Skocz do zawartości

zapach siarki z wydechu oraz kopcenie


przemekpe25

Rekomendowane odpowiedzi

Witam dzisiaj jadąc moim bmw(525d) auto odzyskało moc. Wcześniej nie miało takiego kopa jak należy, po przejechaniu kilku km auto tarpało tak jakby chciało przyspieczać ale coś mu nie pozwalało. nagle dostało kopa ale zaczeło kopcić i było strasznie czuć jakby siarką. zgasiłem auto sprawdziłem olej, (stan jest). Następnie odpaliłem i dojechałem do domu, przyspieszenie nadal było takie jak trzeba, nie kopciło a zapach jakby trochę ustąpił . Ktoś podpowie co to może być??? Czy to coś poważnego??

 

viewtopic.php?f=73&t=117891

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Prawdopodobnie wypalił lub wypalał Ci się Filtr cząstek stałych ( DPF ) .Następnym razem jak taką sytuacje zaobserwujesz ( co nie jest tak oczywiste i łatwe :cool2: ) nie wyłączaj natychmiast silnika , wręcz przeciwnie daj mu czas żeby się do końca wypalił min. 20 min. jazdy z miarę możliwości równymi , wyższymi obrotami .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Najlepiej w trasie tak wypalić, bo w mieście to nie dasz rady :)

Tak,tylko nigdy nie wiemy kiedy kiedy jest taka potrzeba i uruchomi się proces wypalania DPF_a. Chyba że będziemy jeździć z podłączonym laptopem i sczytywać wartości różnicy ciśnień DPF-a :wink: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.