Skocz do zawartości

F15 z silnikiem benzynowym czy to ma sens.


wqgcnmn

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 129
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

jakby 50i lub 4.4v8 paliło 10-15l to ja teraz nie jeździłbym 3.0d. Mój 3.0d w trasie pali 10 a w mieście 12-13. Dodam, że to jest normalne obchodzienie się z gazem i w trasie trzymanie 110km/h na tempomacie. Robię troszkę km i akurat temat paliwa jest dla mnie troszkę ważny ;)

ale Ty masz samochod 10 -cio letni a technologicznie piętnasto wiec to jest zupełnie nieporównywalne do f15.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakie to ma znaczenie jaki mam obecnie samochód mogę się przesiąść z malucha do ferrari i nic tobie do tego.

 

Nowoczesne samochody są tak konstruowane silniki, podzespoły skrzynie itp. aby paliły mniej od tych 10 letnich, oczywiście wprost proporcionalnie co do mocy i pojemności danego samochodu.

Dla przykładu 10 letnia X5 E53 o tej samej pojemności i mocy co salonowy F15 zgadnij które auto będzie palić mniej, oczywiście F15.

Oczywiste jest też to że nie powinno się porównywać i ja tego nie robię auta z segmentu B czy C z dużym SUV-em ponieważ to oczywiste które auto będzie palić więcej i zdaję sobie z tego sprawę. :o

 

Bardzo dobrze napisałeś koledze 1Tomasz. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

David czy ty kiedyś jeździłeś jakimkolwiek x5 ? z napędem xdrive, masie ok 2.4t i kołach 20cali ? Czy chcesz powiedzieć, że f15 z motorem v8 będzie paliło 10l ? Znajomy ma 2 letnie x6 z silnikiem v8 i wiem ile mu pali ;) No chyba, że tak jak kolega ecodriving i automat wrzuci na luz i nie przekroczy prędkości 60km/h. Niech się wypowiadają osoby, które które znają silniki v8 z autopsji a nie z broszur reklamowych. Ja jak w swoim dieslu 218KM pyknę w trasie kickdown i się troche tak pobujam to z trasy wracam ze średnim spalaniem 16ON. Przy takiej jeździe v8 spali ponad 20l

ps

po drugie po co ja się jeszcze wypowiadam ?? Tak macie rację, f15 jest wyprodukowane w nanotechnologii, bez udziału chińczyków, przy okazji jego silnik v8 będzie palił 9l w mieście i 5 w trasie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, nie szkoda Wam klawiatury na dyskusję z gimbazą?

 

To żadna "gimbaza", powinniśmy szanować przeciwnika... to wyjątkowo inteligentny przeciwnik. Dzięki odpowiedniemu prowadzeniu dyskusji rozgrzał Was tak, że zanim ktoś w końcu się zorientował, zrobił się z tego najdłuższy wątek na forum F15. Nie było mnie kilka dni, ale po przeczytaniu 2-3 stron rozpoznałem tego Pana po stylu z forum F10/11. Generalnie świetnie z Nas/Was drwi i wie w jaką strunę uderzyć, żeby podnieść emocje - wirtuoz trollingu :norty:

 

P.S.

Zapewne to ukryta opcja Audi/Mercedes

 

-------------------------------------------------------------------------------------------

Sprzedam http://otomoto.pl/bmw-520-C32071932.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w tym nie partycypowałem, bo generalnie w dział X nie zaglądam, bo nie przepadam(-ałem) za SUV-ami, ale dziś miałem okazję być przewiezionym X5 50d no i trochę zmieniłem zdanie :norty: dlatego przejrzałem ten dział, chociaż nie powiem. Ten temat mi znacząco poprawił wieczór :8)

 

P.S. Zapewne to ukryta opcja Audi lub Mercedes

 

Oj nie, to co najwyżej ukryta opcja rower, komunikacja miejska, ewentualnie autonogi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie świetnie z Nas/Was drwi i wie w jaką strunę uderzyć, żeby podnieść emocje - wirtuoz trollingu :norty:

\

 

Generalnie to ja od tygodnia tu zaglądam codziennie z wypiekami na twarzy i ciekawością, czy temat już został zamknięty, czy jeszcze działa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie to jest trol znany z innych forów. Jako przykład wątek z forum Porsche i esej o tym jak ma zamiar przesiąść się z yarisa 1.0 na Panamerę GTS. Oczywiście także na raty jako osoba prywatna. Gościu jest najprawdopodobniej jakimś naganiaczem wciskającym pożyczki gotówkowe i szuka jeleni lub co najmniej sonduje rynek.

 

tu link (miłej lektury:):

 

http://www.porscheclub.home.pl/forum/viewtopic.php?t=9920&start=0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie bądźmy mądrzejsi od porsche i nie pozwólmy na 16 stron. Ja już tutaj nie będę się udzielał ;). Podobno jak tamten admin uważam: "W związku z wyczerpaniem tematów w niniejszym wątku i powtarzającymi się opiniami zamykamy temat."
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie w takim układzie to benzyna czy diesel ostatecznie.

A jeżeli chcecie poznać mój wiek to mam 38 lat i o żadnej gimbazie nie może być mowy.

 

Na forum prosiaków w listopadzie 2013 pisałeś, że masz 34. Schizofrenia czy dylatacja czasu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne, że najpierw napisałeś, że masz 35 lat (co by się zgadzało z tym co tam uskuteczniałeś na forum Porsche), później edytowałeś na 38 lat. Tam też pisałeś, że mieszkasz na wsi, że ci drogi nie odśnieżają (to samo co tu), też chciałeś robić 5000 km rocznie i też chciałeś oszczędzać na paliwie jeżdżąc mniejszym autem z małym silnikiem. Czy ty masz ludzi za debili? Jeśli tak, to powinieneś się otrząsnąć i spojrzeć realnie na świat. Jeszcze brakuje, żebyś tutaj zaczął wyzywać jak to właściciele BMW wyzyskują pracowników, albo kradną.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra ale czy moglibyśmy rozmawiać na temat samego samochodu F15, a nie pisać ile mam lat, czy mieszkam na wsi, czy opisywać tematy innych forów.

 

Owszem robię 8000 km rocznie przebiegu i czasem nie wykluczam że gdy będę miał już F15 50i to będę wsiadał do innego samochodu czyli do Corsy aby zaoszczędzić na paliwie czy to takie dziwne i faktycznie może się z tego zrobić 5 może 6 tysiecy km rocznie.

 

Po za tym nie planuję sprzedawać mojego obecnego samochodu ponieważ no nie wiem ile bym mógł za niego dostać 4 może 5 tysięcy zł to góra i przy planowanych do wydania 400 tysiącach zł to i tak kropla w morzu potrzeb, a zawsze będzie ten rezerwowy samochód aby czasem się ograniczyć w przebiegach czy w przypadku jakiegokolwiek nieciekawego wydarzenia.

 

A więc Panowie trzymajmy poziom i piszmy na temat samochodów, a nie nie wiadomo czego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.