parkował w słońcu - trudno było wytrzymać.

Galeria moich pojazdów i ich historia

http://img149.imageshack.us/img149/6353/podpisoj3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.