Skocz do zawartości

PROBLEM ZE SPALANIEM E39 520I 150KM


xardas1m

Rekomendowane odpowiedzi

Witam kupiłem bmw e39 520i 150km i mam problem ze spalaniem jest ono bardzo duże za 100zl przejechałem niewiele ponad 110km. wcześniejszy właściciel zamontował głośny sportowy wydech który jest trochę dziurawy czy to może mieć wpływ na spalanie ??? a mam jeszcze korek od wlewu paliwa nie oryginalny tylko uniwersalny taki ze stacji benzynowej czy jest szansa ze korkiem paliwo odparowuje ??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Nawet żeby odparowywało, to aż tyle nie ucieknie, nie zimą.

Musiało by się chyba wylewać, ale to raczej miał byś ślady na aucie.

Korek wymień, 10-20pln używka kosztuje.

Wydech na spalanie aż takiego wpływu miał nie będzie.

Masz gaz?

Ogólnie dobrze by zacząć od podłączenia komputera i sprawdzenia błędów w silniku, oraz takich pierdół jak przepływka, sondy, etc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

czyli jakieś 17 na 100.

ładny wynik.

 

Jeśli jako nowy nabytek w twoich rękach nie ma wyjątkowo ciężkiego życia < pedał w podłodze i same miasto> to trzeba by chociaż pod kompa podłaczyć czy w tym przelotowym wydechu sa sondy lambda i czy działają?

 

Ogólnie trzeba pod kompa.

Drogą dedukcji doszedłem do konkluzji...!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem prawie pusty zbiornik i zalałem za 100zl i teraz mam już prawie pusty zbiornik a mam przejechane około 110 km.

Tak mam nowy gaz sekwencje świeżo założony, ja na mechanice sie nie znam wiec niewiem nawet co to i gdzie jest ta sonda wiem tylko ze wydech jest przerabiany i troche dziurawy fakt faktem że bmw ma cały czas pedał w podłodze i jeździ po mieście i dosyć agresywnie.Mój tata tez ma e39 520i i przy zmianie wydechu mechanik cos mówił ze sportowego nie darady zalozyc bo ma czujniki jakies na wydechu a ze po zmianie silnik by zwariował i dużo palił albo wcale nie palił.Chce uratowac tą bmke powymieniać w niej to co trzeba i doprowadzić do ideału

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miasto z pedałem w podłodze to tyle wyjdzie.

 

Potwierdzam że w zimie na mieście z pedałem w podłodze 2.0i potrafi spalić własnie ok 17 litrów ,dlatego właśnie zmieniłem e39 z 2.0i na 3.0d

Ile Ci pali w trasie przy 120km/h?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kiedyś 520i tez miałem dziwnie wysokie spalanie okazało się że termostat był walniety i silnik zimą wcale sie nie dogrzewał, lał paliwo jak głupi. Nie wierzyłem że te silniki są takie czułe na temp. to były wtedy moje pierwsze kroki z bmw.
http://imageshack.us/a/img222/358/img0470ji.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kiedyś 520i tez miałem dziwnie wysokie spalanie okazało się że termostat był walniety i silnik zimą wcale sie nie dogrzewał, lał paliwo jak głupi. Nie wierzyłem że te silniki są takie czułe na temp. to były wtedy moje pierwsze kroki z bmw.

 

 

Ale u mnie np. temperaturę łapie i to dosyć szybko a wskaźnik stoi pionowo wiec nie wiem czy to normalne ze tak dużo spaliła czy to coś się dzieje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To że wskaznik stoi pionowo świadczy tylko o tym że stoi pionowo.Będzie tak stał w zakresie ok.80 do 100 stopni.Zatem nie wiesz czy jest dogrzany.Trzeba sprawdzić w teście nr.7.

 

 

czyli na komputer ??? tak jakis test bo nierozumiem zabardzo sie nieznam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak przy normalnej jeździe pali co ok 8-9 a przy agresywnej w mieście tyle ile piszesz to wyszytko jest ok.

Jeździj jak człowiek to będzie niższe spalanie- proste.

Myślisz że jak będziesz wyciskał z auta 1,5 tony 6-cio cylindrowego ostatnie poty to spali 12-14l? Bo tyle ten silnik pali jadąc w mieście ze światłami jadąc normalnie. Jadąc agresywnie trzeba doliczyć 2-3l i wsystko masz już wyjaśnione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdzaj temperature na OBC nie na wskazniku. jak szybko lapie temperature i jaka pozniej ma.

sondy lambda do sprawdzenia.

wydech nic tu nie ma chyba ze zapchany katalizator ale to mocy by nie mial tez.

 

na te warunki pogodowe nie jesto to strasznie duzo jednak moja 523i jezdzac teraz emerycko spala mi w trasie 10,5 LPG a po miescie ok 13stu. takze benzin bedzie jeszcze mniej.

 

zatankuj i pojezdzic troche emerycko, tzn staraj sie jezdzic tak zeby wskaznik chwilego spalania nie wychylal sie po za 10l\100km i zobacz ile spali.

-->> masz problem z bmką, potrzebujesz diagnostyki, podpięcia pod kompa? napisz a pomogę[/b
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kiedyś 520i tez miałem dziwnie wysokie spalanie okazało się że termostat był walniety i silnik zimą wcale sie nie dogrzewał, lał paliwo jak głupi. Nie wierzyłem że te silniki są takie czułe na temp. to były wtedy moje pierwsze kroki z bmw.

 

 

Ale u mnie np. temperaturę łapie i to dosyć szybko a wskaźnik stoi pionowo wiec nie wiem czy to normalne ze tak dużo spaliła czy to coś się dzieje

 

jak szybko idzie w góre i trzyma pion to termostat na 100% sprawny

http://imageshack.us/a/img222/358/img0470ji.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak będzie te 75st przy pionie czy 80 to już nie będzie podawać aż tak bogatej dawki. Akurat w tym przypadku jest zły styl jazdy jak chce mieć niskie spalanie.

Gorzej jak by było poniżej pionu. Ale wysokie spalanie zwykle jest wtedy jak wychodzi tylko za niebieskie pole i nie dochodzi do 1 kreski. Później spalanie nie jest takie tragiczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.