Skocz do zawartości

Co wybrać 523 czy 525 tds ???


lg22

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Mam pytanie , co wybralibyście ? Podobno 525 tds to trochę awaryjne silniki i nie tak dynamiczne jak 523 ,ale bardziej oszczędne spalanie około 9 litrów zato 523 pali wiecej podobno 11 l i silnik jest bardziej niezawodny.Mam okazję kupić takie samochody w tym samym roczniku prawie z takim samym wyposażeniem (523 ma zawieszenie z M-ki) tds-a jest droższa o 4 tyś zł, jechalem jednym i drugim powiem otwarcie ,ze 523 znaczne lepij brzmi i jedzie fantastyczni , ale jestem ciekaw co wy o tym sądzicie ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co można sądzić!? Porównujesz osiągi 523 w benzynie z 2,5 litrowym silnikiem do 525 z 2,5 litrowym silnikiem, ale w dieslu przy róznicy średnio 50 KM, innym mnomentem obrotowym, inna pracą itp. itd.

Ty sam musisz zdecydować, czy chcesz jeździć benzyną z dobrym silnikiem benzynowym, ale ssającym ok. 15 litrów (nie wierz w te 11 - napewno nie w miescie), czy bardziej "ekonomicznym" :twisted2: (u mnie wychodzi 10 litrów w miescie) dieslem. Co do trwałości diesla, to wszystko zależy od poprzedniego własciciela, sposobu użytkowania i serwisowania auta.

 

jeśli chcesz wiedzieć wiecej co myslą o swoich silnikach w codziennym użytkowaniu włąściciele tych aut, to użyj :search: do wyszukania na tym forum interesujących cię informacji.

 

Czego by nie mówić to dobrze,że wybrałeś BMW :cool2:

Wszystkie samochody są prawie jak BMW... prawie robi wielką różnicę:))


Więcej mocy:

http://img61.imageshack.us/img61/1872/doladowanie3kk.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym wybrał 523i ( tzn wybrałem) - w mieście tak jak jeździłem palił mi 12 benzyny - teraz pali mi 12,5 gazu. Na pewno bym go nie zamienił na 2,5 tds.

 

Dodatkowo też mam zawieszenie M-ki i musze przyznać, że dużo wieksza frajda z jazdy niż ze zwykłym zawieszeniem (wiem bo jeździłem)

 

Ale to każdy sam decyduje wegług swoich upodobań :wink:

http://www.maszty-flagi.com/bmw/E39_forum.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bierz 523i. Zdażało mi się pośmigać takim autem. Na trasie(i troszkę po mieście) 1200 kilometrów z Niemiec, jadąc ciągle 120-180 km/h spaliła średnio 7,3 litra/100km co uważam za rewelacyjny wynik. Jak nie będziesz spod świateł startował jako pierwszy to w mieście utrzymasz też na przyzwoitym poziomie. Ja swoim e36 328i w lecie(połowa trasa, połowa miasto) utrzymuję średnie spalanie na poziomie 10,5-11 litrów gazu. Mój brat w e39 528i o litr gazu więcej. Także wszystko zależy od Twojej prawej nogi i techniki jazdy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tez mam silnik w e46 i moje spostrzezenia sa takie ze - trasa nie przekraczajac 130km/h- 7-7.5l miasto srednie spalanie9.5 i jezdze dosc szybko. W Polsce wzroslo o 2 litry(!) , nie wiem czy to wina paliwa, czy tego w Polsce inaczej sie jezdzi( zielone- to rura do nastenych swiatel 400metrow- a w Niemczech- wszyscy rowno jak po sznureczku). Reasumujac- realny wynik- 2 mies po Poznaniu zima- 11.5 srednie ale na trasie 9l. Nie mam zadnych problemow z silnikiem, jestem bardzo zadowolony, polecam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bierz 523i..sam mam taki sam silnik w e36i polecam naprawde malo pali na trasie 7,5-8littrow polecam te nsilnik jest oszczedny w stosunku do mocy no i oczywisice poezja silnika :modlitwa:

Był BMW E30 316i 09/90 inslandgruen

Był BMW E36 323i 10/95 arktissilber

Był BMW E36 320i 03/98 ascotgruen

Był BMW E39 525i 11/00 cosmoschwarz

Był BMW E46 320i 08/02 sapphireblack

Był BMW E61 530D 05/04 alpinweiss III

Był BMW E61 530D 02/08 spacegrau

Jest BMW F11 520D 06/13 havanna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.