Skocz do zawartości

Ładowanie w przedziale 14,6-15,3


danieljj

Rekomendowane odpowiedzi

Czy w mojej e60 530d jest prawidłowe ładowanie ? Nie mam żadnego błędu klemy IBS, a po jej odłączeniu ładowanie na poziomie 13,3v .Zadaje to pytanie ponieważ rok temu wymieniłem aku i zaadoptowałem disem, ale pojawiają mi się błędy o niskim napięciu i po krótkim czasie na zapalonym radiu zapala się kontrolka aku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Jeżeli podajesz odczyt z menu ukrytego to przy tych wartościach 14,6-15,3 nie powinno być absolutnie problemów z ładowaniem . Chyba że eksploatujesz samochód tylko na bardzo krótkich odcinkach i akum. nie zdąży się wystarczająco naładować , zakładając że masz sprawmy aku. Menu ukryte trochę zawyża napięcie , możesz dokładniej sprawdź woltomierzem bezpośrednio na akum.

Napięcie akum. po uśpieniu ok. 40 min. nie powinno być niższe niż 12,5V ,dokładny pomiar wykonujemy miernikiem bezpośrednio na aku lub mostku w komorze silnika ,a nie odczyt z ukrytego .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak te wartości podaje z ukrytego menu, jutro sprawdzę miernikiem . Odcinki które pokonuję są naprawdę krótkie max do 3km , a odpalam auto dziennie z 10 razy :D .A po uśpieniu auta mam 12,38 v ale to po ok 10min. Jutro zrobię test po 40 min i dam znać co i jak.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Tak te wartości podaje z ukrytego menu, jutro sprawdzę miernikiem . Odcinki które pokonuję są naprawdę krótkie max do 3km , a odpalam auto dziennie z 10 razy :D .A po uśpieniu auta mam 12,38 v ale to po ok 10min. Jutro zrobię test po 40 min i dam znać co i jak.

max 3km i 10 razy odpalany . To jakim cudem , kiedy i gdzie on ma się naładować :D . To cud że on jeszcze zakręci :shock: .

Jeżeli aku.będziesz eksploatował w takich warunkach nie posiłkując się prostownikiem ( na granicy całkowitego długotrwałego rozładowania) to oprócz problemów o których piszesz , za długo Ci on nie posłuży .Żywotność aku. drastycznie spada gdy stan rozładowania spada poniżej 50% ,co przekłada się na napięcie poniżej 12,5V , nie obciążonego aku.

Jaki sens ma ten test na praktycznie rozładowanym aku. :shock: , wiadomo że napięcie będzie za niskie .Wpierw naładuj aku.do pełnej pojemności a dopiero później możesz sprawdzić napięcie po uśpieniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.